Úspora paliva znamená udržať si kontrolu nad nákladmi na pohonné hmoty a environmentálnou stopou. Najdôležitejšie je však zabezpečiť maximálne využitie každej kvapky. Nerobte kompromisy vo svojej produktivite. Nákladné vozidlo s dobrými jazdnými vlastnosťami, ktoré dokáže udržať rýchlosť a šetriť palivo, je najefektívnejším riešením. Máme širšiu škálu ponúk než kedykoľvek predtým, aby sme vám umožnili prispôsobiť si riešenie podľa potreby.

Naše motory boli vyvinuté s ohľadom na maximálnu úsporu paliva

Naše najúspornejšie motory

Naše motory boli s mimoriadnou startostlivosťou navrhnuté tak, aby šetrili palivo bez akéhokoľvek dopadu na výkon. Optimalizovali sme geometriu spaľovacej komory. Skonštruovali sme zvislé, centrálne umiestnené združené vstrekovače. Zvýšili sme pomer plnenia...

A takto by sme mohli pokračovať o našom technologickom pokroku. Najdôležitejšie však je to, do akej miery sa tieto inovácie prejavia na vašich finančných výsledkoch. A taktiež na životnom prostredí.

Spoznajte naše motory
I-Save

Úspora na dlhých vzdialenostiach s technológiou I-Save

Volvo FH s technológiou I-Save je ideálne pre väčšinu úloh v oblasti diaľkovej nákladnej dopravy. Motor D13TC je vybavený patentovanými piestami s novým tvarovaným vnútrom a technológiou Volvo Turbo Compound. Je v ponuke vo verziách s výkonom 460 a 500 koní. Kombináciou motora D13TC a balíka Palivo pre diaľkovú prepravu dokáže nákladné vozidlo v prevádzke na dlhé trasy znížiť náklady na palivo až o 7 %*.

 

*D13TC Euro 6 D s balíkom Palivo pre diaľkovú prepravu (I-Save) v porovnaní s motorom D13 eSCR Euro 6 D. Skutočná spotreba paliva sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako je použitie tempomatu, topografia trasy, jazdné zručnosti vodiča a poveternostné podmienky.

 

Systém I-See – sledujte rozdiel v účtoch za palivo

Na ktorej trase sa spotrebuje najmenej paliva? Systém I-See využíva topografické informácie, pomocou ktorých riadi rýchlosť a prevodové stupne čo najúspornejším spôsobom. Prostredníctvom využitia kinetickej energie nákladného vozidla dokáže systém znížiť vašu spotrebu paliva až o 5 %. Systém I-See využíva dáta z máp prostredníctvom cloudu na dosiahnutie najlepších výsledkov.

 

Volvo FH – Prevodový pomer

Prevodový pomer vhodný pre vaše nároky

Posledný článok účinne fungujúceho reťazca je zadná náprava. Pokiaľ používa prevodový pomer vhodný pre diaľkovú dopravu, je možné dosiahnuť dokonalý súlad motora D13 a prevodovky I-Shift Dual Clutch. A výsledok? Nižšie otáčky. Pohodlnejšia jazda. A výrazne nižšia spotreba paliva.

I-Cruise System

Stála rýchlosť so systémom I-Cruise

Inteligentný tempomat. I-Cruise upravuje vašu rýchlosť tak, aby sa znižovala spotreba paliva. Zvyšuje produktivitu udržiavaním vysokej priemernej rýchlosti. A prispieva k bezpečnejšiemu a pohodlnejšiemu riadeniu.

Dokonalý stav náprav

Použitím správnych pneumatík, hustenie vhodným tlakom a správne nastavenie geometrie náprav dopomôže k významnému zníženiu spotreby paliva. Podľa štúdií vykonávaných v európskych krajinách majú dve tretiny nákladných vozidiel nesprávne nadefinované nápravy a kolesá. Významné úspory paliva teda možno dosiahnuť pomerne jednoducho.

Služba Úspora paliva – trvalé znižovanie nákladov

Majte náklady na palivo pod kontrolou. Teraz ich môžete priebežne znižovať až na najnižšiu možnú úroveň. So službou Úspora paliva budete v spojení s odborníkom na hospodárnu jazdu. Podpora vám bude pravidelne poskytovať analýzy, odborné rady a užitočné tipy, ako ušetriť palivo a postupne znižovať náklady. 

Ušetrite palivo so systémom Dynafleet

Objavte silu Volvo technológií

Online systém Dynafleet a školenie vodičov vám spolu môžu ušetriť až 7 % paliva.

Dynafleet – sledovanie spotreby paliva

Dynafleet je inteligentný systém pre riadenia vozidlového parku. V reálnom čase môžete sledovať výkon jednotlivých vozidiel a vodičov a automaticky vytvárať hodnotenia podľa spotreby paliva. Na základe zistených informácií môžete porovnávať rôzne aspekty, všímať si trendy a zavádzať užitočné zmeny, ktoré prispejú k zníženiu spotreby paliva.

Prečítajte si viac o systéme Dynafleet >

Školenie vodičov – drobné zmeny, veľké úspory

Po absolvovaní školenia ekonomickej jazdy budú vodiči jazdiť oveľa úspornejšie. Súčasťou programu profesionálneho rozvoja vodičov spoločnosti Volvo Trucks je osvedčený systematický prístup so zlepšovaním jazdných návykov tak, aby zmeny v jazdnom štýle priniesli trvalé úspory. Najlepším variantom je kombinácia školení s výkazmi vygenerovanými systémom Dynafleet.

Viac o školení vodičov >

Balík spojlery

Balík Spojlery môže zvýšiť vašu úsporu paliva až o 8 %. Zmierňuje turbulencie, minimalizuje odpor vzduchu a odkláňa ho mimo náves. Popri šetrení paliva a nákladov tiež znižuje emisie CO2, čo je skvelé pre ochranu životného prostredia.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Vykročte správnym smerom

Základom úspešnej palivovej hospodárnosti je správny začiatok. Preto sa obráťte na svojho predajcu a školiteľa vodičov.

Kontaktujte školiteľa vodičov