Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Základ úspechu

Podvozok vozidla Volvo FE

Cieľom našich mechanikov bolo vytvoriť flexibilný podvozok, ktorý sa dá upraviť takmer na akýkoľvek účel. Výsledkom je ľahký, ale dostatočne pevný podvozok, ktorý unesie aj najťažšie náklady. Je neuveriteľné odolný. S nekonečnými možnosťami prispôsobenia. Nezáleží na tom, v akom odvetví pôsobíte – máme Volvo FE presne pre vás.

Pevný a zároveň flexibilný

Podvozok vozidla Volvo FE sa dá nakonfigurovať takmer pre každú nadstavbu. Je robustný a pevný, vďaka svojmu hranatému a plochému dizajnu je ideálny na montáž nadstavby – spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších úloh. Vylepšené prispôsobenia podvozka kompatibilné s normou Euro 6 zabezpečujú, že Volvo FE nebude nutné upravovať po zavedení prísnejších emisných noriem.

Úspora času pri montáži nadstavby

Keď si objednáte Volvo FE, váš výrobca nadstavby sa môže ihneď prihlásiť do systému pokynov pre montáž nadstavby. Pomocou presných technických parametrov a 3D nákresov v systéme sa môžu práce na nadstavbe začať ešte predtým, ako sa dokončí výroba nákladného vozidla. Dodanie vozidla je preto rýchlejšie a nákladovo efektívnejšie.

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo

Rýchle a jednoduché nakladanie

Systémom elektronického riadenia (ECS) môžete ovládať výšku vzduchového odpruženia pomocou spínačov na palubnej doske alebo diaľkovom ovládaní. To znamená rýchle a efektívne nakladanie v akejkoľvek výške.

Najmodernejšie odpruženie

Získajte záruku plynulej jazdy. Vyberte si kabínu odpruženú mechanicky vinutými pružinami a tlmičmi nárazov vpredu aj vzadu. Alebo úplné vzduchové odpruženie s mechmi v prednej aj zadnej časti.

Elektronický brzdový systém (EBS)

Volvo FE je vybavené pneumatickými brzdami s vetranými prednými aj zadnými kotúčmi. Jeho Elektronicky riadený brzdový systém (EBS) má rýchlejšiu a bezpečnejšiu odozvu a pomáha znížiť opotrebovanie obloženia. Obsahuje aj ABS a systém synchronizácie bŕzd, ktorý využíva rôzne typy bŕzd vo vozidle na podporu plynulého brzdenia a zníženie opotrebovania bŕzd a pneumatík. Rozšírený balík EBS obsahuje aj funkciu Hill Hold.

Flexibilný podvozok

Vyrobené na zákazku, pripravené na montáž alebo štandardné

Podvozok vozidla Volvo FE môžete objednať v štandardnej konfigurácii. AK však chcete výrobcovi nadstavby skutočne uľahčiť prácu, môžete si ho objednať so súpravou na montáž alebo dokonca úplne prispôsobiť svojim konkrétnym potrebám.

Na špeciálne úlohy

Podvozok môže byť špeciálne upravený na špecifické účely, ako napr. odvoz odpadu, cisterny a žeriavy. S cieľom optimalizovať podvozok sú premiestnené komponenty ako palivová nádrž a nádrž AdBlue.

Zadné nápravy

K dispozícii sú štyri typy zadných náprav v rôznych kombináciách. Rozsah nosnosti sa pohybuje od 13 do 23 ton.

Vlečené nápravy

Vyberte si medzi dvoma typmi vlečných náprav – pevnou vlečnou nápravou s jednoduchou alebo dvojitou montážou kolies alebo vlečnou nápravou s hydraulickým riadením a jednoduchou montážou kolies. Pri obidvoch prevedeniach môžete bez nákladu použiť funkciu zdvíhania.

Výška rámu

Rámy sú v závislosti od modelu dostupné v dvoch výškových variantoch – 266 mm a 300 mm s hrúbkou rámu 7 mm alebo 8 mm.

Vnútorná vložka rámu

Vnútorná vložka rámu je pri trojnápravových vozidlách kvôli zosilneniu oblasti inštalácie zadných náprav.

Palivové nádrže

V závislosti od technickej špecifikácie nákladného vozidla a špeciálnych požiadaviek si môžete zvoliť oceľové alebo hliníkové palivové nádrže s kapacitou od 160 do 630 litrov.

Debny na náradie

Vybavte svoje vozidlo Volvo FE dvoma samostatnými debnami na náradie na uloženie pásov na zabezpečenie nákladu a iných nástrojov. Veľkosti sú 55 litrov a 125 litrov.

Systém proti podbehnutiu zboku

Spevnený, skladací systém proti podbehnutiu zboku (Side underrun protection – SUP) sa dodáva ako voliteľná výbava namontovaná vo výrobe. Bol navrhnutý spoločnosťou Volvo a kombinuje bezpečnú ochranu a prevádzkovú výkonnosť.

Predné nápravy

K dispozícii sú bezúdržbové predné nápravy s maximálnym zaťažením 7,1, 7,5, 8 alebo 9 ton.

Začnite stavať

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks, preberte spolu možnosti konštrukcie a zostavte si vaše ideálne Volvo FE.