Trucks

Volvo FH Electric. Z mesta do mesta.

Keď sa vaše prepravné trasy rozšíria, napríklad medzi mestá, toto je tá správna voľba. Volvo FH Electric prináša vynikajúci komfort a pohodlný prehľad o prevádzke pred vami. Je to stále to isté ikonické a výkonné nákladné vozidlo, ktoré milujú vodiči po celom svete, s uhlíkovou stopou, ktorá splní vaše ambiciózne ciele. Za účelom zjednodušenia prechodu na elektrickú prepravu je vozidlo ponúkané spoločne so servisnými a podpornými balíkmi pre nabíjanie, plánovanie trasy a dojazdu, monitorovanie akumulátorov a ďalšie.

Celková hmotnosť súpravy až 44 ton

Výkon až 600 kW

Dojazd až 300 km

Zachovajte si produktivitu a kontrolu

Rozšíriť svoje podnikanie o elektrické nákladné vozidlo Volvo je jednoduché. Servisná zmluva Volvo Gold bude zahŕňať monitorovanie akumulátorov a zabezpečenie prevádzkyschopnosti a doručovania s prediktívnym plánovaním servisu. Pridali sme aj služby pre optimalizáciu využitia nákladných vozidiel, napríklad plánovanie trasy a dojazdu, určovanie polohy s energetickým stavom a následné správy. To všetko je pohodlne dostupné na portáli Volvo Connect, hneď vedľa ostatných nákladných vozidiel a podporných funkcií. Trasy možno zdieľať medzi kanceláriou a kabínou, vodič môže jednoducho sledovať stav nabitia a ovládať nezávislé kúrenie, ako aj ďalšie funkcie prostredníctvom aplikácie MyTruck. 

Plynulá a výkonná hnacia línia

Tri elektromotory v kombinácii s prevodovkou I-Shift prispôsobenou pre elektromobilitu zaisťujú hladký a výkonný zážitok z jazdy. Masívny výkon až 600 kW / 816 koní a krútiaci moment 2400 Nm ovláda jedinečný systém kontroly trakcie, ktorý bol vyvinutý aj pre zvládnutie jazdy na klzkých povrchoch. K dispozícii sú rôzne režimy jazdy pre nastavenie požadovaného výkonu, pohodlia a úrovne využitia energie. Šesť akumulátorov produkuje až 540 kWh, čo zaisťuje dostatočný dojazd pre široký okruh regionálnej prepravy.

Prvky

Volvo FH Electric

   

Konfigurácia náprav​

Ťahač: 4x2, 6x2​. 

Podvozok na dostavbu: 4x2, 6x2, 6x4, 8x2, 8x4

Všetky nápravy majú vzduchové odpruženie

   

Kabína​

Všetky dĺžky kabín

   

Celková hmotnosť súpravy 

Až 44 ton

   

Nosnosť

23 ton

   

Kapacita akumulátorov

450-540 kWh  

   

Dojazdová vzdialenosť

Až 300 km

   

Čas nabíjania (plné nabitie​)

9,5 h striedavým prúdom (43 kW)

2,5 h jednosmerným prúdom (250 kW)

   

Hnacia línia 

3 elektrické motory, prevodovka I-Shift, 2 úrovne výkonu (až  800 k)

   

Výkon

Až 2400 Nm a 600 kWh (816 k) 

   

Aplikácie

Vhodné pre montáž nadstavby. Tri pomocné pohony (elektrický, mechanický a prevodovkový)

   

 

     

 

AKÉKOĽVEK VOZIDLO. PLNE ELEKTRICKÉ

Elektrické nákladné vozidlá s jasným cieľom. S nulovými emisiami.

Prejdite na elektrinu v štyroch krokoch

S nami môže byť prechod na elektrinu jednoduchý. Okrem poskytnutia nákladných vozidiel a infraštruktúry sme pripravení zaistiť, že dostanete presne také riešenie, ktoré bude zodpovedať vašim požiadavkám. Spolu sa pozrieme na vaše ciele a zaužívané postupy a pripravíme vám kompletné riešenie. Tu sú štyri jednoduché kroky pre váš prechod na elektrinu.

Štyri jednoduché kroky, ako prejsť na elektrinu

Kontakt na najbližšie obchodného zástupcu

Časté dotazy o elektromobilite

Naše komplexné elektrické riešenie