Trucks

Znížte eko stopu vďaka vozidlám na plynový pohon

Chcete zmenšiť svoju ekologickú stopu a znížiť náklady na palivo potrebné pre prepravu? Zoznámte sa s našimi nákladnými vozidlami na plynový pohon. Sú dostupné pre akékoľvek použitie, od zvozu odpadu a rozvážkové služby až po náročnú regionálnu a diaľkovú prepravu. Ponúkame ich aj vo verziách, ktoré môžu byť poháňané buď na CNG alebo LNG – vyrobené zo zemného plynu alebo bioplynu v závislosti od dostupnosti. Vďaka dobrej celosvetovej dostupnosti paliva a potenciálu znížiť vašu uhlíkovú stopu o 20* – 100%*** ponúkajú plynulý prechod k ekologicky udržateľnej preprave.

Naše nákladné vozidlá s plynovým pohonom

Na mestskú prepravu, ako je zber odpadu či doručovanie, si môžete zaobstarať ľahké a všestranné vozidlo Volvo FE CNG, ktoré ponúka prevádzkový dosah až 400 km na stlačený bioplyn alebo zemný plyn. Na regionálnu a diaľkovú prepravu si môžete obstarať Volvo FM a Volvo FH s pohonom na zemný plyn, prevádzkovým dosahom do 1 000 km a vysokým výkonom na skvapalnený zemný plyn alebo bioplyn.

Prečo LNG?

Bioplyn a zemný plyn, ktoré boli skvapalnené znížením teploty, sa predávajú ako Bio-LNG a LNG. Keď sa plyn skvapalní, zníži sa jeho objem, čo umožňuje mať na palube dostatok paliva na prepravu na dlhé vzdialenosti. Sieť čerpacích staníc s podporou EÚ rastie v celej Európe. To znamená, že plyn ponúka obrovský potenciál ako náhrada za naftu v nákladných vozidlách. Pri prevádzke na bio-LNG (bioplyn) sa emisie CO₂ znížia o 100 %**.

Kde môžete natankovať LNG?

Na infraštruktúru siete LNG v Európe existujú ambiciózne plány. Pre každý členský štát EÚ platí požiadavka na vybudovanie funkčnej infraštruktúry pre strategické trasy. Počet čerpacích staníc každoročne rastie rovnako ako hustota ich pokrytia na celom území.

Prehľad všetkých čerpacích staníc LNG v Európe

Čo je CNG

Bioplyn a zemný plyn, ktoré boli stlačené na vysoký tlak, sa predávajú ako Bio-CNG a CNG. Naše vozidlá s pohonom na CNG ponúkajú dostatok výkonu, krútiaceho momentu a dojazdu na to, aby zvládli náročnú dodávku a zber komunálneho odpadu. Pri použití stlačeného bioplynu sa emisie CO₂ znížia až o 70 %.

* Toto sa týka emisíí vozidla počas diaľkovej prepravy, tzv. cyklus "tank-to-wheel" (od nádrže ku kolesám), v porovnaní s vozidlom, ktoré jazdí na bežnú európsku naftu.

*** Toto sa týka emisíí vozidla počas diaľkovej prepravy, tzv. cyklus "tank-to-wheel" (od nádrže ku kolesám), bioplyn spolu s HVO, v porovnaní s vozidlom, ktoré jazdí na bežnú európsku naftu.

Brožúry a letáky na stiahnutie

Ste pripravení na plynový pohon?