Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Výkon a presnosť v jednom

Volvo FM – hnacie línie

Správny výkon a kontrola pre prácu, ktorú robíte, a miesta, na ktoré sa potrebujete dostať. Teraz môžete hnaciu líniu modelu Volvo FM prispôsobiť presnejšie než kedykoľvek predtým. Získate výkon potrebný na hladkú prácu a postarali sme sa, že palivo budete využívať čo najefektívnejšie. Získajte oveľa viac, než je vaša investícia. Hovorí sa tomu zisk.

Motory

Srdcom hnacích línií modelu Volvo FM je buď náš rad motorov D11 Step D (330 koní, 380 koní, 430 koní alebo 460 koní), alebo rad motorov D13 Step D (420 koní, 460 koní alebo 500 koní). Motory s pohonom na zemný plyn si môžete objednať s výkonom 420 alebo 460 koní. Ktorý z nich sa vám a vašej práci hodí najviac?

Jazdné vlastnosti

Bez ohľadu na to, ktorý motor si vyberiete pre svoje Volvo FM, budete mať prístup k pôsobivému krútiacemu momentu v širokom rozsahu otáčok motora. Výsledkom sú vynikajúce jazdné vlastnosti a nízka spotreba paliva.

Alternatívne palivá

Ak skutočne chcete znížiť svoju ekologickú stopu, môžete si vybrať Volvo FM LNG. Je poháňané buď skvapalneným zemným plynom, alebo skvapalneným bioplynom, čo umožňuje dosiahnuť prevádzku bez využitia fosílnych palív. Okrem toho môžete prevádzkovať všetky naše dieselové motory na naftu alebo HVO. Chcete jazdiť na bionaftu? Dostupné sú špeciálne verzie modelu Volvo FM, ktoré to umožňujú.

Ďalšie informácie o modeli Volvo FM LNG

Prevodovka I-Shift

I-Shift predstavuje celý rad automatických prevodoviek, vďaka ktorým je jazda ľahšia, bezpečnejšia a pohodlnejšia. Nemusíte zápasiť s ťažkou spojkou alebo radiacou pákou. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná – automaticky. Rad softvérových balíkov prispôsobí prevodovku I-Shift vašim potrebám. Model Volvo FM môžete vybaviť prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi alebo prevodovkou I-Shift Dual Clutch. 

Viac informácií o prevodovkách I-Shift

Potrebujete výkon?

Váš predajca vám môže pomôcť prispôsobiť ho vašim potrebám.