Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Posvieťte si na cestu

ADAPTÍVNE DIAĽKOVÉ SVETLÁ VOZIDIEL VOLVO TRUCKS

Jazdíte po zotmení na rušných cestách? Pozorne si prezrite adaptívne diaľkové svetlá. Umožňujú vám používať hlavné svetlá v situáciách, na ktoré by boli inak nevhodné. Pripravte sa na to, že váš svet bude oveľa jasnejší, a to bez rušenia vodičov iných vozidiel. Účelom tejto funkcie je zvýšenie bezpečnosti vás a ďalších účastníkov cestnej premávky.

Adaptívne diaľkové svetlá boli vytvorené tak, aby rozpoznávali ďalšie vozidlá pred vaším vozidlom. Keď systém rozpozná idúce vozidlá pred vami, automaticky zníži svetlo nasmerované k nim.

To znamená, že môžete cestovať za tmy so zapnutými diaľkovými svetlami a adaptívne diaľkové svetlá sa optimalizujú pre vašu ideálnu viditeľnosť. Tým ukážete, že vám záleží na ostatných účastníkoch cestnej premávky.

Systém využíva radar aj kameru na rozpoznávanie a určenie polohy ďalších vozidiel. Každý predný svetlomet má štyri reflektory a 12 jednotiek LED. Adaptívne diaľkové svetlá môžu zapínať a vypínať všetky jednotky LED samostatne v oboch svetlometoch s cieľom optimalizovať osvetlenie.

Počas jazdy budete môcť vidieť, ako sa intenzita svetiel prispôsobuje, a nadobudnete istotu, že váš výhľad je optimalizovaný.

V PONUKE PRE TIETO NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

Chcete sa dozvedieť viac?

Ukážeme vám rozdiel.