Trucks

Vývoj prístrojového panela

ROZHRANIE pre VODIČA vozidiel Volvo Trucks

Nový prístrojový panel je rovnako prispôsobiteľný a flexibilný ako zvyšok nákladného vozidla. Displeje modelov Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX sú plne digitálne a dynamické. A bočný displej integruje špecifické potreby prevádzky nákladného vozidla. Jednoducho vám pomáha byť ešte viac v bezpečí a udržiavať vyššiu produktivitu.

Prístrojový panel je navrhnutý tak, aby pre vás bolo ešte jednoduchšie nechať ruky na volante a počas jazdy očami sledovať cestu. A tiež aby ste mali jednoduchý prístup k správnym informáciám vo všetkých možných situáciách - pri riadení, hľadávaní správnej cesty, sledovaní časov riadenia či stavu vozidla..

Plne digitálny displej vám dáva slobodu pre každodenné využívanie vozidla. Ak ste zvyknutí na dobre organizovaný analógový displej, budete sa tu aj naďalej cítiť ako doma. 

Informácie sa zobrazujú na základe toho, čo robíte

Displej má štyri rôzne režimy, medzi ktorými možno prepínať v závislosti na tom, čo práve robíte a aké informácie preferujete. Podrobné funkcie dostupné v každom režime záležia od špecifikácie vášho vozidla a jeho využívanie. Všeobecne sú však v ponuke tieto režimy:

  1. Úvodná obrazovka – štandardné zobrazenie pokrývajúce väčšinu dostupných funkcií.
  2. Obrazovka so základnými informáciami – prispôsobené zobrazenie najdôležitejším informáciám pre jazdu.
  3. Obrazovka s navigáciou – pokyny pre smer jazdy. Kombinuje informácie o rýchlosti s trasami a časom príjazdu.
  4. Prehľad o zaťažení náprav – jasný aktuálny stav. Aké je zaťaženie jednotlivých náprav? Sú niektoré nápravy zdvihnuté alebo sú zapnuté uzávierky diferenciálu?

Ruky na volante

Všetky funkcie zobrazené na displeji môžete jednoducho prepínať a ovládať pomocou tlačidiel na volante. Bez ohľadu na situáciu vám tento systém pomáha udržiavať ruky na volante a venovať plnú pozornosť riadeniu vozidla.

Bočný displej

Na pravej strane prístrojového panela je umiestnený 9-palcový bočný displej s dotykovou obrazovkou. Ovládate ním mediálne a komunikačné funkcie pomocou displeja, na ktorý ste zvyknutí zo svojho smartfónu. Na bočnom displeji sa zobrazujú pohľady z kamier. Dostupné sú aj moduly pre správu vašich úloh, funkcií vozidla a nadstavby, a to je len zopár príkladov. Ovládajte funkcie bočného displeja pomocou dotykovej obrazovky, ovládacích prvkov na volante, ovládacích tlačidiel na prístrojovom paneli alebo pomocou hlasu.

Integrujte svoje nástroje

Bočný displej sa dá otvoriť pre integráciu aplikácií tretích strán. Budete môcť pracovať efektívnejšie, nehovoriac o väčšej bezpečnosti.

Rozprávajte sa so svojím vozidlom

V nákladnom vozidle môžete ovládať niekoľko funkcií pomocou hlasového ovládania zabudovaného v kabíne. Je to užitočný pomocník, ktorý vám uľahčí život a pomôže vám sústrediť sa na cestu.

Dostupné pre tieto nákladné vozidlá

Podľa vašich predstáv

Získajte prehľad možností, ktoré ponúka displej vodiča.