Volvo FH. Ale o 20 % menej CO2

Vozidlo pre regionálnu aj diaľkovú prepravu ťažkých nákladov. Jazdia úplne rovnako ako Volvo FH, ktoré poznáte. S menšou ekologickou stopou a s potenciálom znížiť náklady na palivo. A tiež nie je nutné robiť kompromisy v oblasti jazdných vlastností a produktivity.

Norma Euro 6, krok C ● 420 k/2100 Nm alebo 460 k/2300 Nm ● I-Shift ● Ťahač alebo podvozok ● 4×2, 6×2 alebo 6×4 ● Prevádzkový dosah až 1 000 km 

Desať hlavných dôvodov, prečo si vybrať nové Volvo FH LNG

Na trhu neexistuje žiadne podobné vozidlo. Pozrite sa, prečo je jedinečné a prečo je to skvelá voľba pre podnikanie a ochranu životného prostredia. 

Jazdí a funguje rovnako ako vozidlo na naftový pohon

Jazdí a funguje rovnako ako vozidlo s naftovým motorom

Hnacia línia v našich nových nákladných vozidlách s plynovým pohonom využíva svetovo preslávenú technológiu pohonu. Nikto iný nič podobné neponúka. Vykazuje rovnaký výkon, ale o 20 % menej emisií CO2*. Nové Volvo FH LNG na zemný plyn jazdí úplne rovnako ako Volvo FH, ktoré poznáte. 

Pozrite si technické parametre
Znížte si náklady na palivo

Znížte si náklady na palivo

Nové nákladné vozidlá Volvo s plynovým pohonom sú rovnako úsporné ako naše varianty na naftový pohon. Skvapalnený zemný plyn (LNG) je však často lacnejší, a tak máte možnosť dosiahnuť nižšie náklady.

Zmenšite svoju ekologickú stopu

Zmenšite svoju ekologickú stopu

Rovnaká preprava pri rovnakej rýchlosti. Napriek tomu však s ekologickou stopou s emisiami CO2 zníženými o 20 %*. Ak je pre vás ochrana životného prostredia veľmi dôležitá, Volvo FH LNG na zemný plyn vám poskytne náskok. A ak chcete ešte viac, môžete jazdiť na bio LNG a znížiť si emisie až o 100 %*. Je to veľký krok smerom k nulovým emisiám CO2

Vypočítajte si svoju stopu
Náš nový motor na zemný plyn

Získajte spoľahlivé riešenie

Srdcom každého nákladného vozidla je motor. Nový motor s plynovým pohonom má základ v motore D13K s najmodernejšou technológiou. Motor sme však ešte zdokonalili inovatívnymi riešeniami pohonu na zemný plyn. Výsledok? Nový motor G13C s rovnakou hospodárnosťou ako naftový motor. Môžete tiež očakávať rovnaké servisné intervaly, spoľahlivosť a výkon. 

Odlíšte sa od konkurentov

Odlíšte sa od konkurencie

Vyžadujú vaši zákazníci trvalo udržateľnú dopravu? Výborne. Volvo FH LNG ponúka okamžité zníženie emisií CO2 o 20 %*. Nemusíte pritom robiť kompromisy v oblasti povoleného zaťaženia alebo produktivity. A samozrejme ani v konkurencieschopnosti. 

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”. 

Domenico Monge, výkonný riaditeľ Monge & C Spa

Používanie vozidiel s plynovým pohonom nielenže veľmi pomáha životnému prostrediu, ale pomáha aj našej spoločnosti pri znižovaní priamych a nepriamych nákladov.

Domenico Monge

Výkonný riaditeľ Monge & C Spa hovorí o veľkých plánoch do budúcnosti.

Tobias Bergman, produktový manažér spoločnosti Volvo Trucks

Spoločnosť vyžaduje čistejšie alternatívne palivá. LNG má potenciál, pretože predstavuje okamžité aj dlhodobé riešenie s výrazne nižším vplyvom na životné prostredie.

Tobias Bergman

Produktový manažér Volvo Trucks o nových motoroch na zemný plyn.

Smerovanie k nulovým emisiám

Úspornosť a alternatívne palivá sú kľúčové faktory našej stratégie smerovanie k trvalo udržateľnej preprave. Nový model Volvo FH LNG s plynovým pohonom ponúka možnosť ihneď znížiť stopu CO2 o 20 %*. Spaľovanie bio LNG navyše znamená jej potenciálne zníženie až o 100 %. Toto nákladné vozidlo otvára možnosti dlhodobého prechodu na obnoviteľné palivá, čím budeme menej závislí od fosílnych palív. 

Toto všetko sú dôležité kroky ako dosiahnuť našu víziu nulových emisií CO2 a trvalo udržateľnej dopravy, a to pre životné prostredie aj pre vaše podnikanie.

 

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Získavajte aktuálne informácie o Volvo FH LNG s plynovým pohonom

Predajca nákladných vozidiel Volvo vám podá aktuálne informácie o vývoji predaja vozidiel s plynovým pohonom na Slovensku.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu