Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×
Spoľahlivé – na každej ceste, v akýchkoľvek podmienkach

Spoľahlivé – na každej ceste, v akýchkoľvek podmienkach

Volvo FL 4x4

Volvo FL je teraz dostupné s pohonom na štyri kolesá. Jazdí sa s ním rovnako obratne a jednoducho ako s verziou 4×2. Má však lepšiu trakciu a väčšiu svetlú výšku, takže sa osvedčí na každej ceste a v akýchkoľvek podmienkach. Je preto ideálne na rozličné aplikácie.

Volvo FL 4x4 sideview cab

Lepšia trakcia

Deravé cesty v lomoch? Zasnežené ulice? Off-roadové podmienky? Volvo FL 4×4 vám všade zaručí potrebnú trakciu. Hnaná predná náprava a nová zadná prevodovka majú redukčný prevod v kolese. Ak chcete zvládať skutočne náročný terén a sklony vozovky až 60 %, vyberte verziu montáže s jednou pneumatikou a oceľový nárazník. V náročných podmienkach preto stačí len tlačidlom aktivovať nízky prevod na rozdeľovacej prevodovke.

Volvo FL 4x4 lower sideview

Väčšia svetlá výška

Volvo FL 4x4 s extrémne vysokým podvozkom poskytuje výnimočnú svetlú výšku, čo znižuje pravdepodobnosť zaseknutia alebo poškodenia vozidla pri jazde v drsnom teréne. Vozidlo má vpredu svetlú výšku približne 330 mm. A 320 mm vzadu. To je oproti štandardnému modelu Volvo FL nárast o 60 mm, respektíve 100 mm. Výnimočná svetlá výška vám tiež poskytne 25-stupňový nájazdový uhol, ktorý pomôže najmä pri strmšom stúpaní alebo zdolávaní prekážok. A masívny predok dokáže v prípade potreby odolať aj nárazom.

Prispôsobené vašim potrebám

Pre Volvo FL 4x4 sú k dispozícii všetky veľkosti kabíny, dokonca aj kabína pre posádku. Môžete si tiež zvoliť plne automatickú prevodovku s režimom v teréne. Alebo terénne pneumatiky s jednoduchou montážou. Máte na výber veľa možností, ako pretvoriť svoje Volvo FL 4×4 na dokonalý pracovný nástroj.

Kľúčové technické parametre

  14-tonové 16-tonové 12-tonové
Výška podvozku Extrémne vysoký Extrémne vysoký Extrémne vysoký
Zaťaženie predných náprav 5,6 t 5,6 t 5,6 t
Zaťaženie zadnej nápravy  7,4 t 9,2 t 10,9 t
Motor D8K250 alebo D8K280 (Euro 6)
Prevodovka ZTO1006*
Zadná náprava RSH1140C
Pneumatiky 275-70R22,5", 10R22,5" alebo 11R22,5"
Kabína Denná kabína, komfortná kabína alebo kabína pre osádku

 

* AL306 (automatizovaná) je k dispozícii ako voliteľná výbava

Pripravení vydať sa kamkoľvek?

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a objavte plný potenciál vozidla Volvo FL 4×4.

Funkcie vozidla Volvo FL

Funkcie vozidla Volvo FL