Zachraňuje životy viac ako 50 rokov

Približne polovica všetkých smrteľných úrazov zahŕňajúcich nákladné vozidlá by sa nemusela stať, ak by boli použité bezpečnostné pásy. Je podstatné, aby každá nová generácia vodičov pochopila dôležitosť tohto vynálezu. Pretože záchrana ľudských žovotov znamená pre nás viac, ako čokoľvek iné.

Volvo Trucks celosvetový líder v bezpečnosti

S nočným režimom, vodiči majú možnosť okamžite vypnúť všetky nepotrebné podsvietenia prístojového panela a to stlačením jediného tlačidla. Výsledkom je menej oslnenia v zornom poli vodiča a menej rušivé odrazy z čelného a bočných zrkadiel. Riešenie je najvhodnejšie pre vodičov v diaľkovej doprave počas jazdy v noci, rovnako pri cúvaní a manévrovaní v ťažkých poveternostných podmienok alebo v komplexnom prostredí, napríklad pri pripájaní a odpájaní návesov.

PREDCHÁDZANIE NEHODÁM

Ľudský faktor zohráva úlohu v približne 90 % všetkých dopravných nehôd. Preto zlepšujeme viditeľnosť našich vodičov. Zvyšujeme ich pohodlie a pomáhame im sústrediť sa. Naše nákladné vozidlá navyše vybavujeme systémami a technológiami, ktoré posúvajú bezpečnosť na inú, vyššiu úroveň.

Menej zranení

Nehody sa stávajú bez ohľadu na to, ako tvrdo pracujeme na ich prevencii. Preto sa sústredíme na minimalizáciu rizika zranení. S týmto zámerom vyrábame nákladné vozidlá, ktoré poskytujú vodičovi, pasažierom a ostatným účastníkom premávky čo najvyššiu ochranu.

Kampaň na zdôraznenie toho, aké dôležité je „Vidieť a byť videný”

Kampaň na zdôraznenie toho, aké dôležité je

Vidieť a byť videný

Získajte viac informácií a prevezmite si vzdelávacie materiály
naučíme deti, ako zastaviť, poobzerať sa a zamávať

Naučíme deti, ako

Zastav, poobzeraj sa a zamávaj

Chcete sa pridať? Ďalšie informácie
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Zažite pocit bezpečnosti

Váš miestny predajca spoločnosti Volvo Trucks vám odprezentuje každý bezpečnostný prvok
a zodpovie všetky vaše otázky ohľadom bezpečnosti.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu