Brzda pre vyrovnanie súpravy

Brzda pre vyrovnanie súpravy eliminuje riziko zalomenia súpravy pri zatáčaní alebo jazde dolu kopcom na klzkom povrchu. Využíva krátke brzdové pulzy, ktorými pribrzďuje náves a vyrovnáva jazdnú súpravu. Môžete si nastaviť automatickú aktiváciu tohto systému v nebezpečných situáciách, a to až do rýchlosti 50 km/h. Brzda pre vyrovnanie súpravy je dostupná pre ťahače aj podvozky určené na dostavbu.

Video s vysvetlením výhod brzdy pre vyrovnanie súpravy

Adaptívny tempomat a Včasné varovanie pred nárazom s núdzovým brzdením

V hustej premávke vám systém adaptívneho tempomatu (ACC) vybavený radarovým snímačom a kamerou pomáha udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami pomocou ovládania akcelerátora a všetkých dostupných bŕzd. Ak hrozí riziko nárazu, náš intuitívny systém Včasné varovanie pred nárazom vás upozorní premietnutím výstražného symbolu na vašom čelnom skle. Núdzová brzda sa automaticky aktivuje, čím výrazne znižuje riziko vážnych zranení.

Video s vysvetlením výhod adaptívneho tempomatu a varovania pred nárazom s núdzovým brzdením
Video s vysvetlením výhod podpory jazdy v jazdnom pruhu

Podpora jazdy v jazdnom pruhu

Vybočenie z jazdného pruhu je bežnou príčinou vážnych nehôd. Podľa nás až príliš bežnou. Systém Podpora jazdy v jazdnom pruhu sleduje vodorovné dopravné značenie kamerou a upozorní vás, ak ho neúmyselne prekročíte.

Výstraha pre vodiča

Výstraha pre vodiča je inteligentný systém, ktorý sleduje vaše správanie počas jazdy. Ak sa odlišuje od bežného správania a vyskytujú sa náznaky únavy, upozorní vás zvukový signál a hlásenie na displeji, ktoré vám odporučí dať si prestávku.

Video s vysvetlením výhod Výstrahy pre vodiča
Video s vysvetlením výhod podpory pri zmene jazdného pruhu

Podpora pri zmene jazdného pruhu

Systém podpora pri zmene jazdného pruhu používa pri aktivácii radarovú technológiu na sledovanie iných účastníkov premávky v mŕtvom uhle na strane spolujazdca. Ak nie je bezpečné zmeniť jazdný pruh, upozorní vás na to bzučiak a blikajúca ikona v zrkadle na strane pasažiera.
Video s vysvetlením výhod Elektronického stabilizačného programu

Elektronické riadenie stability

Elektronické riadenie stability (ESC) spoločnosti Volvo účinne znižuje riziko šmyku a prevrátenia. V nebezpečných situáciách okamžite zakročí, zníži výkon motora a aktivuje brzdy každého kolesa nákladného vozidla a návesu. Systém ESC je teraz dostupný pre väčšinu špecifikácií nákladných vozidiel, pre ťahače aj pre podvozky určené na dostavbu.

Video s vysvetlením výhod núdzového brzdového svetla

Núdzové brzdové svetlo

Ak prudko zabrzdíte, brzdové svetlá začnú rýchlo blikať, aby varovali vozidlá za vami – jednoduchý spôsob, ako predchádzať nárazom zozadu, ktoré ohrozujú život.

a balík Aktívna bezpečnosť Volvo FH.

Balík Aktívna bezpečnosť

Zvýšte svoju bezpečnosť pomocou balíka, ktorého súčasťami sú:

  • Podpora pri zmene jazdného pruhu
  • Výstraha pre vodiča
  • Adaptívny tempomat so systémom včasného varovania pred nárazom
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Chcete sa za volantom cítiť bezpečnejšie?

Navštívte vášho predajcu Volvo Trucks a nechajte si vysvetliť našich siedem podporných systémov pre vodiča.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu