Trucks

Volvo FH s plynovým pohonom. Diaľková preprava smerom k nulovým emisiám

Ak hľadáte 100 % klimaticky neutrálne dopravné riešenie na prevádzkovanie regionálnej alebo diaľkovej dopravy, Volvo FH s plynovým pohonom je tou správnou voľbou. Toto nákladné vozidlo kombinuje rovnaký výkon a jazdné vlastnosti ako Volvo FH, ale jeho emisie CO2 možno pri použití bioplynu znížiť až o 100 %.

Až 60 ton

Až 500 koní

Dojazd až 1000 km

Vysoký výkon pre vaše potreby

Plynové hnacie ústrojenstvo poskytuje rovnaký výkon a krútiaci moment ako naše naftové motory, ale s nižšími emisiami. Vyberte si medzi výkonom 420, 460 alebo 500 k s krútiacim momentom až 2 500 Nm. Volvo FH s plynovým pohonom sa dokonale hodí na diaľkovú prepravu s celkovou hmotnosťou súpravy do 60 ton.

* Týka sa to emisií z vozidla počas diaľkovej operácie, takzvané „od nádrže po kolesá“, v porovnaní s nákladným vozidlom, ktoré používa bežnú európsku štandardnú naftu.

Presne pre váš prevádzkový dosah

Vyberte si z troch rôznych veľkostí nádrží a optimalizujte svoje Volvo FH s plynovým pohonom podľa svojich potrieb. Získate dojazd až 1 000 km, vďaka čomu je nákladné vozidlo vhodné na diaľkovú prepravu v rastúcej sieti čerpacích staníc na bio-LNG a LNG.

Energeticky efektívna technológia

Motory Volvo FH s pohonom na zemný plyn sú založené na technológii dieselových motorov, čo je vo svete ťažkých nákladných vozidiel jedinečné. Technológia dieselových motorov ponúka výrazne vyššiu účinnosť ako iné alternatívy plynových motorov. To znamená vyšší výkon, väčší krútiaci moment a nižšiu spotrebu paliva. Výsledkom je, že z paliva získate viac.

Používanie vozidiel s plynovým pohonom nielenže prospieva životnému prostrediu, ale pomáha aj našej spoločnosti pri znižovaní priamych a nepriamych nákladov.

Získajte užitočné informácie o Volvo FH s plynovým pohonom

Obchodný zástupca Volvo Truck vám podá aktuálne informácie o vývoji predaja vozidiel s plynovým pohonom na Slovensku.