Rozšírená ponuka výkonov motora pre Volvo FE.

Teraz AŽ DO 350 K

Motor D8K je teraz dostupný s výkonom 350 k a maximálnym krútiacim momentom 1 400 Nm. Rozširuje sa tým rozsah využitia vozidla Volvo FE v oblasti náročnej distribúcie, zberu komunálneho odpadu a ľahkého stavebníctva. Nákladné vozidlo s dvomi alebo tromi nápravami, s návesom alebo bez neho – Volvo FE má potrebný výkon a krútiaci moment. 

Motory D5K a D8K sú pripravené na alternatívne palivá

Pripravené pre alternatívne palivá

Jeden model nákladného vozidla. Viacero druhov paliva. S vozidlom Volvo FE si môžete vybrať z viacerých alternatívnych palív, ktoré vyhovujú vašim prepravným úlohám. A šetriť životné prostredie.

CNG
Znížte emisie CO2 až o 70 %. Bez akéhokoľvek vplyvu na produktivitu. 9-litrový motor, ktorý funguje na stlačený zemný plyn (CNG), má výkon 320 k a krútiaci moment 1 356 Nm.

HVO
Všetky motory D8K môžu fungovať na syntetickú naftu – HVO (Hydrogenované rastlinné oleje). Rovnaké nákladné vozidlo môže fungovať aj na bežnú naftu.

RME
Jeden variant motora D8K320 môže fungovať na čistú bionaftu – RME (metylester repkového oleja).

Motor vozidla Volvo FE sa vyznačuje širokou a plochou krivkou krútiaceho momentu

OBDIVUJTE NAŠE KRIVKY

Výborný krútiaci moment pri nízkych otáčkach. Úžasná odozva a maximálny krútiaci moment 1 400 Nm. Porovnajte naše krivky krútiaceho momentu a uvidíte ten rozdiel. Vstúpte do kabíny a pocítite to sami – neuveriteľná akcelerácia, vynikajúce riadenie pri nízkej rýchlosti a prvotriedna ťažná sila.

Pozrite si technické parametre hnacej línie
Pomocné pohony pre vaše zariadenia na manipuláciu s nákladom

Pomocné pohony

Dodajte šťavu vašim zariadeniam na manipuláciu s nákladom. Pomocné pohony prenášajú energiu z motora do jednotlivých prídavných zariadení, ako napríklad žeriav alebo domiešavač betónu. Volvo FE ponúka množstvo pomocných pohonov, ktoré možno prispôsobiť vašim potrebám.

Pozrite si technické parametre pomocných pohonov

Čistejšie, ekologickejšie motory

Naše motory spĺňajúce požiadavky normy Euro 6 predstavujú obrovský krok v rámci prechodu na ekologickejšiu dopravu a nižší vplyv na životné prostredie. V oblasti výkonu a úspory paliva sa vyrovnajú našim modelom Euro 5, no majú o polovicu nižšiu hladinu emisií pevných častíc a emisie oxidov dusíka sme zredukovali o takmer 80 %.

Riešenie Euro 6 od spoločnosti Volvo

Ako to funguje

1. Motor
Nové komponenty motora zlepšujú prietok výfukových plynov a zabezpečujú, aby sa dostali do systému dočisťovania v optimálnej teplote.

2. Siedmy vstrekovač
Na riadenie teploty katalyzátora DOC sa využíva zvláštny vstrekovač nafty, ktorý zabezpečuje aj efektívne fungovanie filtra pevných častíc (DPF) a katalytickej redukcie SCR.

3. Dieselový oxidačný katalyzátor (DOC)
DOC produkuje NO2 potrebný na to, aby mohol dieselový filter pevných častíc účinne spáliť častice. V studených podmienkach poskytuje aj teplo potrebné na regeneráciu.

4. Dieselový filter pevných častíc (DPF)
Filter zachytáva pevné častice (PM) a ukladá ich, kým sa nespália počas regenerácie. Regenerácia je automatická, bez potreby zásahu vodiča

5. Selektívna katalytická redukcia (SCR)
V zmiešavacej zóne sa výfukové plyny zmiešajú s roztokom AdBlue. V katalyzátore sa oxidy dusíka (NO2) menia na neškodný plynný dusík a vodnú paru.

6. Redukčný katalyzátor (ASC)
Posledný krok predtým, než výfukové plyny opustia potrubie, v ktorom sa odstránia prípadné zvyšky amoniaku (NH3).

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Úžasný výkon

Vyskúšajte si rýchlu odozvu motora D8K na vlastnej koži. Kľúče nájdete u vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu