Prevodovka I-Shift znižuje únavu a pomáha lepšie sa sústrediť na cestu a premávku

Vychutnajte si jazdu

Jazda s prevodovkou I-Shift je bezpečnejšia a oveľa pohodlnejšia. Nemá ťažký pedál spojky. Koniec zápasenia s radiacou pákou. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná. Jednoduchosť systému znižuje únavu a pomáha vám sústrediť sa na cestu a premávku okolo vás. Ak chcete radiť manuálne, stlačením tlačidla na radiacej páke získate úplnú kontrolu nad každou zmenou prevodového stupňa.

Prevodovka I-Shift môže ušetriť až 5 % paliva

Ušetrite palivo

Prevodovka I-Shift je navrhnutá tak, aby ušetrila palivo – až do 5 %. Vnútorné straty energie sú nižšie než pri manuálnych prevodovkách. Skutočný rozdiel však spočíva v elektronike. Počas jazdy v úspornom režime je každá zmena prevodového stupňa presne načasovaná, aby umožnila motoru pracovať s najúčinnejším rozsahom otáčok.

Prevodovka I-Shift komunikuje s motorom

Ako to funguje

Základom prevodovky I-Shift je nesynchronizovaná manuálna prevodovka – vďaka tomu je kompaktná a má nízke vnútorné straty. Hlavný trik spočíva v jednotke elektronického ovládania, ktorá riadi spojku a radenie prevodových stupňov. Vďaka vyhodnocovaniu informácií o rýchlosti vozidla a jeho hmotnosti, stúpaní cesty a potreby krútiaceho momentu vykonáva každé preradenie s najvyššou presnosťou. Systém tiež komunikuje s motorom a umožňuje mu prispôsobiť otáčky a výkon motorovej brzdy na dosiahnutie maximálneho výkonu.

Programové balíky I-Shift pre každú prepravnú úlohu

Vaša prevodovka I-Shift

Softvérové balíky I-Shift si môžete nastaviť tak, aby presne vyhovovali vašim požiadavkám. Nezáleží na tom, či potrebujete prevodovku na distribučné, stavebné alebo diaľkové úlohy – máme pre vás ideálny balík.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Inteligentné preraďovanie

Chcete si vyskúšať prevodovku I-Shift? Kontaktujte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks – s radosťou vám odovzdá kľúče.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu