Trucks

Volvo FM s plynovým pohonom. Regionálna preprava na ceste k nulovým emisiám

Ak hľadáte 100 % klimaticky neutrálne dopravné riešenie na prevádzkovanie regionálnej alebo diaľkovej dopravy, Volvo FM plynovým pohonom je tou správnou voľbou. Toto nákladné vozidlo kombinuje rovnaký výkon a jazdné vlastnosti ako Volvo FM, ale jeho emisie CO₂ možno pri použití bioplynu znížiť až o 100 %.

Až 60 ton

Až 500 koní

Dojazd až 1000 km

Vysoký výkon pre vaše potreby

Plynové hnacie ústrojenstvo poskytuje rovnaký výkon a krútiaci moment ako naše naftové motory, ale s nižšími emisiami. Vyberte si medzi výkonom 420, 460 alebo 500 k s krútiacim momentom až 2 500 Nm. Volvo FM s plynovým pohonom sa dokonale hodí na regionálnu a diaľkovú prepravu s celkovou hmotnosťou súpravy do 60 ton.

Obnoviteľná energia poháňaná plynom

Naše ťažké nákladné vozidlá s plynovým pohonom môžu byť poháňané obnoviteľným bio-LNG (bioplyn) alebo LNG (zemný plyn). Motor tiež používa malé množstvo obnoviteľného HVO alebo motorovej nafty, ako aj AdBlue na dodatočnú úpravu výfukových plynov. Pri používaní bio-LNG a HVO môžete znížiť emisie CO2 až o 100 %.*

* Týka sa to emisií z vozidla počas diaľkovej operácie, takzvané „od nádrže po kolesá“, v porovnaní s nákladným vozidlom, ktoré používa bežnú európsku naftu.

Presne pre váš prevádzkový dosah

Vyberte si z troch rôznych veľkostí nádrží a optimalizujte svoje Volvo FM s plynovým pohonom podľa svojich potrieb. Získate dojazd až 1 000 km, vďaka čomu je nákladné vozidlo vhodné na diaľkovú prepravu v rastúcej sieti čerpacích staníc na bio-LNG a LNG.

Používanie vozidiel s plynovým pohonom nielenže prospieva životnému prostrediu, ale pomáha aj našej spoločnosti pri znižovaní priamych a nepriamych nákladov.

Získajte užitočné informácie O VOLVO FM S plynovým pohonom

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám podá aktuálne informácie o rozvoji predaja vozidiel s plynovým pohonom na Slovensku.