Trucks

Výkon a presnosť v jednom

Volvo FM – hnacie línie

Správny výkon a kontrola pre prácu, ktorú robíte, a miesta, na ktoré sa potrebujete dostať. Teraz môžete hnaciu líniu modelu Volvo FM prispôsobiť presnejšie než kedykoľvek predtým. Získate výkon potrebný na hladké vykonanie práce a postarali sme sa, že palivo či energiu budete využívať čo najefektívnejšie. Získajte oveľa viac, než je vaša investícia. Hovorí sa tomu zisk.

Motory

Naše motory Euro 6 Step E boli starostlivo vyvinuté s cieľom šetriť palivo – bez akéhokoľvek dopadu na výkon. Sú to naše najhospodárnejšie dieselové motory v histórii a šetria palivo pri každom jednom zdvihu. Rad D11 siaha od 330 k po 460 k, zatiaľ čo motory D13 ponúkajú výkon 420 k až 500 k. Pre Volvo FM sú k dispozícii aj motory s pohonom na plyn, ako aj plne elektrické alternatívy – tie ponúkajú nízke emisie spolu s vynikajúcim výkonom a dojazdom.

Jazdné vlastnosti

Bez ohľadu na to, ktorý motor si vyberiete pre svoje Volvo FM, budete mať prístup k pôsobivému krútiacemu momentu v širokom rozsahu otáčok motora. Výsledkom sú vynikajúce jazdné vlastnosti a nízka spotreba paliva.

Alternatívne palivá

Ak skutočne chcete znížiť svoju ekologickú stopu, môžete si vybrať Volvo FM s plynovým pohonom. Funguje buď na Bio-LNG (bioplyn) alebo LNG (zemný plyn), vďaka čomu je možné dosiahnuť úplne klimaticky neutrálnu prevádzku. Okrem toho môžete prevádzkovať všetky naše dieselové motory na naftu alebo HVO. Chcete jazdiť na bionaftu? Dostupné sú špeciálne verzie modelu Volvo FM, ktoré to umožňujú.

Viac o Volvo FM s plynovým pohonom

Prevodovka I-Shift

I-Shift predstavuje celý rad automatických prevodoviek, vďaka ktorým je jazda ľahšia, bezpečnejšia a pohodlnejšia. Nemusíte zápasiť s ťažkou spojkou alebo radiacou pákou. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná – automaticky. Rad softvérových balíkov prispôsobí prevodovku I-Shift vašim potrebám. Pre prevodovku I-Shift sú k dispozícii funkcie, ktoré v určitých situáciách umožňujú jazdu iba s použitím jedného pedálu. Model Volvo FM môžete vybaviť prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi alebo prevodovkou I-Shift Dual Clutch.

Viac informácií o prevodovkách I-Shift

Prejdite na elektrický pohon

Volvo FM, ale s ešte plynulejším zážitkom z jazdy a nulovými výfukovými emisiami. Volvo FM Electric ponúka čistý elektrický výkon až 666 k a dojazd až 300 km, vďaka čomu je ideálne na prepravu z mesta do mesta.

Ďalšie informácie o vozidle Volvo FM Electric

Potrebujete výkon?

Váš predajca vám môže pomôcť prispôsobiť ho vašim potrebám.