Trucks

×

Volvo FM LNG na plynový pohon pre regionálnu prepravu

Volvo FM LNG je ideálne nákladné vozidlo na regionálnu prepravu. Ponúka rovnaké pohodlie a výkon, na aké ste zvyknutí z vašej mobilnej kancelárie – modelu Volvo FM. Pritom má menšiu uhlíkovú stopu a môže prispievať k zníženiu vašich nákladov na palivo.

Výkon pre vaše potreby

Pohonné ústrojenstvo na zemný plyn je založené na renomovanej technológii motorov použitej vo vozidle Volvo FM. A dosahuje rovnaký výkon, avšak o 20 % nižšie emisie CO2*. Môžete si vybrať medzi výkonom 420 k alebo 460 k, takže nie je potrebné robiť kompromisy.

Znížte náklady na palivo

Volvo FM LNG ponúka rovnakú palivová hospodárnosť ako naftové Volvo FM. Skvapalnený zemný plyn (LNG) je však často lacnejší, a tak máte možnosť dosiahnuť nižšie náklady.

Vhodný pre váš akčný rádius

U ťažkých nákladných vozidiel s plynovým pohonom býva zásadným faktorom dojazd. Motory s pohonom na LNG sú vysoko účinné a v kombinácii s LNG zaisťujú dostatočný dojazd pre regionálnu prepravu. Môžete si vybrať z troch rôznych objemov nádrží a dosiahnuť tak optimálny prevádzkový dojazd až 1 000 km.

* Toto se týka emisíí vozidla počas diaľkovej prepravy, tzv. cyklus "tank-to-wheel" (od nádrže ku kolesám), v porovnaní s vozidlom, ktoré jazdí na bežnú európsku naftu.

** Skutočná spotreba paliva a dojazd vozidiel LNG sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako sú rýchlosť jazdy, používanie tempomatu, špecifikácia vozidla, zaťaženie vozidla, topografia trasy, zručnosti vodiča, údržba vozidla, poveternostné podmienky, tlak LNG na čerpacej stanici a teplota.

Brožúry a letáky na stiahnutie

Zistite viac o modeli Volvo FM LNG

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám podá aktuálne informácie o možnostiach predaja vozidiel s plynovým pohonom.