Tri výkonnostné varianty pre rôzne podmienky jazdy

Kráska na povrchu. Zviera pod kapotou

Motor D16K je to, čo odlišuje Volvo FH16 od ostatných nákladných vozidiel série FH. V ponuke sú tri výkonnostné varianty – 550, 650 a 750 s krútiacim momentom až do 3 500 Nm. Všetky motory spĺňajú požiadavky normy Euro 6.

Pozrite si naše motory zblízka
Očíslované dizajnové prvky na vozidle Volvo FH16

Charakteristickejší dizajn

Všetky nákladné vozidlá zo série FH majú rovnaký vzhľad, línie a aerodynamické krivky. Vozidlo Volvo FH16 má navyše zlepšené detaily exteriéru. A exkluzívny vzhľad.

1. Zadné okno
Tvar a tónovanie zadných bočných okien zdôrazňujú svieži vzhľad kabíny.

2. Nová čierna verzia
Nová farba modelu FH16 je tmavá. Veľmi tmavá. Ale pod týmto povrchom sa skrýva unikátny odtieň. Voláme ho Mystic Fjord (Tajomný fjord). Musíte ho vidieť.

3. Dôraz na detaily
Drobné detaily sú rozhodujúce. Vozidlo vyniká aj vďaka saténovej chrómovej úprave predných schodíkov, mriežky, kľučky na dverách a znaku Volvo.

4. Veľká mriežka 
Charakteristická tmavo-strieborná mriežka chladiča zanechá na každej ceste veľký dojem. Aj zrkadlá a slnečná clona prispievajú k tomuto prvotriednemu vzhľadu.

Interiér kabíny

Nová tvár pohodlia

Exkluzívny dizajn môžete pozorovať aj vnútri kabíny FH16.

Jedinečný dizajn sedadiel
Charakteristické sedadlo vodiča má unikátny tvar a povrch, čo dodáva interiéru kabíny skutočne luxusný vzhľad. V ponuke je dostupné kožené čalúnenie alebo kombinácia kože a látky. Dizajn sedadla a použité materiály nájdete exkluzívne len v modeli Volvo FH16.

Volant vo farbe Raven 
Volant je potiahnutý tmavou kožou s kontrastne žltým prešívaním, ktoré ladí s povrchovou úpravou interiéru a dotvára hladký pocit z jazdy. Je dostupný len vo vozidle Volvo FH16. 

Prvotriedny zážitok
Interiér kabíny je vybavený jedinečným čalúnením dverí, stien, pochrómovanými dekoračnými prvkami, záclonami, čalúnením lôžka a prídavným osvetlením dverí. Spolu dodávajú interiéru kabíny prepychovú atmosféru.

Séria FH

Model FH16 je najvýkonnejším nákladným vozidlom série Volvo FH. Skrýva sa v ňom však oveľa viac než sila. Ponúka 100 % prevádzkyschopnosť. Vyššiu produktivitu vodiča. Neporovnateľnú úsporu paliva.

Preskúmajte funkcie radu Volvo FH  > 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Vyskúšajte si ho

Ak vás niečo z ponuky zaujalo, pomocou vyhľadávača zistite, kde si môžete vozidlo pozrieť na vlastné oči. Váš lokálny predajca vám s radosťou predvedie nákladné vozidlo.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu