Trucks

Posvieťte si na cestu

ADAPTÍVNE DIAĽKOVÉ SVETLÁ VOZIDIEL VOLVO TRUCKS

Často jazdíte po zotmení na rušných cestách? Zoznámte sa bližšie s adaptívnymi diaľkovými svetlami. Tie vám umožňujú používať hlavný svetelný kužel v situáciách, na ktoré by inak neboli vhodné. Očakávajte, že váš svet bude oveľa jasnejší, a to bez rušenia vodičov ostatných vozidiel. Sú navrhnuté tak, aby zvyšovali vašu bezpečnosť, ale aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.

Adaptívne diaľkové svetlá sú skonštruované tak, aby detekovali ďalšie vozidlá pred vami. Keď systém rozpozná idúce vozidlá pred vami, automaticky obmedzí množstvo svetla nasmerované k nim.

To znamená, že môžete cestovať za tmy so zapnutými diaľkovými svetlami a adaptívne diaľkové svetlá sa optimalizujú pre vás ideálny výhľad. Tým preukážete ohľaduplnosť k ostatným účastníkom cestnej premávky.

Systém využíva radar aj kameru na rozpoznávanie a lokalizáciu ďalších vozidiel. Každý predný svetlomet má štyri reflektory a 12 jednotiek LED. Adaptívne diaľkové svetlá môžu zapínať a vypínať všetky jednotky LED samostatne, a to v oboch svetlometoch, s cieľom optimalizovať svetelný kužel.

Počas jazdy budete môcť vidieť, ako sa intenzita svetiel prispôsobuje, a nadobudnete istotu, že váš výhľad je optimalizovaný.

V PONUKE PRE TIETO NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

Bližší pohľad?

Ukážeme vám rozdiel.