INTELIGENTNÁ HNACIA LÍNIA JE TERAZ EŠTE INTELIGENTNEJŠIA


Keď sme vyrobili vaše nákladné vozidlo, softvér I-Shift sme optimalizovali vzhľadom na špecifickú prepravnú aplikáciu. Zmenil sa odvtedy charakter vašich prepravných úloh? Našli ste jazdené nákladné vozidlo s ideálnymi špecifikáciami podľa vašich potrieb, ale nevyhovuje vám softvér I-Shift?

Žiadny problém. Môžeme inovovať softvér I-Shift tak, aby vyhovoval vašim potrebám. Zlepší sa vaša produktivita, ušetríte palivo a znížite opotrebovanie súčastí hnacej línie.

Ušetrite palivo vďaka inovácii prevodovky I-Shift

Výhody softvéru na mieru

Softvér I-Shift, ktorý je dokonale prispôsobený prepravnej úlohe, zlepšuje nielen výkon hnacej línie. Zvýši aj výkonnosť vášho podnikania.

Zažijete lepšiu rovnováhu pri udržiavaní rýchlosti a zároveň dosiahnete najlepšiu hospodárnosť paliva. Vo vašich finančných výsledkoch sa prejaví vyššia produktivita spojená s bezpečnou a pohodlnou jazdou.

Inovácia softvérového balíka prevodovky I-Shift je jednoduchá

AKO VYKONAŤ INOVÁCIU?

Na optimalizáciu vašej prevodovky I-Shift musíte spraviť len jedno – navštíviť vášho predajcu spoločnosti Volvo. Váš softvér I-Shift inovujeme tak, aby vyhovoval vašim prepravným úlohám. Softvér sa optimalizuje podľa emisných osvedčení vášho motora a podľa verzie hardvéru vašej prevodovky I-Shift.

Niektoré z výhod inovácie:

  • Lepší výkon
  • Znížená spotreba paliva
  • Pohodlnejšia jazda
  • Znížené opotrebovanie súčastí hnacej línie

Aký softvér je pre mňa vhodný?


Ktoré softvérové balíky vyhovujú vašej prepravnej úlohe? Tu je prehľad dostupných balíkov – majte na pamäti, že v prípade starších verzií prevodovky I-Shift sa niektoré softvérové balíky kombinujú.

Základný program I-Shift na inováciu

ZÁKLADNÝ (TP-BAS)

Toto je štandardný softvérový balík, ktorý sa dodáva s prevodovkou I-Shift. Obsahuje základné funkcie prevodovky pre všestranné možnosti jazdy.

Program I-Shift distribúcia na inováciu

DISTRIBÚCIA (TP-DIST)

Prispôsobí činnosť prevodovky konkrétnym podmienkam distribučného segmentu. Softvérový balík obsahuje funkcie, ktoré zlepšujú manévrovateľnosť pri rozjazde zo státia, počas jazdy v obmedzených priestoroch a pri nízkej rýchlosti.

Stavebný program I-Shift na inováciu

STAVEBNÍCTVO (TP-CON)

Funkcie sú prispôsobené konkrétnym podmienkam stavebného segmentu. Sú navrhnuté tak, aby zvládali náročnejšie cestné podmienky a zlepšovali manévrovateľnosť pri rozjazde zo státia, počas jazdy v obmedzených priestoroch a pri nízkej rýchlosti.

Diaľkový program I-Shift na inováciu

DIAĽKOVÁ PREPRAVA (TP-LONG)

Obsahuje inteligentné funkcie, ktoré znižujú spotrebu paliva. Tento programový balík je ideálny pre diaľkovú prepravu, pri ktorej sa kladie veľký dôraz na úsporu paliva. Tento balík obsahuje v niektorých verziách funkciu I-Roll.

Program I-Shift pre prepravu ťažkých nákladov na inováciu

PREPRAVA ŤAŽKÝCH NÁKLADOV (TP-HD)

Optimalizuje činnosť prevodovky I-Shift pre prepravu ťažkých nákladov s veľkou celkovou hmotnosťou súpravy (>85 ton). Nezáleží na celkovej hmotnosti súpravy – vodič si môže kedykoľvek optimalizovať jazdné vlastnosti zapnutím alebo vypnutím režimu prepravy ťažkých nákladov a aktivovaním režimu diaľkovej prepravy. Funkcie tohto softvérového balíka ponúkajú aj výhody pre nákladné vozidlá s viacerými návesmi.

Program I-Shift s pomalými prevodmi na inováciu

POMALÉ PREVODY

Prispôsobí funkčnosť pomalých prevodov na prevodovke I-Shift konkrétnym potrebám. Softvérové balíky obsahujú funkcie ako mimoriadne nízke pomalé prevody a viacrýchlostné prevodové stupne pre jazdu vzad. Balíky sú dostupné iba pre nákladné vozidlá vybavené prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi.

Funkcie softvérového programu


Ktoré funkcie vyhovujú vašej prepravnej úlohe? Tu sú niektoré z najdôležitejších funkcií softvérových balíkov I-Shift. Ak si chcete prezrieť všetky funkcie a presný obsah každého balíka, obráťte sa na vašu servisnú dielňu Volvo a požiadajte o informačné formuláre k príslušnej verzii vašej prevodovky I-Shift.

Inovácia softvérového programu I-Shift

ROZŠÍRENÉ NASTAVENIE RADENIA PREVODOV VRÁTANE FUNKCIE KICKDOWN

Táto funkcia umožňuje nastavenie automaticky zvoleného počiatočného stupňa a radeného stupňa v automatickom režime pomocou tlačidiel plus/mínus na prevodovej páke.

Existuje aj funkcia, ktorá uľahčuje nastavenie rýchlosti, keď je vozidlo vo voľnobehu alebo jazdí veľmi pomaly – napríklad v kolónach. Možno zaradiť vyššie prevodové stupne, keďže otáčky motora sa automaticky zvýšia pred zaradením vyššieho prevodového stupňa.

Funkcia kick-down vyberie prevodový stupeň pre maximálne zrýchlenie tým, že zmení stratégiu zmeny preraďovania s cieľom maximalizovať zrýchlenie vozidla.

Inovácia softvérového programu I-Shift pre nekvalitné cesty

ZLEPŠENÁ VÝKONNOSŤ – ZLÉ CESTY

Tento voliteľný balík je špeciálne prispôsobený špecifickým podmienkam segmentov stavebníctva a prepravy dreva.

Režim P+ (výkon) zahŕňa rôzne funkcie, ktoré prispôsobujú preraďovanie a výber prevodových stupňov nekvalitným povrchom a sklonu vozovky na kopcoch. Zahŕňa aj funkcie, ktoré uľahčujú štart zo zastavenia v zlých jazdných podmienkach.

Túto funkciu možno bez problémov skombinovať s programom pre prepravu ťažkých nákladov (TP-HD). Funkcie AVO-ENH budú aktívne iba vtedy, keď nie je aktívny režim HD a keď sa zvolí režim P (výkon).

Inovácia softvéru I-Shift so systémom I-See

I-SEE

Systém I-See si pamätá nielen kopce, cez ktoré jazdíte. Rozoznáva aj sklony vozovky pred vami.

Dokáže to vďaka prístupu k údajom zo všetkých nákladných vozidiel, ktoré používajú systém I-See. Tieto informácie sú uložené v databáze. Hneď ako nákladné vozidlo prejde určitú trasu, všetky ostatné nákladné vozidlá môžu prostredníctvom komunikačnej jednotky telematickej brány použiť informácie o topografii vozovky. Pomocou systému I-See možno ušetriť až 5 percent paliva.

Softvérové súpravy sa predávajú ako súpravy príslušenstva a musia sa používať v kombinácii s tempomatom I-Cruise (inteligentný tempomat).

Inovácia softvéru I-Shift pre ťažké nákladné vozidlá

FUNKCIA PREPRAVA ŤAŽKÝCH NÁKLADOV

(Dostupná len pre určité kombinácie motorov/prevodoviek.)

Optimalizuje radenie prevodových stupňov pre veľkú celkovú hmotnosť súpravy (85 t < GCW ≤ 180 t). Táto funkcia zlepšuje jazdné vlastnosti a hospodárnosť paliva v segmente prepravy ťažkých nákladov.

V režime HD sa prvý prevodový stupeň použije ako počiatočný a radenie prevodových stupňov je prispôsobené vyšším celkovým hmotnostiam súprav. Funkcia TP-HD okrem iného vyberie vhodný počiatočný prevodový stupeň na základe celkovej hmotnosti súpravy, čím šetrí spojku.

Využíva sa celý rozsah prevodových stupňov, ktoré sa konzistentne menia pri vysokých otáčkach s cieľom zachovať krútiaci moment a zabezpečiť pohodlie pri jazde.

Inovácia softvéru I-Shift so zlepšeným preraďovaním

ROZŠÍRENÁ STRATÉGIA RADENIA

(Plná funkčnosť vyžaduje balík EBS-MED.)

Interakciou EBS (kotúčové brzdy s elektronicky ovládaným brzdovým systémom, EBS-STD / EBS-MED) a ECS (elektronicky ovládané odpruženie, SUSPL-EC) sa zjednoduší štartovanie aj manévrovanie.

Tento brzdný režim maximalizuje brzdné účinky VEB/VEB+/retardéra automatickým zaradením vhodného prevodového stupňa pri vyšších otáčkach motora. Táto funkcia kompenzuje účinok motorovej brzdy pri preraďovaní v režime brzdenia.

Inovácia softvéru I-Shift s funkciou pomocného pohonu

ROZŠÍRENÉ FUNKCIE PTO

Viacero funkcií, ktoré pomáhajú s prevádzkou pomocného pohonu. Funkcie pomocného pohonu prevodovky I-Shift umožňujú aktiváciu vlastností, ako napríklad automatický neutrál, blokovanie jazdy vzad a pripojenie prevodovky s deliacim prevodom.

Inovácia softvéru I-Shift pre inteligentný tempomat

INTELIGENTNÝ TEMPOMAT

Optimalizuje požadovanú rýchlosť a obmedzuje účinnosť pomocnej brzdy, ak to povoľujú dopravné podmienky – napríklad na miernych svahoch.

Inovácia softvéru I-Shift pre systém I-Roll

I-ROLL

Funkcia voľnobehu, s ktorou ušetríte palivo. Systém I-Roll sa používa, keď nie je potrebný výkon motora ani brzdenie motorom – napríklad počas jazdy na rovných cestách.

Inovácia softvéru I-Shift pre ovládanie rozjazdu

OVLÁDANIE ROZJAZDU

Funguje spolu s EBS a automaticky aktivuje funkcie bŕzd, ktoré pomáhajú pri rozjazde a manévrovaní v obmedzenom priestore.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Zavolajte nám

Obráťte sa na vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a preskúmajte všetky špecifikácie a podrobnosti ponuky.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu