Volvo FH – presný nástroj

Presný nástroj

Vďaka svojmu podvozku je Volvo FH pre vodiča dokonalým nástrojom. Systém Volvo dynamické riadenie je dostupný aj v nákladných vozidlách s dvojitými prednými nápravami, pričom výrazne znžuje záťaž krku, chrbta a ramien vodiča. Zaťaženie prednej nápravy zvýšená z 18 na 20 ton vám prináša nové flexibilné možnosti a zvyšuje celkovú produktivitu. A pokiaľ potrebujete maximálnu svetlú výšku, môžete si model Volvo FH vybaviť vzduchovým odpružením GRAS-G2.

Ľahší než predtým – podvozok Volvo FH

Čím ľahšie, tým lepšie

V prípade potreby možno Volvo FH optimalizovať pre nízku pohotovostnú hmotnosť. K dispozícii je konfigurácia 6×2 s tlačenou nápravou a ľahkou jednou poháňanou nápravou. Kombináciou ľahkej nápravy u ťahače s konfiguráciou 4×2 a ľahkého zadného zavesenia možno dosiahnuť referenčnú hmotnosť 7 250 kg, do ktorej je započítaných aj 405 litrov paliva v nádrži.

Podvozok Volvo vybavený novou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy

Zdvíhanie tandemovej nápravy.

Vaše Volvo FH je teraz dostupné s úplne novou, prelomovou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy, ktorá umožňuje uvoľnenie a zdvihnutie zadnej hnanej nápravy po vyložení nákladu. Rovnako ako pri vlečenej náprave, aj táto funkcia výrazne znižuje polomer otáčania a spotrebu paliva.

Viac informácií o funkcii Zdvíhanie tandemovej nápravy
Päť náprav, dostupné priamo z výroby

Päť náprav – priamo z výroby

Prepravujete ťažké náklady? Môžete si objednať 5-nápravové nákladné vozidlo priamo z výroby. Dostanete ho rýchlejšie. Zabudnite na náklady na prestavbu. Vaše nákladné vozidlo dostanete s úplným schválením typu vozidla. Dostanete aj plnú záruku a popredajnú podporu od spoločnosti Volvo, ktoré vám z dlhodobého hľadiska znížia prevádzkové náklady.

Získajte viac informácií o našej konfigurácii 10×4
Vďaka možnostiam nadstavby je vaše Volvo FH pripravené na akékoľvek využitie

Viac možností. Rýchlejšia prestavba

Vďaka viacerým možnostiam úprav sa dá vaše Volvo FH rýchlo a jednoducho pripraviť na akúkoľvek prepravnú aplikáciu, vrátane pripojenia výmenných nadstavieb. Nový modul uľahčuje montáž nadstavby a navyše, výrobcovia nadstavieb môžu využiť online portál s pokynmi pre montáž nadstavieb na vozidlá Volvo so všetkými technickými nákresmi a elektrickými schémamy.

Pozrite si pokyny pre montáž nadstavby (VBI - Volvo Bodybuilder Instructions)

Konštrukcia nového podvozka

Volvo FH – podvozok ťahača

Ťahač

1. Duálne akumulátory
Pri plnení niektorých zákaziek iste oceníte vyššiu elektrickú kapacitu zaistenú voliteľným použitím dvoch akumulátorov.

2. Skriňa akumulátora (BBOX-EF)
Voliteľné umiestnenie medzi rámy podvozku.

3. Nádrž AdBlue
Môže byť namontovaná na horný diel rámu za kabínou, čím vzniká ďalší priestor pre palivovú nádrž (ADTP-BC).

4. Modulátor tlaku vzduchu
Je umiestnený vo vnútri rámu podvozka, čím vzniká viac miesta pre iné vybavenie namontované na podvozku, napríklad palivové nádrže.

Podvozok určený na dostavbu

Podvozok určený na dostavbu

1. Voľný priestor na podvozku
Vybavenie podvozku možno posunúť smerom vzad a ušetriť tak priestor pre podpery hydraulickej ruky alebo iné príslušenstvo. (FAA10 – pribl. 500 mm; FAA20 – pribl. 600 mm).

2. Rad otvorov na ráme pre pripojenie nadstavby
Horný rad otvorov je vyhradený pre montáž nadstavby. Všetky úchyty sú odsadené a vybavené 8-milimetrovou rozperou. Nepoužívajú sa žiadne nity.

3. Príprava pre hydraulickú ruku
Výstužné platne na podvozku sa dajú namontovať už vo výrobe.

4. Odpruženie zadnej nápravy a krátky zadný previs
Prepracovaný stabilizátor, ktorý je namontovaný vpredu, znižuje zadný previs – výhodné pre stavebné aplikácie vozidiel napr. pri výstavbe ciest a vozidlá s výmennou nadstavbou.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Páči sa vám? Zajazdite si v ňom

Náš nový dynamický podvozok si najlepšie vyskúšate tak, že si sadnete za volant. Zastavte sa v niektorom Truck Centre a vyskúšajte si ho osobne. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu