Trucks

Odlepte sa od zeme

ZDVÍHANIE TANDEMOVEJ NÁPRAVY VOLVO TRUCKS

Menej paliva, lepšia trakcia a menší polomer otáčania. Zdvíhanie tandemovej nápravy vám umožňuje uvoľniť a zdvihnúť jednu z poháňaných náprav. Vďaka tejto možnosti môže jeden stroj ponúknuť trakciu a nosnosť vozidla s dvojitou nápravou a zároveň jazdné vlastnosti a úsporu paliva vozidla s jednou poháňanou nápravou.

Presne to, čo potrebujete

Zdvíhanie tandemovej nápravy je ideálne v situáciách, keď jedným smerom jazdíte s plne naloženým vozidlom a druhým smerom naprázdno. Po vyložení nákladu jednoducho stlačením tlačidla na prístrojovom paneli - odpojiť a zdvihnúť jednu poháňanú nápravu. Po naložení nákladného vozidla sa hnaná náprava automaticky spustí a zapojí, aby zabezpečila maximálnu priľnavosť a ovládateľnosť. Celý úkontrvá iba 15 sekúnd, takže nestrácate drahocenný čas.

Ušetrite až 4 % paliva

Hnané nápravy vytvárajú väčší trecí a valivý odpor, čo znamená vyššiu spotrebu paliva. Odpojení a zdvihnutí nápravy vo chvíli, keď ju nepotrebujete, môžete na spiatočnej ceste znížiť spotrebu paliva až o 4 %. Čo by to mohlo priniesť vašej peňaženke?

Lepšie ovládanie v zákrutách, vyššia produktivita

Po zdvihnutí nápravy sa nákladné vozidlo správa podobne ako vozidlo s podvozkom 4×2 alebo 6×2, vďaka čomu dosiahnete menší polomer otáčania a výrazne lepšiu manévrovateľnosť. Napríklad konfigurácia 6×4 s rázvorom 4,6 metra môže zmenšiť polomer otáčania o viac ako meter, čo v úzkych priestoroch prináša významný rozdiel.

Uchopte veci pevne do rúk

Potrebujete viac trakcie? Pokiaľ to prípustné zaťaženie náprav dovolí, stačí stlačiť tlačidlo na prístrojovom paneli a presunúť tak celú váhu na jednu poháňanú nápravu.

V PONUKE PRE TIETO NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

Zvýšte svoje zisky

Porozprávajte sa s obchodný zástupcom Volvo Trucks a objavte výhodné riešenie s využitím zdvíhania tandemovej nápravy.