Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Maximálne výnosy

ÚSPORA PALIVA MODELU VOLVO FH

Úspora paliva znamená udržať si kontrolu nad nákladmi na palivo a environmentálnou stopou. Najdôležitejšie je však zabezpečiť maximálne využitie každej kvapky paliva. Nerobte kompromisy v produktivite. S modelom Volvo FH si môžete vybrať zo širokej ponuky a vytvoriť si pre seba ideálne riešenie. Naše hnacie línie boli navrhnuté tak, aby šetrili palivo a zároveň poskytovali vysoký výkon. Okrem toho existuje pre Volvo FH viacero riešení, ktoré boli navrhnuté s cieľom ešte viac znížiť vaše náklady na palivo. 

Motory, ktoré nesklamú

Všetky naše naftové motory a motory na plynový pohon boli starostlivo navrhnuté tak, aby šetrili palivo bez zníženia výkonu. Ponúkajú vynikajúce jazdné vlastnosti a umožňujú zachovať čo najvyšší rýchlostný stupeň aj pri stúpaní s cieľom zachovať rýchlosť jazdy a šetriť palivo.

Systém I-See – sledujte rozdiel v účtoch za palivo

Systém I-See je tempomat, ktorý rozumie vašim trasám a šetrí tak palivo. Využíva topografické informácie, pomocou ktorých riadi rýchlosť a prevodové stupne čo najúspornejším spôsobom. 

Viac informácií o systéme I-See 

Správny prevod pre vaše úlohy

Zadná náprava je posledným článkom v efektívnom reťazci. Keď naše zadné nápravy vybavíme správnym prevodovým pomerom pre diaľkovú prepravu, dosiahneme dokonalú harmóniu s motorom a prevodovkou. A výsledok? Nižšie otáčky. Pohodlnejšia jazda. Rovnako ako zdokonalenú palivovú hospodárnosť.

Ustálená rýchlosť s tempomatom I-Cruise

Inteligentný tempomat. I-Cruise prispôsobí vašu rýchlosť tak, aby zaistil nízku spotrebu paliva. Pomáha vám tak dosiahnuť ziskovosť zachovaním vysokej priemernej rýchlosti. Okrem toho prispieva k bezpečnejšej a pohodlnejšej jazde.

Jazdite ľahko

Používaním vhodných pneumatík so správnym tlakom a správnym nastavením geometrie kolies a náprav môžete značne znížiť spotrebu paliva. Podľa našich štúdií vykonaných v celej Európe majú 2 z 3 nákladných vozidiel nesprávne nastavenú geometriu náprav a kolies. Takže aj pri malom úsilí je možné dosiahnuť lepšie výsledky.

Systém Dynafleet – sledujte svoju úsporu paliva

Predstavujeme náš systém riadenia vozidlového parku. Sledujte výkon vašich nákladných vozidiel a vodičov v reálnom čase a skúmajte automaticky vytvorené hodnotenia úspory paliva. Potom porovnávajte výkony, sledujte trendy a zavádzajte užitočné zmeny vedúce k úspore paliva.

Preskúmajte systém Dynafleet

Školenie vodičov – malé zmeny, veľké úspory

Náš kurz Efektívna jazda vám pomôže získať maximum z každej kvapky paliva. Kurz je súčasťou programu rozvoja vodičov spoločnosti Volvo Trucks a uplatňuje osvedčený systematický prístup pomocou presadzovania úsporného štýlu jazdy a udržateľných, dlhodobých úspor – najlepšie výsledky dosahuje v kombinácii so správami systému Dynafleet.

Školenie vodičov Volvo 

VYUŽITE KAŽDÚ KVAPKU PALIVA

Váš predajca vám pomôže vyžmýkať z každej kvapky maximum.