Video o tom, ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Mimoriadne citlivá technológia riadenia

Naša patentovaná technológia spája tradičné hydraulické servoriadenie s elektrickým motorom namontovaným k prevodovke riadenia. Po spracovaní vstupov z viacerých senzorov môže elektrická riadiaca jednotka (ECU) určiť, kam vozidlo smeruje, ako aj zámery vodiča. Motor je 2 000 krát za sekundu riadený princípom „vrstvenia točivého momentu“, čím koriguje neúmyselné pohyby pri riadení a ak je to potrebné, zvyšuje točivý moment. Systém Volvo dynamické riadenie je teraz dostupný pre všetky konfigurácie náprav vrátane tých s dvojitými prednými nápravami.

Volvo FH a Volvo FH16 na ceste

Ľahké ovládanie pri každej rýchlosti

Volvo dynamické riadenie vám pri vysokých rýchlostiach zaručí stabilitu a udržanie smeru. Pri pomalom a opatrnom manévrovaní vám zas poskytne viac sily pri točení volantom, bez ohľadu na zaťaženie. Myslíme to smrteľne vážne – nové Volvo FH môžete ovládať jediným prstom.

Vodič nákladného vozidla cúva pomocou funkcie Volvo dynamické riadenie

Cúvanie. Teraz rovnako jednoduché ako jazda vpred.

Pri cúvaní s plne naloženým nákladným vozidlom sa už nebudete namáhať. Volvo dynamické riadenie vám ponúka dokonalú presnosť, ovládanie takmer bez námahy a automatické vrátenie kolies do neutrálnej polohy. Zlepšená stabilita kurzu vám zas umožňuje cúvať viac ako 100 metrov bez vybočenia zo smeru.

Volvo FH16 s nápravami tridem a návesom

Priamy smer v akýchkoľvek podmienkach

Korigovanie kurzu po brzdení na nerovnom povrchu? Nepotrebné. Trhnutia od výmoľov, koľají a dopravného značenia? Takmer nerozoznateľné. Volvo dynamické riadenie tiež vyrovnáva účinok silných bočných vetrov. Nedržte preto volant tak pevne – nákladné vozidlo zmení smer len vtedy, keď to chcete.

Volvo FH s návesom na ceste

Prvotriedne ovládanie

Systém Volvo dynamické riadenie je len začiatok...

Získajte viac informácií o funkcii Samostatné zavesenie predných kolies
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Pripravení vyskúšať si dynamickú jazdu?

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a požiadajte o najľahšiu skúšobnú jazdu.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu