Video o tom, ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Mimoriadne citlivá technológia riadenia

Naša patentovaná technológia spája tradičné hydraulické servoriadenie s elektrickým motorom namontovaným na riadiace ústrojenstvo. Po spracovaní vstupov z viacerých senzorov môže elektrická riadiaca jednotka (ECU) určiť, kam vozidlo smeruje a aký je vodičov úmyseľ. Motor je 2 000 krát za sekundu riadený princípom „prekrývanie momentu“, čím koriguje neúmyselné pohyby pri riadení a ak je to potrebné, zvyšuje krútiaci moment. Systém Volvo dynamické riadenie je teraz dostupný pre všetky konfigurácie náprav, vrátane tých s dvojitými prednými nápravami.

Volvo FH – Volvo dynamické riadenie

Bezproblémová jazda akoukoľvek rýchlosťou

Volvo dynamické riadenie vám pri vysokých rýchlostiach zaručí stabilitu a udržanie smeru. Pri pomalom a opatrnom manévrovaní vám zas poskytne viac sily pri točení volantom, bez ohľadu na zaťaženie. Keď hovoríme, že nové Volvo FH môžete ovládať jedným prstom, myslíme to vážne.

Vodič nákladného vozidla cúva pomocou funkcie Volvo dynamické riadenie

Cúvanie je teraz rovnako jednoduché ako jazda vpred.

Pri cúvaní s plne naloženým nákladným vozidlom sa už nebudete namáhať. Volvo dynamické riadenie vám ponúka mimoriadnu presnosť a ovládanie takmer bez námahy. Volant sa pritom samočinne vracia do priamej polohy. A smerová stabilita je teraz tak skvelá, že môžete cúvať viac ako 100 metrov bez vybočenia z dráhy.

Volvo FH – jazda v priamom smere

Priamy smer v akýchkoľvek podmienkach

Korigovanie smeru po brzdení na nerovnom povrchu? Tak to je minulosť. Trhnutia od výmoľov, koľají a dopravného značenia? Takmer nepostrehnuteľné. Volvo dynamické riadenie dokáže okrem toho eliminovať aj vplyv silného bočného vetra. Volant už nemusíte držať silou – vozidlo zmení smer, len ak budete chcieť. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Pripravení zažiť dynamickú jazdu?

Navštívte Volvo Truck Centrum a absolvujte tú najjednoduchšiu jazdu, akú ste kedy zažili. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu