Trucks

Odlepte sa od zeme

ZDVÍHANIE TANDEMOVEJ NÁPRAVY VOLVO TRUCKS

Menej paliva, lepšia trakcia a menší polomer otáčania. Zdvíhanie tandemovej nápravy vám umožňuje uvoľniť a zdvihnúť jednu z hnaných náprav – získate tak trakciu a ložnú kapacitu pohonu na štyri kolesá s jazdnými vlastnosťami a efektívnosťou pohonu na dve kolesá.

Presne to, čo potrebujete

Zdvíhanie tandemovej nápravy je ideálne v situáciách, keď jedným smerom jazdíte s plne naloženým vozidlom a druhým smerom naprázdno. Po vyložení nákladu jednoducho stlačením tlačidla na prístrojovej doske uvoľníte a zdvihnete hnanú nápravu. Po naložení nákladného vozidla sa hnaná náprava automaticky spustí a zapojí, aby zabezpečila maximálnu trakciu a výborné jazdné vlastnosti. Celý proces zaberie od začiatku do konca len 15 sekúnd, takže nemrháte drahocenným časom.

Ušetrite až 4 % paliva

Hnané nápravy vytvárajú väčší trecí a valivý odpor. To znamená vyššiu spotrebu paliva. Keď hnanú nápravu nevyužívate, môžete ju uvoľniť a zdvihnúť a znížiť tak pri spiatočnej ceste spotrebu paliva pri jazde naprázdno až o 4 %. Čo by to pre vás mohlo znamenať z ekonomického hľadiska?

Lepšie ovládanie v zákrutách, vyššia produktivita

Keď zdvihnete nápravu, nákladné vozidlo sa správa rovnako ako pri konfigurácii 4×2 alebo 6×2, vďaka čomu dosiahnete menší polomer otáčania a výrazne lepšiu manévrovateľnosť. Napríklad konfigurácia 6×4 s rázvorom kolies 4,6 metra môže zmenšiť svoj polomer otáčania o viac ako meter, čo v úzkych priechodoch predstavuje veľký rozdiel.

Uchopte veci pevne do rúk

Potrebujete viac trakcie? V rámci obmedzení zaťaženia možno jednoduchým stlačením tlačidla presunúť celú hmotnosť na jednu hnanú nápravu. 

V PONUKE PRE TIETO NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

Zvýšte svoje zisky

Porozprávajte sa so svojím predajcom a nájdite ziskové riešenie s využitím zdvíhania tandemovej nápravy.