Trucks

Prečítajte si viac o tom, ako podporujeme tento segment, v interaktívnej brožúre o segmente 

Oblasť, v ktorej sú všetky čísla extrémne

Preprava ťažkého nákladu

Prijímanie najťažších úloh znamená, že musíte ísť za hranice bežných zadaní a robiť to, čo nik iný nedokáže. Ste odborník a vaše výzvy sú jedinečné. Naše riešenia zaisťujú, že môžete mať plnú kontrolu nad všetkým, či sa pomaly rozbiehate alebo sa presúvate istým tempom. Dokonca môžete získať vozidlo, ktoré ponúka vynikajúci rozjazd s kombinovanou hmotnosťou až 325 ton. 

Volvo FH16

Masívny výkon a pohodlie

 

Kľúčové informácie o výrobku

Výkon: 550 až 750 k.

Priestorné a pohodlné kabíny v piatich veľkostiach. Optimalizované na dlhé vzdialenosti. Flexibilný podvozok pre nadstavbu.

 

Možnosti pohonu

nafta, HVO.

 

Kľúčové funkcie

prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi. Prevodovka I-Shift pre náročné prepravy. Viacrýchlostné prevodové stupne pre cúvanie. Motor o výkone 750 koní. Vysoká schválená celková hmotnosť súpravy – 325 ton.

Volvo FH

Vynikajúce pohodlie a efektívnosť

 

Kľúčové informácie o výrobku

Výkon: 420 až 540 k.

Priestorné a pohodlné kabíny v piatich veľkostiach. Optimalizované na dlhé vzdialenosti.

Flexibilný podvozok pre nadstavbu.

 

Možnosti pohonu

nafta, LNG, bionafta, HVO.

 

Kľúčové funkcie

Systém Volvo Dynamic Steering s osobnými nastaveniami a asistenciou stability. prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi. Viacrýchlostné prevodové stupne pre cúvanie. Zdvíhanie tandemovej nápravy. Pevnostný nárazník.

Funkcie vozidiel Volvo Trucks pre vašu prevádzku

Preskúmajte riešenia, ktoré boli vytvorené, aby vám uľahčili život a zlepšili vašu prevádzku ešte viac.

Prevodovka I-Shift s extra nízkymi pomalými prevodmi 
Získajte vynikajúci rozjazd s kombinovanou hmotnosťou až 325 ton a zabezpečte si plnú kontrolu nad výkonom pri skutočne nízkych rýchlostiach. A nemusíte robiť kompromisy v oblasti spotreby paliva ani možností rozbehu. 

Až 750 koní, ktoré ľahko skrotíte 
S vozidlom Volvo budete mať na dosah ruky všetok potrebný výkon. Za volantom vozidla Volvo FH16 je to až 750 koní a krútiaci moment 3 550 Nm. 

Podvozok so záťažou 38 ton 
Trvácne riešenie, ktoré zvyšuje vašu nosnosť. Náš podvozok schopný uniesť vysoké zaťaženie ľahkosťou unesie zaťaženie až do 38 ton.

Ovládanie zaťaženia nápravy a trakcie 
Rozhranie vodiča prináša podrobnú kontrolu zaťaženia každej nápravy, funkcie tlaku na podvozok a všetkých diferenciálov. Ak chcete zvýšiť trakciu, stačí otočiť ovládač v smere hodinových ručičiek.

Bezpečne z kopca s brzdou pre vyrovnanie súpravy 
Plne naložené nákladné vozidlo a príves dolu svahom. Brzda pre vyrovnanie súpravy zabrzdí brzdy na kolesách prívesu, aby vyrovnala súpravu a vyhla sa jej zalomeniu. 

Robustná predná časť 
Robustná predná časť s odolným nárazníkom a spodným krytom motora bola navrhnutá pre najťažší terén a chráni dôležité súčasti vozidla, ako sú svetlomety a komponenty motora. Nárazy do skál a štrku vás nezastavia. 

Viditeľnosť
Veľkorysé okná a dobre navrhnuté zrkadlá znamenajú vynikajúci výhľad. Okrem toho môžete pridať až osem kamier, pričom zábery z nich sa zobrazujú na bočnom displeji. Všetko budete mať pod kontrolou.

Ťažná tyč
Tlačte alebo ťahajte extrémne náklady pomocou ťažnej tyče integrovanej vpredu. Dokonalé riešenie pri spojení dvoch alebo viacerých nákladných vozidiel v jednej súprave.

Brzdná kapacita pre každú potrebu
Naše pomocné brzdy vám poskytujú kontrolu vo všetkých situáciách. Retardér ponúka stabilnú kapacitu pri vysokých rýchlostiach. A v kombinácii s prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi splní motorová brzda Volvo vaše potreby aj pri skutočne nízkych rýchlostiach.

Dynamické riadenie Volvo podľa vašich predstáv 
Hľadáte dokonalú stabilitu a kontrolu pri každej rýchlosti v kombinácii s menším namáhaním ramien aj pri extrémnych zaťaženiach? Pozorne si prezrite dynamické riadenie Volvo. 

Priestranné kabíny
Všetky naše kabíny sa vyznačujú dostatkom priestoru pre vás a veci, ktoré potrebujete. Vďaka vnútornej výške až 220 cm ponúka kabína Globetrotter XL vynikajúce pohodlie pre život na cestách. A ak to nestačí, existuje ešte priestrannejšia voľba, ktorú sme nazvali Globetrotter XXL. 

Zmluva Volvo Gold 
Najlepší spôsob zabezpečenia prevádzkyschopnosti je zmluva Volvo Gold, ktorá zahŕňa všetky preventívne údržby a opravy nákladných vozidiel s pevným mesačným poplatkom. Vaše nákladné vozidlo tiež komunikuje na diaľku so servisom, aby boli vaše návštevy čo najefektívnejšie. Vaše nákladné vozidlo je udržiavané v najlepšom možnom stave a máte plnú kontrolu nad svojimi nákladmi. Ak sa počet najazdených kilometrov líši, vyberte si zmluvu Volvo Flexi-Gold, ktorá ponúka rovnaké krytie, no účtuje sa pri nej poplatok, ktorý je prispôsobený rytmu vášho podnikania.

Klient s odporúčaním

Za týchto okolností je skvelé, že sa môžete spoľahnúť na systém riadenia nákladného vozidla a systém automatického radenia. Dodáva vám to pocit istoty, a tak sa môžete bez obáv sústrediť na cestu.

Podnikáte v oblasti ťažkých nákladov?

Porozprávajte sa s miestnym predajcom spoločnosti Volvo Trucks a nájdite najlepšie riešenie pre vaše podnikanie v oblasti prepravy.