Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Evolúcia rozhrania

ROZHRANIE VODIČA V NÁKLADNÝCH VOZIDLÁCH VOLVO

Nové rozhranie vodiča je rovnako prispôsobiteľné a flexibilné ako zvyšok nákladného vozidla. Prístrojové panely v modeloch Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX sú plne digitálne a dynamické. A bočný displej integruje konkrétne potreby vašej prevádzky s nákladným vozidlom. V snahe pomôcť vám dosiahnuť ešte väčšie bezpečie a vyššiu produktivitu.

Nové rozhranie vodiča je navrhnuté tak, aby ste počas šoférovania mali ruky na volante a sledovali očami cestu. A aby vám umožnilo ľahký prístup k správnym informáciám vo všetkých situáciách: počas jazdy, pri vyhľadávaní správnej trasy alebo sledovaní časov vodiča a stavu vozidla.

Plne digitálny prístrojový displej vám prináša slobodné možnosti optimalizácie rozhrania pre každú chvíľu používania nákladného vozidla. Ak ste zvyknutí na dobre organizované analógové rozhranie spoločnosti Volvo Trucks, budete sa naďalej cítiť ako doma. 

Informácie sa zobrazujú na základe toho, čo robíte

Prístrojový displej má štyri rôzne režimy, ktoré možno prepínať v závislosti od toho, čo práve robíte a aké informácie uprednostňujete. Detailné funkcie jednotlivých režimov, samozrejme, ovplyvnia parametre nákladného vozidla a jeho používanie. Všeobecne sú však v ponuke tieto režimy:

  1. Úvodné zobrazenie – štandardné zobrazenie, ktoré obsahuje väčšinu dostupných funkcií.
  2. Zobrazenie základných informácií – prispôsobené tomu, ktoré informácie sú pre jazdu najdôležitejšie.
  3. Zobrazenie navigácie – usmernenia s navigačnými pokynmi. Kombinuje informácie o rýchlosti s navigačnými pokynmi trasy a časom príjazdu.
  4. Zobrazenie zaťaženia náprav – jasný stav. Aké je zaťaženie jednotlivých náprav? Sú niektoré nápravy zdvihnuté alebo sú zapojené diferenciály?

Ruky na volante

Všetky funkcie rozhrania vodiča môžete ľahko prepínať a ovládať pomocou tlačidiel na volante. Bez ohľadu na situáciu vás podporuje v tom, aby vaše ruky zostali na volante a vaša pozornosť pri šoférovaní.

Bočný displej

Na pravej strane prístrojového panela sa nachádza 9-palcový bočný displej s dotykovou obrazovkou. Ovládate ním svoje mediálne a komunikačné funkcie cez rozhranie, na ktoré ste zvyknutí zo svojho smartfónu. Na bočnom displeji sa zobrazujú zábery kamier. Dostupné sú aj tiež moduly na správu vašich úloh, funkcií vozidla a nadstavieb, a to je len zopár príkladov. Ovládajte funkcie bočného displeja pomocou dotykovej obrazovky, ovládacích prvkov na volante, ovládacích tlačidiel na prístrojovom paneli alebo pomocou hlasu.

Integrujte si nástroje

Bočný displej sa dá otvoriť na účely integrácie aplikácií tretích strán na vašej obrazovke. Budete môcť pracovať efektívnejšie, nehovoriac o väčšej bezpečnosti.

Rozprávajte sa so svojím nákladným vozidlom

V nákladnom vozidle môžete ovládať niekoľko funkcií pomocou hlasového ovládania zabudovaného v kabíne. Je to užitočný pomocník, ktorý vám uľahčí život a pomôže vám sústrediť sa na cestu.

K dispozícii pre tieto nákladné vozidlá

Podľa vašich predstáv

Získajte prehľad možností, ktoré ponúka rozhranie vodiča.