Trucks

Prispôsobený vašim potrebám

Podvozok modelu Volvo FE

Volvo FE ponúka flexibilný podvozok, ktorý možno prispôsobiť širokému spektru úloh. Výsledkom je ľahký, ale dostatočne pevný podvozok, ktorý unesie aj najťažšie náklady. Je neuveriteľne odolný. Nezáleží na tom, v akom odvetví pôsobíte – máme Volvo FE presne pre vás.

Pevný a zároveň flexibilný

Podvozok vozidla Volvo FE sa dá nakonfigurovať takmer pre každú nadstavbu. Je robustný a pevný – vďaka hranatému a plochému dizajnu je ideálny na montáž nadstavby – spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších úloh. Bez ohľadu na to, či si vyberiete elektrický, plynový alebo naftový pohon.

Vyrobené na zákazku, pripravené na montáž alebo štandardné

Podvozok modelu Volvo FE môžete objednať v štandardnej konfigurácii. Ak však chcete výrobcovi nadstavby skutočne uľahčiť prácu, môžete si ho objednať so súpravou na montáž alebo dokonca úplne prispôsobiť svojim konkrétnym potrebám.

Úspora času pri montáži nadstavby

Ak si objednáte Volvo FE, váš výrobca nadstavby sa môže ihneď prihlásiť do systému pokynov pre montáž nadstavby. Pomocou presných technických parametrov a 3D nákresov sa môžu práce na nadstavbe začať ešte predtým, ako sa dokončí výroba nákladného vozidla. Dodanie kompletného vozidla je preto rýchlejšie a efektívnejšie.

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Na špeciálne úlohy

Podvozok môže byť upravený na špecifické účely, ako napr. odvoz odpadu, cisterna a žeriav. S cieľom optimalizovať podvozok je možné premiestniť komponenty ako palivová nádrž a nádrž AdBlue.

Zadné nápravy

V ponuke sú štyri typy zadných náprav v rôznych kombináciách. Nosnosť sa pohybuje v rozsahu od 13 do 23 ton.

Výška rámu

Rámy sú v závislosti od modelu dostupné v dvoch výškových variantoch – 266 mm a 300 mm s hrúbkou rámu 7 mm alebo 8 mm.

Skrinky na náradie

Vybavte svoje vozidlo Volvo FE dvoma samostatnými skrinkami na náradie pre uloženie pásov na zabezpečenie nákladu a iných nástrojov. Menšia verzia má objem 55 litrov a väčšia 125 litrov.

Vlečené nápravy

Vyberte si medzi dvoma typmi vlečných náprav – pevnou vlečnou nápravou s jednoduchou alebo dvojitou montážou kolies alebo vlečnou nápravou s hydraulickým riadením a jednoduchou montážou kolies. Pri obidvoch vyhotovenia môžete bez nákladu použiť funkciu zdvíhania.

Zosilnenie rámu

Vnútorná výstuha rámu je pri trojnápravových vozidlách vhodná kvôli zosilneniu oblasti inštalácie zadných náprav.

Predné nápravy

K dispozícii sú bezúdržbové predné nápravy s maximálnym zaťažením 7.1, 7.5, 8 alebo 9 ton.

Dostatok energie

Elektrické, plynové alebo naftové? Bez ohľadu na druh pohonu máte niekoľko možností uloženia energie. Elektrické nákladné vozidlá s 3 alebo 4 akumulátormi o kapacite 200 – 265 kWh. Plynové so 6 alebo 8 nádržami na plyn. Naftové s nádržami o objeme od 160 do 630 litrov nafty.

Chcete sa ešte na niečo spýtať?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.