Nákladné vozidlo má načítané stúpania a klesania cesty pred vami, a preto dokáže prikázať motoru a prevodovke I-Shift, ako maximálne využiť kinetickú energiu nákladného vozidla, ušetriť palivo a znížiť emisie CO2.

Anders Eriksson

vývojár systému I-See v spoločnosti Volvo Trucks

Video o tom, ako funguje systém I-See

Úspora so systémom I-See

Koľko dokážete ušetriť so systémom I-See?

Ako to funguje

Keď sa blížite ku kopcu, nákladné vozidlo automaticky prevezme informácie o topografii vozovky zo spoločnej databázy. Tieto údaje sa následne využijú v šiestich krokoch na maximalizáciu využitia kinetickej energie vozidla a zníženie vašej spotreby paliva až do 5 %.

Presne takto to už robia skúsení vodiči. Ak však jazdíte s nákladným vozidlom ešte len osem hodín, je nepravdepodobné, že to budete robiť rovnakým spôsobom. Keď sa o kopce postará systém I-See, môžete sa namiesto toho sústrediť na iné aspekty jazdy.

 Systém I-See pripojený k databáze typu cloud

Pripojenie k databáze typu cloud

Systém I-See využíva počas jazdy technológiu GPRS/3G na prevzatie údajov o najbližších kopcoch na vašej ceste. Ak sa blížite ku kopcu, ktorý sa nenachádza v databáze (alebo v pracovnej pamäti systému), systém I-See zaznamená údaje o kopci a následne ich nahrá, aby ich mal ďalší používateľ k dispozícii. Tieto kolektívne poznatky umožňujú maximalizáciu úspory paliva – dokonca aj na novej trase.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Chcete ušetriť ešte viac?

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a preskúmajte všetky funkcie a služby na úsporu paliva.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu