Trucks

Prečítajte si viac o tom, ako podporujeme tento segment, v interaktívnej brožúre o segmente

Nech už vás práca zavedie kamkoľvek

DREVÁRSKy A CELULÓZOVý PRIEMYSeL

Úzke priestory, minimálna svetlá výška, zlé povrchy vozoviek a náročné stúpania a klesania. S tým všetkým sa stretávate. Preprava dreva, štiepky a lesníckych produktov od vás a vášho vybavenia vyžaduje zručnosť a mimoriadnu presnosť. Prinášame riešenia, ktoré vám pomáhajú zvládnuť viac za kratší čas. Riešenia, ktoré sú navrhnuté pre náročné použitie a môžete sa na ne spoľahnúť.

Volvo FH16

Vynikajúce pohodlie a masívna sila

 

Kľúčové informácie o produkte

Výkon: 550 - 750 koní

Priestorné a pohodlné kabíny v piatich veľkostiach. Optimalizované pre náročné úlohy a dlhé vzdialenosti. Flexibilný podvozok pre montáž nadstavby.

 

Možnosti pohonu

Nafta, HVO.

 

Hlavné funkcie

Dynamické riadenie Volvo s osobnými nastaveniami a asistenciou stability. Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi. Viacrýchlostný spätný chod. Zdvíhanie tandemovej nápravy. Extra odolný nárazník.

Volvo FH

Vynikajúce pohodlie a efektívita

 

Kľúčové informácie o produkte

Výkon: 420 - 540 koní

Priestorné a pohodlné kabíny v piatich veľkostiach. Optimalizované na dlhé vzdialenosti. Flexibilný podvozok pre montáž nadstavby.

 

Možnosti pohonu

Nafta, LNG, bionafta, HVO.

 

Hlavné funkcie

Dynamické riadenie Volvo s osobnými nastaveniami a asistenciou stability. Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi. Viacrýchlostný spätný chod. Zdvíhanie tandemovej nápravy. Extra odolný nárazník.

Volvo FMX

Vyrobené pre náročný terén

 

Kľúčové informácie o produkte

Výkon: 330 - 540 koní

Bezpečné a pohodlné kabíny v šiestich veľkostiach. Optimalizované pre vysokú nosnosť v náročných podmienkach. Flexibilný podvozok pre montáž nadstavby.

 

Možnosti pohonu

Nafta, HVO, bionafta.

 

Hlavné funkcie

Prevodovka I-Shift s extra nízkymi pomalými prevodmi pre pomalú jazdu. Zdvíhanie tandemovej nápravy.

Funkcie vozidiel Volvo Trucks pre vašu prevádzku

Preskúmajte riešenia, ktoré vám uľahčia život a ešte viac zlepšia vašu prácu.

Až 750 koní, ktoré ľahko skrotíte
S vozidlom Volvo budete mať v rukách silu, ktorú potrebujete. Za volantom modelu Volvo FH16 je to až 750 koní a krútiaci moment 3 550 Nm. S takým výkonom sa Volvo FH16 riadi skutočne pohodlne.

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi
Vynikajúca schopnosť rozjazdu i rozjazd aj pri plnom zaťažení a plnú kontrolu nad výkonom pri skutočne nízkych rýchlostiach. S prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi nemusíte robiť kompromisy medzi spotrebou paliva a možnosťami rozbehu.

Bezpečne z kopca s brzdou pre vyrovnanie súpravy
Plne naložené nákladné vozidlo a príves dolu svahom. Brzda pre vyrovnanie súpravy zabrzdí brzdy na kolesách prívesu, aby vyrovnala súpravu a vyhla sa jej zalomeniu.

Ovládanie trakcie
Rozhranie vodiča prináša podrobnú kontrolu zaťaženia každej nápravy, funkcie tlaku na podvozok a všetkých diferenciálov. Ak chcete dosiahnuť lepšiu priľnavosť, otočte ovládačom trakcie v smere hodinových ručičiek.

Optimalizácia pomocou systému I-See
I-See používa údaje o topografii na optimalizáciu rýchlosti a radenia na vašich trasách pre lepšiu spotrebu paliva.

Robustný nárazník
Robustná predná časť s odolným nárazníkom a spodným krytom motora chráni dôležité súčasti vozidla a vaše nákladné vozidlo zvládne aj prevádzku v náročnom teréne.

Dynamické riadenie Volvo podľa vašich predstáv
Hľadáte dokonalú stabilitu a kontrolu pri každej rýchlosti v kombinácii s menším namáhaním ramien? Pozorne si prezrite dynamické riadenie Volvo.

Externé riadenie
Dynamické riadenie Volvo ponúka možnosť diaľkového ovládania riadenia. Vozidlo tak môžete riadiť, aj keď práve nesedíte za jeho volantom.

Pohodlné kabíny
Všetky naše kabíny sa vyznačujú vysokou úrovňou pohodlia, nízkou hladinou hluku a dostatkom priestoru. Pre vás a veci, ktoré potrebujete.

Manévrovateľnosť
Uľahčili sme jazdu v dlhej súprave s mnohými nápravami. Vlečené a tlačené nápravy majú veľkorysé uhly vychýlenia. A so zdvíhaním tandemovej nápravy sa otáčanie nákladného vozidla s tandemovým pohonom skôr podobá vozidlu s jedným pohonom.

Viditeľnosť
Veľkorysé okná a dobre navrhnuté zrkadlá znamenajú vynikajúci výhľad. Okrem toho môžete pridať až osem kamier, pričom zábery z nich sa zobrazujú na bočnom displeji. Všetko budete mať pod kontrolou.

Pohon predných kolies podľa potreby
Automatické ovládanie trakcie zapája hnanú prednú nápravu, keď ju potrebujete. A odpojí ju, keď nie je potrebná.

Priestor pre žeriav
Vyberte si jednu z našich nízkych spacích kabín a vytvorte tak priestor pre žeriav.

Ochráňte si prevádzkyschopnosť so zmluvou Volvo Gold
Najlepší spôsob zabezpečenia prevádzkyschopnosti je zmluva Volvo Gold, ktorá zahŕňa všetky preventívne údržby a opravy nákladných vozidiel s pevným mesačným poplatkom. Vaše nákladné vozidlo tiež komunikuje na diaľku so servisom, aby boli vaše návštevy čo najefektívnejšie. Vaše nákladné vozidlo je udržiavané v najlepšom možnom stave a máte plnú kontrolu nad svojimi nákladmi. Ak sa počet najazdených kilometrov líši, vyberte si zmluvu Volvo Flexi-Gold, ktorá ponúka rovnaké krytie, no účtuje sa pri nej poplatok, ktorý je prispôsobený rytmu vášho podnikania.

Referenčný zákazník

Neustále musíme sledovať spotrebu paliva a optimalizovať ju, pretože sme neustále plne naložení.

Váš ťahúň vás očakáva

Obráťte sa na obchodného zástupcu Volvo Trucks a nájdite to najlepšie riešenie pre vaše podnikanie v oblasti lesníctva a prepravy dreva.