VT

Výnimočný podvozok

Žiadne iné vozidlo sa nemôže pochváliť takým podvozkom, aký má Volvo FH. Je to prvé nákladné vozidlo na svete so samostatným zavesením predných kolies a systémom Volvo dynamické riadenie. To znamená, že na rovných cestách sa pohybuje s absolútnou presnosťou. V zákrutách sa správa ako osobné auto. A pokiaľ ide o ovládanie, nič sa mu nevyrovná.

Systém Volvo dynamické riadenie je dostupný aj v nákladných vozidlách s dvojitými prednými nápravami, pričom výrazne odľahčuje krk, chrbát a plecia vodiča. Aby sme zlepšili vašu produktivitu a flexibilitu, zvýšili sme aj užitočné zaťaženie dvojitých predných náprav z 18 na 20 ton. Ak potrebujete maximálnu svetlú výšku, vzduchové odpruženie GRAS-G2 je teraz dostupné pre rad Volvo FH.

Získajte viac informácií o ovládaní
Ľahší než predtým – podvozok Volvo FH

Menej znamená viac

Väčšina nákladných vozidiel v snahe o splnenie požiadaviek normy Euro 6 pribrala na váhe. To však nie je prípad Volvo FH. Optimalizovali sme viacero štandardných technických parametrov a podarilo sa nám odľahčiť ho. Štandardný 4×2 ťahač určený na diaľkovú prepravu teraz váži o viac ako 100 kíl menej než jeho predchodca vo verzii Euro 5.

Podvozok Volvo vybavený novou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy

Zdvíhanie tandemovej nápravy.

Vaše Volvo FH je teraz dostupné s úplne novou, prelomovou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy, ktorá umožňuje uvoľnenie a zdvihnutie zadnej hnanej nápravy po vyložení nákladu. Rovnako ako pri vlečenej náprave, aj táto funkcia výrazne znižuje polomer otáčania a spotrebu paliva.

Viac informácií o funkcii Zdvíhanie tandemovej nápravy
Päť náprav, dostupné priamo z výroby

Päť náprav – priamo z výroby

Prepravujete ťažké náklady? Môžete si objednať 5-nápravové nákladné vozidlo priamo z výroby. Dostanete ho rýchlejšie. Zabudnite na náklady na prestavbu. Vaše nákladné vozidlo dostanete s úplným schválením typu vozidla. Dostanete aj plnú záruku a popredajnú podporu od spoločnosti Volvo, ktoré vám z dlhodobého hľadiska znížia prevádzkové náklady.

Získajte viac informácií o našej konfigurácii 10×4
Vďaka možnostiam nadstavby je vaše Volvo FH pripravené na akékoľvek využitie

Ďalšie možnosti. Rýchlejšia príprava

Vďaka mnohým možnostiam úprav sa vaše Volvo FH dá rýchlo a jednoducho pripraviť na akúkoľvek prepravnú aplikáciu, vrátane pripojenia nadstavieb. Nový modul pre montáž nadstavieb uľahčuje prácu, zatiaľ čo pokyny pre montáž nadstavby Volvo poskytujú online prístup ku všetkým technickým výkresom a elektrickým schémam v prípade potreby.

Pozrite si naše pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Konštrukcia nového podvozka

Konštrukcia nového podvozka

Podvozok ťahača

1. Skriňa akumulátora (BBOX-L)
O 300 mm ďalej vpredu než v predchádzajúcej verzii a o 100 až 120 litrov väčší objem paliva.

2. Skriňa akumulátora (BBOX-EF)
Voliteľné umiestnenie vzadu v ráme podvozka.

3. Nádrž AdBlue
Môže byť namontovaná na vrchu rámu za kabínou, čím vzniká priestor pre väčší objem paliva (ADTP-BC).

4. Modulátor tlaku vzduchu
Je umiestnený vo vnútri rámu podvozka, čím vzniká viac miesta pre vybavenie namontované na podvozku, ako napríklad palivové nádrže.

Podvozok určený na dostavbu

Podvozok určený na dostavbu

1. Voľný priestor na podvozku
Súčasti podvozku sa môžu posunúť dozadu, aby vytvorili priestor pre podpery hydraulickej ruky alebo iné príslušenstvo. (FAA10 – pribl. 500 milimetrov; FAA20 – pribl. 600 milimetrov).

2. Rad otvorov v ráme pre nadstavbu
Horný rad dier je vyhradený pre montáž nadstavby. Všetky držiaky majú odsadenie a 8-milimetrovú rozperu. Nepoužívajú sa žiadne nity.

3. Príprava pre hydraulickú ruku
Výstužné platne na podvozku sa dajú namontovať už vo výrobe.

4. Odpruženie zadnej nápravy a krátky zadný previs Prepracovaný stabilizátor, ktorý je namontovaný vpredu, znižuje zadný previs – výhodné pre stavebné aplikácie vozidiel napr. pri výstavbe ciest a vozidlá s výmennou nadstavbou.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Páči sa vám? Zajazdite si v ňom

Náš nový dynamický podvozok si najlepšie vyskúšate tak, že si sadnete za volant. Kľúče nájdete u vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu