UDRŽIAVAJTE RÝCHLOSŤ. ŠETRITE PALIVO

Ako udržať rýchlosť a zároveň ušetriť palivo? Je ťažké dosiahnuť túto rovnováhu. Rozumieme vašim každodenným problémom, keď prepravujete tovar načas a stále sledujete náklady. Z tohto dôvodu sme vyvinuli jedinečnú hnaciu líniu, ktorá zabezpečuje lepší výkon. Rovnako ako zdokonalenú palivovú hospodárnosť.

Vychádzali sme z vašej ziskovosti. Ak zvýšime vašu priemernú rýchlosť, budete môcť zlepšiť svoju produktivitu. Ako aj produktivitu vašich zákazníkov. Zároveň ušetríte palivo a znížite váš vplyv na životné prostredie.

Zdá sa vám to jednoduché? Čítajte ďalej.

Vodič nákladného vozidla sediaci v interiéri kabíny

Vykonať skúšobnú jazdu

NAJLEPŠIE FUNKCIE BALÍKA VÝKON A PALIVO

Dvojspojková prevodovka I-Shift

I-SHIFT DUAL CLUTCH – JEDINEČNÁ PREVODOVKA

Dve prevodovky v jednej. Plynulý výkon bez prerušenia krútiaceho momentu. Vyššia priemerná rýchlosť. Pri nižšej spotrebe paliva.

Naša jedinečná prevodovka I-Shift Dual Clutch ponúka plynulejšiu a pohodlnejšiu jazdu než kedykoľvek predtým. Plynulé radenie prevodových stupňov zvyšuje výkonnosť nákladného vozidla. Výsledkom je stabilný výkon, ktorý zlepší váš štýl jazdy a vašu produktivitu.

Prevodovka I-Shift Dual Clutch s pomalými prevodmi

LEPŠIE ŠTARTOVANIE VĎAKA POMALÝM PREVODOM

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi bola vyvinutá pre ťažké náklady a stavebníctvo. Rýchlejší prevodový pomer zadných náprav vám umožní zachovať rýchlosť jazdy pri oveľa nižších otáčkach. Nižšie otáčky znamenajú nižšiu spotrebu paliva. Štartovanie zo zastavenia s ťažkým nákladom je teraz oveľa jednoduchšie. Dokonca aj v extrémnych podmienkach s hmotnosťou 325 ton.

Pohľad zblízka na motor D13 Euro-6 značky Volvo

VYŠŠÍ VÝKON. NIŽŠIA SPOTREBA

Účinnejšia než kedykoľvek predtým. Dokonalá rovnováha medzi jazdnými vlastnosťami a palivovou hospodárnosťou.

Naša nová integrovaná hnacia línia je vybavená zdokonaleným motorom Euro 6 a jedinečnou prevodovkou I-Shift značky Volvo. Motor D13 vo verzii 420 a 460 k má vyšší kompresný pomer. Nezabúdajme ani na nové optimalizované turbodúchadlo na motore D13 vo verzii 500 a 540 k.

Zdokonalený motor a prevodovka výrazné zlepšia výkon vozidla a spotreby paliva.

Zadná náprava vozidla Volvo FH

SPRÁVNY POMER

Čo si predstavujeme pod správnym pomerom? Základom sú zadné nápravy. Predstavujú posledný článok v efektívnom reťazci, ktorý prenáša výkon z motora do kolies nákladného vozidla.

Keď naše zadné nápravy vybavíme správnym prevodovým pomerom pre diaľkovú dopravu, dosiahneme dokonalú rovnováhu s výkonom motora D13 a prevodovky I-Shift Dual Clutch. A výsledok? Nižšie otáčky. Pohodlnejšia jazda. Vyššia palivová hospodárnosť.

Vodič s nákladným vozidlom Volvo FH

ĽUDSKÝ FAKTOR

Netreba zdôrazňovať, že nové technológie spĺňajú požiadavky na palivovú hospodárnosť a bezpečnosť. Jeden kľúčový faktor je však najdôležitejší. VODIČ.

Naše kurzy sú navrhnuté tak, aby produkovali lepších vodičov. Ohľaduplnejších vodičov. Efektívnejších vodičov. Náš program Rozvoja vodičov a zlepšená úspora paliva sa zameriava iba na tento cieľ. Tieto investície sú ziskové pre akúkoľvek prepravnú spoločnosť.

Kombinácia tohto programu a koučovanie pomocou systému Dynafleet balíka Palivo a životné prostredie je vhodným krokom smerom k ziskovejšej budúcnosti. Pre vás. A vaše podnikanie.

Strieborné nákladné vozidlo Volvo FH 540 pri západe slnka

TEMPOMAT I-CRUISE VÁM POMÁHA UDRŽAŤ ROVNOMERNÚ RÝCHLOSŤ

Inteligentný tempomat. I-Cruise prispôsobí vašu rýchlosť tak, aby zaistil nízku spotrebu paliva. Pomáha vám ušetriť zachovaním vysokej priemernej rýchlosti. Okrem toho prispieva k bezpečnejšej a pohodlnejšej jazde.

Strieborné nákladné vozidlo Volvo FH 540 pri jazde do kopca

ZAPAMÄTÁ SI KAŽDÚ CESTU

Na ktorej trase sa spotrebuje najmenej paliva? Systém I-See si zapamätá a uloží do centrálnej databázy všetky kopce. Môžu ho používať aj ostatné nákladné vozidlá. Tieto informácie umožňujú nákladnému vozidlu automaticky reagovať na sklon vozovky s cieľom zabrániť zbytočnému preraďovaniu. Nepotrebujete žiadne mapy ani GPS.

Keď tempomat I-Cruise skombinujete so systémom I-See, získate verného a úsporného partnera.

Pohľad zblízka na tlakový ventil

SKONTROLUJTE TLAK

Tlak v pneumatikách. Často podceňujete jeho vplyv na výsledné hodnoty. V kombinácii so správnym nastavením geometrie kolies a náprav môžete vďaka správnemu tlaku v pneumatikách dosiahnuť veľké úspory paliva a dlhodobé úspory z hľadiska nákladov.

Ikona vypnutia motora Volvo Trucks

VYPNITE A UŠETRITE PALIVO

Drobné zmeny môžu byť rozhodujúce. Súčasti poháňané motorom spotrebúvajú palivo, keď sa používajú. Vzduchové kompresory. Čerpadlo posilňovača riadenia. Dokonca aj samotný motor. Ak ich vypnete, keď sa nepoužívajú, ušetríte palivo. Aj peniaze.

Úsporná pneumatika Volvo Trucks

Úsporné pneumatiky

Naše pneumatiky dostanú z vášho nákladného vozidla najlepší výkon. Napríklad pneumatiky 315/70 R22.5 boli špeciálne navrhnuté pre diaľkovú dopravu. Šetria palivo a splnia potreby vašej úlohy.

Balík Spojlery od spoločnosti Volvo Trucks pre minimálny odpor vzduchu

BALÍK SPOJLERY PRE MINIMÁLNY ODPOR VZDUCHU

Hladká karoséria prispieva k nízkej spotrebe paliva. Pomocou testov v aerodynamickom tuneli sme zdokonalili spojlery. A výsledok? Výrazne nižšia spotreba paliva.

Volvo Trucks Zdvíhanie tandemovej nápravy

ZDVIHNITE HNANÚ NÁPRAVU

Užší polomer otáčania. Maximálna trakcia. Nižšia spotreba paliva. Zdvíhanie tandemovej nápravy je jedinečná funkcia pre konfigurácie 6x4 alebo 8x4. Predstavuje kombináciu trakcie a ložnej kapacity pohonu na štyri kolesá s jazdnými vlastnosťami a efektívnosťou pohonu na dve kolesá.

Po vyložení nákladu a stlačení tlačidla uvoľníte a zdvihnete hnanú nápravu. Hneď po naložení vozidla sa hnaná náprava automaticky spustí a zapojí. Zabezpečí tak maximálnu trakciu a výborné jazdné vlastnosti.

Keď hnanú nápravu nevyužívate, môžete ju uvoľniť a zdvihnúť, a znížiť tak spotrebu paliva až o 4 %.

Nová ikona servisného plánovania spoločnosti Volvo Trucks

ŽIADNE NEPLÁNOVANÉ PRESTOJE

Náš prísľub: Maximálna prevádzkyschopnosť. Naše revolučné plánovanie servisu zabezpečí diaľkové prepojenie vášho nákladného vozidla so servisnou dielňou. Správna preventívna údržba šetrí palivo a udrží vaše vozidlo na ceste čo najdlhšie.

Aplikácia Dynafleet Palivo a životné prostredie spoločnosti Volvo trucks

ŠETRITE PALIVO SO SYSTÉMOM DYNAFLEET

Akú úroveň úspory paliva chcete dosiahnuť? Služba Dynafleet balík Palivo a životné prostredie vám umožňuje sledovať presný výkon vašich nákladných vozidiel a vodičov.

Hodnotenia úspory paliva vám pomáha zlepšiť výkon vašich vodičov. Prejaví sa aj na vašich výsledkoch.

Programové balíky I-Shift spoločnosti Volvo Trucks

AKÁ BY MALA BYŤ PREVODOVKA I-SHIFT?

Zapojte prevodovku I-Shift do vášho podnikania. Máte na výber z ponuky programových balíkov pre rôzne podmienky jazdy. Diaľková preprava a hospodárnosť paliva optimalizuje rýchlosť jazdy. Prispieva tak k účinnejšej prevádzke po diaľnici.

Vysvetlenie koncepcie paliva a výkonu

Ako to funguje

Preskúmajte technické vlastnosti, ktoré umožnili realizáciu kaskadérskeho kúsku s paraglajdom. Všetko závisí od udržiavania vysokej priemernej rýchlosti pomocou jedinečnej hnacej línie, ktorá zabezpečuje neprerušený výkon s nižšou spotrebou paliva.

Podrobné príbehy

Ako prevodovka I-Shift Dual Clutch pomáha talianskej prepravnej spoločnosti Sartori ušetriť palivo na náročných horských cestách

Rodinná prepravná spoločnosť Sartori Trasporti potrebuje v hornatých regiónoch na severe Talianska vozidlá, ktoré ponúkajú vysoký výkon a nízku spotrebu paliva. Model Volvo FH s prevodovkou I-Shift Dual Clutch je pre nich ideálnym riešením....

Prežitie našej spoločnosti závisí od nízkej spotreby paliva, vyškolených vodičov a vysoko výkonných nákladných vozidiel

Poľská prepravná spoločnosť Jastim znížila spotrebu paliva na úroveň, ktorú predtým považovala za nedosiahnuteľnú – vďaka školeniu vodičov, špeciálnym stimulom a investíciám do najnovších nákladných vozidiel a technológií....