Trucks

Volvo FH Electric. Z mesta do mesta.

Keď sa vaše prepravné trasy rozšíria, napríklad medzi mestá, toto je tá správna voľba. Volvo FH Electric prináša vynikajúci komfort a pohodlný prehľad o prevádzke pred vami. Je to stále to isté ikonické a výkonné nákladné vozidlo, ktoré milujú vodiči po celom svete, s uhlíkovou stopou, ktorá splní vaše ambiciózne ciele. Za účelom zjednodušenia prechodu na elektrickú prepravu je vozidlo ponúkané spoločne so servisnými a podpornými balíkmi pre nabíjanie, plánovanie trasy a dojazdu, monitorovanie batérií a ďalšie.

Celková hmotnosť súpravy až 44 ton

Výkon až 490 kW

Dojazd až 300 km

Zachovajte si produktivitu a kontrolu

Rozšíriť svoje podnikanie o elektrické nákladné vozidlo Volvo je jednoduché. Servisná zmluva Volvo Gold bude zahŕňať monitorovanie batérií a zabezpečenie prevádzkyschopnosti a doručovania s prediktívnym plánovaním servisu. Pridali sme aj služby pre optimalizáciu využitia nákladných vozidiel, napríklad plánovanie trasy a dojazdu, určovanie polohy s energetickým stavom a následné správy. To všetko je pohodlne dostupné na portáli Volvo Connect, hneď vedľa ostatných nákladných vozidiel a podporných funkcií. Trasy možno zdieľať medzi kanceláriou a kabínou, vodič môže jednoducho sledovať stav nabitia a ovládať nezávislé kúrenie, ako aj ďalšie funkcie prostredníctvom aplikácie MyTruck. 

Plynulá a výkonná hnacia línia

Dva alebo tri elektromotory v kombinácii s prevodovkou I-Shift prispôsobenou pre elektromobilitu zaisťujú hladký a výkonný zážitok z jazdy. Masívny výkon až 490 kW / 666 koní ovláda jedinečný systém kontroly trakcie, ktorý bol vyvinutý aj pre zvládnutie jazdy na klzkých povrchoch. K dispozícii sú rôzne režimy jazdy pre nastavenie požadovaného výkonu, pohodlia a úrovne využitia energie. Šesť batérií produkuje až 540 kWh, čo zaisťuje dostatočný dojazd pre široký okruh regionálnej prepravy.

Prvky

Volvo FH Electric

  

Konfigurácia náprav​

Ťahač: 4x2, 6x2​. 

Podvozok na dostavbu: 4x2, 6x2, 6x4, 8x2, 8x4

Všetky nápravy majú vzduchové odpruženie

  

Kabína​

Nízka spacia kabína, spacia kabína, kabína Globetrotter, kabína Globetrotter XL

  

Celková hmotnosť súpravy 

Až 44 ton

  

Nosnosť

23 ton

  

Kapacita batérií

180-540 kWh, 2-6 batérií

  

Dojazd

Až 300 km

  

Čas nabíjania (plné nabitie​)

9,5 h striedavým prúdom (43 kW)

2,5 h jednosmerným prúdom (250 kW)

  

Hnacia línia 

2-3 elektrické motory, prevodovka I-Shift

  

Výkon

Až 330-490 kW (450-666 k) trvalý výkon

  

Aplikácie

Vhodné pre montáž nadstavby. Tri pomocné pohony (elektrický, mechanický a od prevodovky)

  
    

 

AKÉKOĽVEK VOZIDLO. PLNE ELEKTRICKÉ

Elektrické nákladné vozidlá s jasným cieľom. S nulovými emisiami.

Kontakt na najbližšie obchodného zástupcu

Časté dotazy o elektromobilite

Naše komplexné elektrické riešenie