Bezprecedentné ovládanie

Prebudované štruktúry. Zlepšené ovládanie. Funkcie podvozka, ktoré vytvorili nový štandard v odvetví nákladných vozidiel Pri navrhovaní nového Volvo FH sme sa neuspokojili len so zlepšeným ovládaním. Úplne sme ho prepracovali.

Možnosť jazdiť s dokonalým ovládaním a nižším namáhaním svalov zvyšuje vašu efektívnosť. Aj vašu bezpečnosť. Sadnite si, pripútajte sa a vychutnajte si jazdu v nákladnom vozidle, ktoré svojím ovládaním pripomína športové auto.

Skutočný test ovládania nákladného vozidla nastane pri stretnutí s protiidúcim nákladným vozidlom v zákrute, pri rýchlosti 80 km/h. Pre Volvo FH to nie je žiadny problém.

Stefan Axelsson

Manažér – Ovládanie a jazda, Volvo Trucks

Kombináciou funkcie Samostatné zavesenie predných kolies a systému Volvo dynamické riadenie získate výnimočnú stabilitu, kontrolu a manévrovateľnosť

Prvotriedne funkcie

Dve technológie. Dva míľniky v odvetví nákladných vozidiel. Samostatné zavesenie predných kolies a systém Volvo dynamické riadenie vám zaručia stabilitu a kontrolu pri akejkoľvek rýchlosti a uľahčia vám manévrovanie do takej miery, že môžete šoférovať doslova jedným prstom. Spolu posúvajú ovládanie ťažkého nákladného vozidla na úplne novú úroveň.

Spoznajte funkciu Samostatné zavesenie predných kolies
Zlepšenie odpruženie podvozka a tlmiče nárazu zaručujú hladkú jazdu

Úplná optimalizácia

Čo sa týka ovládania, aj najmenšie zmeny môžu mať veľký vplyv na celkový výkon. Vozidlo Volvo FH sme vybavili výkonnejšími a lepšie umiestnenými pružinami závesu. Upravili sme aj uhol tlmičov nárazu s cieľom odviesť náraz preč od podvozka. Tlmenie pri nakláňaní sa vďaka optimalizáciám zlepšilo o 100 %. Na každej ceste máte preto záruku spoľahlivej, stabilnej a bezpečnej jazdy.

Preskúmajte naše ďalšie inovácie podvozka
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Presvedčte sa sami

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a vyskúšajte si prvotriedne ovládanie na vlastnej koži.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu