Trucks

Ten správny nástroj na prácu

Podvozok vozidla Volvo FM

Bez ohľadu na prepravné potreby, chcete nákladné vozidlo s podvozkom skonštruovaným tak, aby zvládal všetky výzvy? Možno potrebujete pre svoju prevádzku nadstavbu na špeciálne účely? Podvozok prispôsobíme tak, aby bol pilierom úspechu vašej prevádzky. Používame komponenty a systémy, ktoré budú zaručene spoľahlivo fungovať po mnoho nasledujúcich rokov. Prinášame vám pracovný nástroj, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

Či už jazdíte vysokou rýchlosťou alebo potrebujete vmanévrovať k nakladacej rampe, Volvo FM je precízny nástroj, ktorý vám pomôže robiť si prácu správne. Môžete získať plne vzduchom odpružené nákladné vozidlo na medziregionálnu prepravu, ako aj na stavebné práce. A vďaka dynamickému riadeniu Volvo je v oblasti ovládania ťažké nájsť niečo lepšie.

Volvo FM si môžete objednať ako odľahčený ťahač pre cestnú dopravu alebo podvozok určený na dostavbu až s piatimi nápravami. A obidve verzie vychádzajú z rovnakej koncepcie podvozka. Vďaka tomu je Volvo FM veľmi univerzálne nákladné vozidlo. Zostavte si ho podľa svojich požiadaviek.

Predné nápravy s nosnosťou 10 ton

Ťažký náklad? Žiadny problém. Volvo FM bolo navrhnuté na vysoké zaťaženia náprav. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre listové alebo vzduchové odpruženie, predná náprava dokáže na jednej náprave uniesť až 10 ton. A 20 ton v prípade dvojitej prednej nápravy. Pomôže vám dosiahnuť vyššie marže a uľahčí manipuláciu s ťažkými alebo nerovnomerne rozloženými nákladmi.

Zdvíhanie tandemovej nápravy

Používajte nápravu len vtedy, keď to potrebujete. Zdvíhanie tandemovej nápravy umožňuje odpojenie a zdvihnutie najzadnejšej hnacej nápravy pri vykládke. Rovnako ako pri vlečenej náprave aj táto možnosť výrazne znižuje polomer otáčania, opotrebovanie pneumatík a spotrebu paliva.

Ďalšie informácie o zdvíhaní tandemovej nápravy

Päť náprav priamo z výroby

Prepravujete ťažké náklady? Môžete si vybrať nákladné vozidlo s piatimi nápravami priamo z výroby. Dostanete ho rýchlejšie a znížite náklady na prestavbu. Vaše nákladné vozidlo dostanete s úplným typovým schválením. Dostanete aj plnú záruku a popredajnú podporu od spoločnosti Volvo, ktoré vám z dlhodobého hľadiska znížia prevádzkové náklady.

Objavte plný potenciál modelu Volvo FM

Porozprávajte sa so svojím predajcom o prispôsobení modelu Volvo FM