Trucks

Jazdné vlastnosti vyladené s presnosťou na každú kvapku paliva

Hnacia línia modelu Volvo FH16

Až 750 koní a masívny krútiaci moment vám k dispozícii. A predsa ponúka jemnú a svižnú jazdu, a to aj pri poriadnom zaťažení v náročných podmienkach. Okrem tohto vyladeného výkonu vám hnacie línie modelu Volvo FH16 pomôžu zužitkovať palivo na maximum. Vďaka prevodovke I-Shift sú všetky zmeny prevodových stupňov dokonale načasované. Automaticky. Tomu sa povie technológia pracujúca pre vašu ziskovosť.

Motory

Srdcom hnacích línií modelu Volvo FH16 je náš rad motorov D16 Step D, ktorý je k dispozícii s výkonom 550 koní, 650 koní alebo 750 koní. A s čistým krútiacim momentom až 3 550 Nm.

Jazdné vlastnosti

Pri každom výkone motora budete mať prístup k pôsobivému krútiacemu momentu v širokom rozsahu otáčok – krivka krútiaceho momentu je skutočne plochá. Môžete mať zaradený vysoký prevodový stupeň aj počas stúpania a vychutnáte si vysoký jazdný komfort a nízku spotrebu paliva.

Prevodovka I-Shift

I-Shift predstavuje celý rad automatických prevodoviek, vďaka ktorým je jazda ľahšia, bezpečnejšia a pohodlnejšia. Nemusíte zápasiť s ťažkou spojkou alebo radiacou pákou. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná – automaticky. Rad softvérových balíkov prispôsobí prevodovku I-Shift vašim potrebám. Pre prevodovku I-Shift sú k dispozícii funkcie, ktoré umožňujú jazdu s použitím jedného pedála v náročnom teréne a prepínanie medzi jazdou vpred a vzad. Pre model Volvo FH16 si môžete vybrať aj prevodovku I-Shift s pomalými prevodmi, ktorá zlepšuje schopnosť rozjazdu v zlých podmienkach a zároveň zachováva úsporu paliva. Pridajte možnosť extra pomalých prevodov s viacrýchlostnou spiatočkou a môžete jazdiť už pri rýchlostiach 0,5 až 2 km/h s úplnou kontrolou nad krútiacim momentom motora.

Viac informácií o prevodovkách I-Shift

POTREBUJETE VÝKON?

Pomôžeme vám s optimalizáciou pre vaše potreby.