Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Volvo FM Electric. Vysoko flexibilné.

Vďaka nízkej úrovni hluku a absencii výfukových plynov môže flexibilné a agilné Volvo FM Electric vykonávať veľkokapacitné dodávky potravín, prepravu kontajnerov, služby žeriavu a ďalšie činnosti v metropolitných oblastiach s menším dopadom na životné prostredie. Potenciálne môže pracovať aj v bezemisných zónach alebo počas dňa aj v oblastiach neprístupných pre naftové nákladné vozidla. Za účelom zjednodušenia prechodu na elektrickú prepravu je vozidlo v ponuke spoločne so servisnými a podpornými balíkmi pre nabíjanie, plánovanie trasy a dojazdu, monitorovanie akumulátorov a ďalšími.

Celková hmotnosť súpravy až 44 ton

Výkon až 600 kW

Dojazd až 300 km

Zachovajte si produktivitu a kontrolu

Rozšíriť svoje podnikanie o elektrické nákladné vozidlo Volvo je jednoduché. Servisná zmluva Volvo Gold bude zahŕňať monitorovanie akumulátorov a zabezpečenie prevádzkyschopnosti a doručovania s prediktívnym plánovaním servisu. Pridali sme aj služby pre optimalizáciu využitia nákladných vozidiel, napríklad plánovanie trasy a dojazdu, určovanie polohy s energetickým stavom a následné správy. To všetko je pohodlne dostupné na portáli Volvo Connect, hneď vedľa ostatných nákladných vozidiel a podporných funkcií. 

Plynulá a výkonná hnacia línia

Tri elektromotory v kombinácii s prevodovkou I-Shift prispôsobenou pre elektromobilitu zaisťujú hladký a výkonný zážitok z jazdy. Masívny výkon až 600 kW / 816 koní a krútiaci moment 2400 Nm ovláda jedinečný systém kontroly trakcie, ktorý bol vyvinutý aj pre zvládnutie jazdy na klzkých povrchoch. K dispozícii sú rôzne režimy jazdy pre nastavenie požadovaného výkonu, pohodlia a úrovne využitia energie. 

Prvky

Volvo FM Electric

   
Konfigurácia náprav​

Ťahač: 4x2, 6x2​. 

Podvozok na dostavbu: 4x2, 6x2, 6x4, 8x2, 8x4

Všetky nápravy majú vzduchové odpruženie

   

Kabína​

Všetky dĺžky kabín

   

Celková hmotnosť súpravy 

Až 44 ton    
Nosnosť 23 ton    
Kapacita akumulátorov 450-540 kWh      

Dojazdová vzdialenosť

Až 300 km

   
Čas nabíjania (plné nabitie​)

9,5 h striedavým prúdom (43 kW)

2,5 h jednosmerným prúdom (250 kW)

   

Hnacia línia 

3 elektrické motory, prevodovka I-Shift, 2 úrovne výkonu (až 800 k)    
Výkon Až 2400 Nm a 600 kWh (816 k)     

Aplikácie

Vhodné pre montáž nadstavby. Tri pomocné pohony (elektrický, mechanický a prevodovkový)

   

 

     

 

Časté otázky

Máte záujem o elektrické riešenia?

Preskúmajte naše elektrické nákladné vozidlá

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks Vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa v Truck Centre, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel v Vám.