Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Elektrické nákladné vozidlá. Pripravené splniť vaše potreby.

Vieme, že mnoho prepravných spoločností sa usilovne snaží znížiť svoju ekologickú stopu, zlepšiť pracovné prostredie vodičov a prispievať k tomu, aby bola prevádzka v mestách tichšia a čistejšia. Túto cestu chceme podporiť naším radom elektrických nákladných vozidiel a riešeniami zameranými na čisto elektrickú prepravu.

Hneď od začiatku

Prechod na elektrinu je investíciou do budúcnosti. Ak máte záujem o prechod na elektrický pohon,  vždy začíname dôkladnou analýzou vašich potrieb, aby sme vám mohli pripraviť kompletné prepravné riešenie, ktoré dokonale vyhovuje vašej prevádzke.

Výhody 

Vďaka nulovým emisiám výfukových plynov a nižšiemu hluku budete môcť vyzdvihnúť a doručiť tovar na miesta, kam bežné nákladné vozidlá nemajú prístup. Nižšia hladina hluku môže vytvárať nové príležitosti k zaisťovaniu širokej škály prepravných úloh v čase mimo špičky. Tým sa v preťažených mestách zlepšuje využitie priestoru v čase.

Každodenná prevádzka

Naše elektrické nákladné vozidlá sú v porovnaní s tradičnými nákladnými vozidlami veľmi tiché, a to počas jazde aj státia na mieste. Hladina hluku a vibrácií je oveľa nižšia v kabíne aj pri činnostiach okolo vozidla. Elektromotor naviac ponúka veľmi hladký a plynulý prísun energie. Je to ideálne pri častom zastavovaní, ktoré je pri preprave v meste typické.

Ťažké nákladné elektrické vozidlá

Stredne ťažké elektrické nákladné vozidlá

Prelistujte si bružúru k vozidlám Volvo FL a Volvo FE Electric

Nájdete tu základné informácie aj špecifikácie vozidiel. Bližšie informácie získate u našich obchodných zástupcov Volvo Trucks.

Elektromobilita v stavebníctve

Spoločnosť Volvo Trucks testuje kompletné plne elektrické dopravné riešenie pre stavebný priemysel. Dva ťažké nákladné vozidlá - Volvo FM a Volvo FMX - boli dodané zákazníkovi Swerock, kde budú na mieste vykonávať niektoré náročné každodenné úlohy. 

Aké je to riadiť elektrické nákladné vozidlo?

Naše elektrické nákladné vozidlá boli najskôr podrobené rozsiahlym testom vo švédskom Göteborgu. Vodič nákladného vozidla Henrik Sundberg strávil s vozidlom Volvo FL Electric na ceste 80 dní. Aké mal pocity? Pozývame Vás na jazdu spolu s ním.

 

Dodávky skutočne od dverí k dverám

S plne elektrickým nákladným vozidlom má výraz „od dverí k dverám“ úplne nový význam. Dostanete sa bližšie k svojim zákazníkom a zároveň sa lepšie postaráte o svojich vodičov. 

Choďte do toho

Zúžte svoju logistiku a otvorte príležitosti pre nové a efektívne pracovné postupy. Vďaka nulovým emisiám a nižšej úrovni hluku môžete vyzdvihnúť a doručiť tovar tam, kam bežné nákladné vozidlá nedosiahnu. Môžete vstúpiť do environmentálnych zón a vystúpiť z nich. Choďte priamo do prestrešených skladov, nemusíte zostať vonku.

Preukážte svoju udržateľnosť

Keď dodávate tovar, zastupujete aj značku. Každý vie, že doprava má vplyv na životné prostredie. Využite túto príležitosť a ukážte svetu, že vaše podnikanie berie udržateľnosť vážne, v každom kroku dodávateľského reťazca. Ste pripravení zaujať stanovisko?

Máte plnú podporu

Výber elektrickej energie na pohon je viac ako kúpa nových nákladných vozidiel. Všetko sa začína analýzou toho, čo chcete dosiahnuť.
 

Analýza vašich aktivít
Ako vyzerajú vaše úlohy a aké sú vaše požiadavky? Aký tovar prepravujete a na aké vzdialenosti? Ako je to s kapacitou a počtom zastávok? Kam budete jazdiť a kedy? Aké podrobné je vaše plánovanie trasy? Existujú na vašich trasách nabíjacie stanice? Berieme do úvahy komplexnú analýtu, aby sme mohli ponúknuť najlepšie riešenie.
 

Vyberte si nákladné vozidlá
Keď budeme poznať odpovede, môžeme vytvoriť riešenie pre vaše potreby. Ako môžeme naplniť vaše užitočné zaťaženie a rozsah prepráv s cieľom maximalizovať efektívnosť?

Nabíjanie
Dojazd a možnosti nabíjania sú pri výbere elektrickej energie pravdepodobne vašimi najväčšími obavami. Súčasťou dodávky je zabudovaná nabíjačka a nabíjací kábel, aby ste mohli pohodlne nabíjať cez noc. Na rýchle nabíjanie je potrebná externá nabíjacia stanica. Spoločnosť Volvo Trucks spolupracuje s dodávateľmi nabíjacích staníc na zabezpečení nabíjacej infraštruktúry, ktorá zodpovedá vašim potrebám.


Služby
Elektrické vozidlá vyžadujú inú a menej častú údržbu ako tradičné nákladné vozidlá. Napríklad, výmena oleja má dlhšie intervaly. Existujú aj ďalšie funkcie, ktoré si vyžadujú kontrolu a údržbu. Servisné centrá spoločnosti Volvo Trucks majú  špecializovaných servisných technikov, ktorí sú vyškolení v starostlivosti o vaše elektrické nákladné vozidlá.


Pokrokové riešenie
Keď si vyberiete elektrické nákladné vozidlá, bude jednoduchšie podniknúť ďalšie kroky. Sme tu, aby sme vás podporili správnymi riešeniami.

Časté otázky

Máte záujem o elektrické riešenia?

Súvisiace články

Latest Press Release

collage.pressReleaseTitle

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa v Truck Centre, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.