Podvozok vozidla Volvo FE – pre ľahšiu montáž nadstavby

Pevný a zároveň flexibilný

Podvozok vozidla Volvo FE sa dá nakonfigurovať takmer pre každú nadstavbu. Je robustný a pevný, vďaka svojmu hranatému a plochému dizajnu je ideálny na montáž nadstavby – spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších úloh. Vylepšené prispôsobenia podvozka kompatibilné s normou Euro 6 zabezpečujú, že Volvo FE nebude nutné upravovať po zavedení prísnejších emisných noriem.

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo – pomáhajú skrátiť zavádzací čas

Úspora času pri montáži nadstavby

Keď si objednáte Volvo FE, váš výrobca nadstavby sa môže ihneď prihlásiť do systému pokynov pre montáž nadstavby. Pomocou presných technických parametrov a 3D nákresov v systéme sa môžu práce na nadstavbe začať ešte predtým, ako sa dokončí výroba nákladného vozidla. Dodanie vozidla je preto rýchlejšie a nákladovo efektívnejšie.

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo
Elektronický systém ovládania vozidla Volvo FE

Rýchle a jednoduché nakladanie

Systémom elektronického riadenia (ECS) môžete ovládať výšku vzduchového odpruženia pomocou spínačov na palubnej doske alebo diaľkovom ovládaní. To znamená rýchle a efektívne nakladanie v akejkoľvek výške.

Vyberte si medzi mechanickým alebo vzduchovým odpružením kabíny

Najmodernejšie odpruženie

Získajte záruku plynulej jazdy. Vyberte si kabínu odpruženú mechanicky vinutými pružinami a tlmičmi nárazov vpredu aj vzadu. Alebo úplné vzduchové odpruženie s mechmi v prednej aj zadnej časti.

Elektronický brzdový systém vozidla Volvo FE

EBS – Elektronický brzdový systém

Volvo FE je vybavené pneumatickými brzdami s vetranými prednými aj zadnými kotúčmi. Jeho Elektronicky riadený brzdový systém (EBS) má rýchlejšiu a bezpečnejšiu odozvu a pomáha znížiť opotrebovanie obloženia. Obsahuje aj ABS a systém synchronizácie bŕzd, ktorý využíva rôzne typy bŕzd vo vozidle na podporu plynulého brzdenia a zníženie opotrebovania bŕzd a pneumatík. Rozšírený balík EBS obsahuje aj funkciu Hill Hold.

VT

Začnite stavať

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks, preberte spolu možnosti konštrukcie a zostavte si vaše ideálne Volvo FE.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu