Vieme, čo sa tam vonku odohráva. Vieme, ako vyzerajú nehody. Preto navyše vykonávame mnoho testov, ktoré legislatíva nevyžaduje.

Carl Johan Almqvist

Riaditeľ pre bezpečnosť premávky a produktov, spoločnosť Volvo Trucks

Robíme viac pomocou našich testov bezpečnosti: video

Interiér

Nočný režim Volvo FH

Počas nočného režimu môžu vodiči naraz vypnúť všetky zbytočné podsvietenia palubnej dosky jednoduchým stlačením tlačidla. Výsledkom je zníženie žiary v zornom poli vodiča a menej rozptýlenia z odrazov na čelnom skle a bočných zrkadlách. Táto funkcia sa najviac hodí vodičom diaľkovej prepravy počas jazdy v noci a pri cúvaní a manévrovaní v náročných poveternostných podmienkach alebo neprehľadnom prostredí, ako napríklad počas pripájania alebo odpájania návesov.

Bezpečnostné okno Volvo FH

BEZPEČNOSTNÉ OKNO

Každé vozidlo Volvo FH je vybavené veľkým strešným oknom, ktoré plní funkciu núdzového východu. Prispieva k jasnej a vzdušnej kabíne – pomáha vám udržať si bdelosť a sústrediť sa na cestu.

Bezpečnostný pás Volvo FH

BEZPEČNOSTNÝ PÁS

Používaním bezpečnostného pásu možno zabrániť približne polovici všetkých smrteľných nehôd v nákladných vozidlách – pamätajte na to, keď najbližšie sadnete za volant.

Exteriér

Systém proti podbehnutiu spredu Volvo FH

Systém proti podbehnutiu spredu

Pohltí časť sily zrážky spätným nárazom dozadu pod nákladné vozidlo. Teraz je vyrobený z ľahších a pevnejších materiálov, a preto je efektívny
aj pri vyšších rýchlostiach. 

Osvetlenie exteriéru Volvo FH

Osvetlenie

Integrovali sme predné obrysové svetlá a denné svetlá. Výsledkom je, že celá jednotka zabezpečuje inteligentné osvetlenie v jednom kompaktnom balíku.

Zrkadlá a okná Volvo FH

Zrkadlá a viditeľnosť

Ponuka inteligentných prvkov je navrhnutá tak, aby vodičom poskytovala skutočnú 360-stupňovú viditeľnosť. Veľké okná a zrkadlá radu FH tiež zabezpečujú vynikajúce pokrytie.

SYSTÉMY AKTÍVNEJ BEZPEČNOSTI

Vaše nákladné vozidlo vám pomôže. Získajte stručný prehľad používaných systémov aktívnej bezpečnosti od spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

ZAŽITE BEZPEČNOSŤ NA VLASTNÚ KOŽU

Váš miestny predajca spoločnosti Volvo Trucks vám predvedie každý vynikajúci bezpečnostný prvok a zodpovie všetky vaše otázky ohľadom bezpečnosti.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu