Najmodernejšie nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu

Volvo FH s technológiou I-Save je ideálne pre väčšinu úloh v oblasti diaľkovej nákladnej dopravy – bez kompromisov v oblasti produktivity a komfortu počas jazdy, ktorú máte pred sebou.

Znížte náklady na palivo až o 7 %

Znížte náklady na palivo až o 7 %

Volvo FH s technológiou I-Save skutočne šetrí palivo. Kombináciou motora D13TC a balíka Palivo pre diaľkovú prepravu dokáže nákladné vozidlo v prevádzke na dlhé trasy znížiť náklady na palivo až o 7 %*.

* D13TC Euro 6 D s balíkom Palivo pre diaľkovú prepravu (I-Save) v porovnaní s motorom D13 eSCR Euro 6 D. Skutočná spotreba paliva sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako je použitie tempomatu, topografia trasy, jazdné zručnosti vodiča a poveternostné podmienky.

Zvýšenie produktivity

Zvýšenie produktivity

Výkonný motor D13TC poskytuje pri nízkych otáčkach krútiaci moment vyšší o 300 Nm. To znamená, že nepotrebujete až také zrýchlenie a toľko paliva, aby ste na diaľnici udržali stabilnú rýchlosť. Vďaka prepojeniu so systémom I-See dokáže motor zdolávať kopce a stúpania so zaradeným vyšším stupňom, čo šetrí palivo bez straty rýchlosti. Mimoriadny krútiaci moment prispieva k vyššej priemernej rýchlosti, čo využijete najmä pri stúpaní do kopcov. 

Vyššie pohodlie pre vodiča

Vyššie pohodlie pre vodiča

Volvo FH s technológiou I-Save vám umožní jazdiť pri nižších otáčkach a so zaradeným vyšším prevodovým stupňom, čo prispieva k plynulejšej a tichšej jazde. Vodiči ocenia rýchlejšiu reakciu krútiaceho momentu, vďaka čomu bude jazda s vozidlom inšpiratívnejšia.

Predstavujeme Volvo FH s technológiou I-Save

Predstavujeme Volvo FH s technológiou I-Save

Volvo FH s technológiou I-Save kombinuje vysokovýkonný motor D13TC a jedinečný balík funkcií na úsporu paliva. Každá funkcia technológie I-Save je navrhnutá, otestovaná a overená s cieľom zefektívniť prevádzku vozidla na dlhé trasy.

Palivový balík na diaľkovú prepravu zahŕňa aktualizovaný systém I-See s využitím máp, prevodovku I-Shift so softvérom optimalizovaným na diaľkovú prepravu, tempomat I-Cruise s funkciou I-Roll, novú úspornú zadnú nápravu, vypnutie voľnobehu motora a čerpadlo posilňovača riadenia s premenlivým objemom.

Motory Volvo D13TC – Výkonný a pritom hospodárny

Motory Volvo D13TC – Výkonný a pritom hospodárny

Srdcom vozidla Volvo FH s technológiou I-Save je nový, najmodernejší motor. V ponuke sú dva varianty výkonu: 460 a 500 koní. Motor je vybavený piestami s novým patentovaným tvarovaným vnútrom, čo zlepšuje spaľovanie a zvyšuje efektivitu. Vďaka technológii Turbo Compound využíva motor D13TC dostupnú energiu naplno, a to v každej etape v rozmedzí 900 až 1400 ot./min.

Ponuka motorov Volvo
Systém I-See s využitím máp

Systém I-See s využitím máp

Systém I-See analyzuje topografiu trasy, aby pri jazde v kopcovitom teréne využil pohybovú energiu nákladného vozidla tým najlepším spôsobom. S aktivovaným tempomatom I-Cruise riadi radenie prevodových stupňov, akceleráciu a brzdenie motorom. Systém I-See využíva nové mapy s vysokým rozlíšením pre presnejšiu topografiu.

Ďalšie informácie
Prevodovka I-Shift so softvérom optimalizovaným na diaľkovú prepravu

Prevodovka I-Shift so softvérom optimalizovaným na diaľkovú prepravu

Prevodovka I-Shift so softvérom optimalizovaným pre diaľkovú prepravu je navrhnutá špeciálne pre efektívnu jazdu na diaľnici a šetrí palivo. Počas jazdy v úspornom režime je každá zmena prevodového stupňa presne načasovaná, aby mohol motor pracovať s najúčinnejším rozsahom otáčok.

Ďalšie informácie
Tempomat I-Cruise s funkciou I-Roll

Tempomat I-Cruise s funkciou I-Roll

Tempomat I-Cruise pomáha udržiavať rovnomernú rýchlosť a prispôsobuje ju tak, aby znižovala spotrebu paliva. Rovnako udržiava vysokú priemernú rýchlosť pre dosiahnutie vyššej produktivity a prispieva k bezpečnejšej a pohodlnejšej jazde. Počas jazdy dolu kopcom systém I-Roll automaticky odpojí hnaciu líniu, aby využil hybnosť nákladného vozidla namiesto paliva.

Ďalšie informácie
Vyskúšajte Volvo FH s technológiou I-Save

Vyskúšajte Volvo FH s technológiou I-Save

Čo môžete dosiahnuť s vozidlom Volvo FH s novou technológiou I-Save?
Ušetríte palivo bez straty výkonu vozidla a komfortu vodiča.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu
Ďalšie tipy na úsporu paliva

Ďalšie tipy na úsporu paliva

Prečítajte si odborné články a získajte ďalšie poznatky.

Porozprávajte sa so špecialistom