Technické parametre kabíny vozidla Volvo FE

  • Rozmery kabíny
  • Prvky kabíny

  

Rozmery kabíny

Denná kabína

Denná kabína s pohodlným a ergonomickým prostredím pre vodiča. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 1 600 mm, šírka 2 300 mm.

Komfortná kabína

Komfortná kabína ponúka miesto navyše, kam možno namontovať lôžko pre jednu osobu alebo ho využiť ako „kanceláriu“ s úložným priestorom navyše. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 2 000 mm, šírka 2 300 mm.

Spacia kabína

Spacia kabína s lôžkom pre jednu osobu. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 2 200 mm, šírka 2 300 mm.

Kabína s nízkym vstupom

Kabína s nízkym vstupom má nízke schodíky a priestor až pre troch pripútaných pasažierov. Výška interiéru 1 605 mm, dĺžka 2 200 mm, šírka 2 300 mm.

Prvky kabíny

Odpruženie kabíny
Mechanické odpruženie prednej a zadnej časti: vinutá pružina a tlmič nárazov. Pneumatické odpruženie prednej a zadnej časti: vzduchové mechy.

Sedadlo vodiča
Tri rôzne úrovne pohodlia: Komfort, Štandard a Economy. Všetky tri varianty umožňujú nastavenie operadla, dĺžky, výšky a naklonenia dopredu. Vo všetkých troch je integrovaná opierka hlavy.

Sedadlo spolujazdca
K dispozícii sú tri rôzne úrovne pohodlia: Štandard, Ekonomická a Základná.

Farebné odtiene kabíny
V ponuke je približne 300 stálych farebných variantov. Okrem nich si možno objednať aj ďalšie farby podľa priania zákazníka.

Volant
V závislosti od konfigurácie vozidla je priemer volantu 460 alebo 500 mm a jeho poloha sa dá pneumaticky nastaviť.

Strešné okno
Kabína môže byť vybavená strešným oknom, ktoré sa dá otvoriť na 50 mm. Okno môže mať sklenú alebo oceľovú výplň. Ovláda sa manuálne alebo elektronicky.

Vykurovanie kabíny
Vykurovanie kabíny sa dodáva v dvoch rôznych vyhotoveniach: samostatné kúrenie s manuálnym ovládaním alebo kúrenie a klimatizácia s manuálnym ovládaním. Ako voliteľná výbava je k dispozícii 2 kW nezávislé kúrenie.

Úložný priestor v interiéri
Vnútri kabíny je množstvo praktických a ľahko dostupných úložných priestorov na dokumenty a osobné veci. Nad čelným sklom sú dva úložné priestory a štyri priehradky DIN. Ako voliteľná výbava je dostupná široká škála úložných priestorov, tunelových priehradiek, podložiek na písanie a háčikov na oblečenie.

Klaksóny
Môžete si vybrať z dvoch typov prídavných klaksónov – elektrický alebo pneumatický. Buď dva pneumatické klaksóny namontované na streche alebo elektrický pod prednou kapotou.

Lôžko
Posteľ sa môže skladať z jedného alebo dvoch kusov. Jej šírka je 580 alebo 780 mm. Voliteľnou výbavou je ochranná tyč.

Kabína s nízkym vstupom
Kabína s nízkym vstupom modelu FE ponúka jednoduchý prístup s 90-stupňovým otváraním dverí a plochou podlahou, poskytuje vodičovi vynikajúcu viditeľnosť, a keďže ide o značku Volvo, bezpečnosť je na prvom mieste.

Prevziať

Technické parametre kabíny

Prevziať všetky technické parametre kabíny vo formáte PDF. Prevziať(PDF, 1.1 MB)
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Cíťte sa ako doma

Spravte si pohodlie. Vyskúšajte si sedadlo. Potom lôžko. Skontrolujte všetky priehradky. Nebude sa vám chcieť veriť, že máte toľko priestoru.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu