Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Nenechajte sa odradiť terénom

Extrémna mobilita modelu Volvo FMX

Keď cestu pohltí bahno alebo piesok, jediný spôsob, ako predísť problémom, je nezastať. Hnaná predná náprava s automatickým ovládaním trakcie (ATC) a až 300 mm svetlej výšky zaručí, že to dokážete. Na vozidle Volvo FMX v konfigurácii 4×4, 6×6, 8×6 a 10×6 – táto funkcia automaticky aktivuje prednú nápravu presne v okamihu, keď to potrebujete – a odpojí ju, keď ju nepotrebujete. Pre Volvo FMX existuje celý rad možností, ktoré vám uľahčia život v náročnom teréne.

Poháňaná predná náprava

Svoje Volvo FMX môžete získať s poháňanou prednou nápravou v konfigurácii 4×4, 6×6, 8×6 alebo 10×6. Budete tak mať istotu, že vás náročné terény nezastavia. Poháňaná predná náprava je umiestnená tak, aby poskytovala vozidlu lepší nájazdový uhol. Bola navrhnutá s dôrazom na odolnosť a jednoduchosť. Paralelnú tyč za profilom prednej nápravy sme integrovali, takže odolný kryt nápravy je teraz najnižšie položenou súčasťou vozidla – čo výrazne zlepšilo svetlú výšku pri plne naloženom vozidle.

Vzduchové odpruženie zadnej nápravy

Naše vzduchové odpruženie zadných kolies navrhnuté pre stavebné nákladné vozidlá vám poskytne svetlú výšku až 300 milimetrov. Pružinové prvky, vzduchové mechy a stabilizátory sú umiestnené na hornej časti hnacej nápravy. A výsledok? Získate svetlú výšku typickú pre listové odpruženie s pohodlím a efektívnosťou vzduchového odpruženia. Optimalizovali sme tlak na všetkých zadných nápravách a zlepšili tak trakciu. Vzduchové odpruženie tiež prenáša menej vibrácií na nákladné vozidlo. Výsledné pohodlie a vyššia priemerná rýchlosť zvyšujú vašu produktivitu (zvýšenie o 5 – 10 km/h v našich testoch). Nižšie poškodenie vozidla v dôsledku vibrácií tiež zvyšuje vašu prevádzkyschopnosť.

Pripravené vyraziť

Pri rozjazde do kopca môže funkcia Pomoc pri rozjazde do kopca udržiavať vozidlo v určitom uhle, zatiaľ čo hnacia línia zvyšuje krútiaci moment. Ak by ste uviazli, funkcia Nestabilný terén prevodovky I-Shift vám umožní pohybovať vozidlom dopredu a dozadu stláčaním plynového pedála, až kým vozidlo nevyviazne.

Potrebujete vyraziť do terénu?

Obráťte sa na predajcu, aby vám prispôsobil nákladné vozidlo, ktoré zvládne každý terén.