Trucks

technické údaje kabíny modelu volvo fe

Rozmery kabíny

Denná kabína

Denná kabína s pohodlným a ergonomickým prostredím pre vodiča. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 1 600 mm, šírka 2 300 mm.

Kabína na krátkodobé spanie

Kabína na krátkodobé spanie ponúka miesto navyše, kam možno namontovať lôžko pre jednu osobu alebo ho využiť ako „kanceláriu“ s úložným priestorom navyše. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 2 000 mm, šírka 2 300 mm.

Spacia kabína

Spacia kabína s lôžkom pre jednu osobu. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 2 200 mm, šírka 2 300 mm.

Kabína s nízkym vstupom

Kabína s nízkym vstupom má nízke schodíky a priestor pre jedného až troch pripútaných pasažierov. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 2 200 mm, šírka 2 300 mm. V ponuke je aj so  sklápacími dverami spolujazdca.

Vybavenie kabíny

Odpruženie kabíny
Mechanické odpruženie prednej a zadnej časti: vinutá pružina a tlmič nárazov. Pneumatické odpruženie prednej a zadnej časti: vzduchové mechy.

Sedadlo vodiča
Tri rôzne úrovne pohodlia: Komfort, Štandard a Economy. Všetky tri varianty umožňujú nastavenie operadla, dĺžky, výšky a naklonenia dopredu a vo všetkých troch je integrovaná opierka hlavy.

Sedadlo spolujazdca
Sú dostupné tri rôzne úrovne pohodlia: Štandard, Ekonomická a Základná.

Farebné odtiene kabíny
V ponuke je približne 300 stálych farebných variantov. Okrem nich si možno objednať aj ďalšie farby podľa priania zákazníka.

Volant
V závislosti od konfigurácie nákladného vozidla môže mať volant priemer 460 až 500 mm. Jeho poloha sa dá pneumaticky upraviť.


Systém klimatizácie
Vykurovanie kabíny sa dodáva v dvoch rôznych vyhotoveniach: samostatné kúrenie s manuálnym ovládaním alebo kúrenie a klimatizácia s manuálnym ovládaním. Ako voliteľná výbava je k dispozícii 2 kW nezávislé kúrenie.


Strešné okno
Kabína môže byť vybavená strešným oknom, ktoré sa dá otvoriť na 50 mm. Okno môže mať sklenú alebo oceľovú výplň. Ovláda sa manuálne alebo elektronicky.


Čalúnenie sedadiel
Komfortný textil.


Čalúnenie steny
Komfortný textil.

Vykurovanie kabíny
Vykurovanie kabíny sa dodáva v dvoch rôznych vyhotoveniach: samostatné kúrenie s manuálnym ovládaním alebo kúrenie a klimatizácia s manuálnym ovládaním. Ako voliteľná výbava je k dispozícii 2 kW nezávislé kúrenie.

Úložný priestor v interiéri
V interiéri kabíny je množstvo praktických a ľahko dostupných úložných priestorov na dokumenty a osobné veci. Nad čelným sklom sú dva úložné priestory a štyri priehradky DIN. Ako voliteľná výbava je dostupná široká škála úložných priestorov, tunelových priehradiek, podložiek na písanie a háčikov na oblečenie.

Klaksóny
Môžete si vybrať z dvoch ďalších typov klaksónov – elektrický alebo pneumatický. V ponuke sú buď dva pneumatické klaksóny montované na streche alebo jeden elektrický pod prednou kapotou.

Lôžko
Lôžko sa môže skladať z jedného alebo dvoch kusov. Jeho šírka je 580 alebo 780 mm. Voliteľnou výbavou je ochranná tyč.

Kabína s nízkym vstupom
Kabína s nízkym vstupom vozidla FE ponúka jednoduchý prístup s 90-stupňovým otváraním dverí. Dodáva sa v dvoch verziách s rovnou podlahou alebo motorovým tunelom a vodičovi poskytuje vynikajúcu viditeľnosť – a keďže ide o značku Volvo, bezpečnosť je na prvom mieste.

Cíťte sa ako doma

Spravte si pohodlie. Vyskúšajte si sedadlo. Aj lôžko. Pozrite sa do všetkých priehradok. Neverili by ste, koľko sa do nich vôjde.