Volvo FH16 – presný nástroj

Presný nástroj

Vďaka svojmu podvozku je Volvo FH16 pre vodiča dokonalým nástrojom. Systém Volvo dynamické riadenie je dostupný aj v nákladných vozidlách s dvojitými prednými nápravami, pričom výrazne znžuje záťaž krku, chrbta a ramien vodiča. Zaťaženie prednej nápravy zvýšená z 18 na 20 ton vám prináša nové flexibilné možnosti a zvyšuje celkovú produktivitu. A pokiaľ potrebujete maximálnu svetlú výšku, môžete si model Volvo FH16 vybaviť vzduchovým odpružením GRAS-G2.

Volvo FH16 – ľahšie súčasti podvozka

Čím ľahšie, tým lepšie

Volvo FH16 je optimalizované pre ťažkú prepravu a náročné prostredie. Neustále sa však snažíme prichádzať s riešeniami, vďaka ktorým budú nápravy aj ostatné súčasti podvozku ľahšie. 

Podvozok Volvo vybavený novou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy

Zdvíhanie tandemovej nápravy.

Vaše Volvo FH16 je teraz dostupné s úplne novou, prelomovou funkciou Zdvíhanie tandemovej nápravy, ktorá umožňuje uvoľnenie a zdvihnutie zadnej hnanej nápravy po vyložení nákladu. Rovnako ako pri vlečenej náprave, aj táto funkcia výrazne znižuje polomer otáčania a spotrebu paliva.

Viac informácií o funkcii Zdvíhanie tandemovej nápravy
Volvo FH16 – päť náprav

Päť náprav – priamo z výroby

Prepravujete ťažké náklady? Môžete si objednať 5-nápravové nákladné vozidlo priamo z výroby. Dostanete ho rýchlejšie. Zabudnite na náklady na prestavbu. Vaše nákladné vozidlo dostanete s úplným schválením typu vozidla. Dostanete aj plnú záruku a popredajnú podporu od spoločnosti Volvo, ktoré vám z dlhodobého hľadiska znížia prevádzkové náklady.

Získajte viac informácií o našej konfigurácii 10×4
Vďaka možnostiam nadstavby je vaše Volvo FH pripravené na akékoľvek využitie

Viac možnosti. Rýchlejšia príprava

Vďaka viacerým možnostiam úprav sa dá vaše Volvo FH rýchlo a jednoducho pripraviť na akúkoľvek prepravnú aplikáciu, vrátane pripojenia výmenných nadstavieb. Nový modul uľahčuje montáž nadstavby a navyše, výrobcovia nadstavieb môžu využiť online portál s pokynmi pre montáž nadstavieb na vozidlá Volvo so všetkými technickými nákresmi a elektrickými schémamy.

Pozrite si pokyny pre montáž nadstavby (VBI - Volvo Bodybuilder Instructions)

Konštrukcia nového podvozka

Volvo FH16 – podvozok ťahača

Ťahač

1. Duálne akumulátory
Pri plnení niektorých zákaziek iste oceníte vyššiu elektrickú kapacitu zaistenú voliteľným použitím dvoch akumulátorov.

2. Skriňa akumulátora (BBOX-EF)
Voliteľné umiestnenie medzi rámy podvozku.

3. Nádrž AdBlue
Môže byť namontovaná na horný diel rámu za kabínou, čím vzniká ďalší priestor pre palivovú nádrž (ADTP-BC).

4. Modulátor tlaku vzduchu
Je umiestnený vo vnútri rámu podvozka, čím vzniká viac miesta pre iné vybavenie namontované na podvozku, napríklad palivové nádrže.

Volvo FH16 – podvozok na dostavbu

Podvozok určený na dostavbu

1. Voľný priestor na podvozku
Vybavenie podvozku možno posunúť smerom vzad a ušetriť tak priestor pre podpery hydraulickej ruky alebo iné príslušenstvo. (FAA10 – pribl. 500 mm; FAA20 – pribl. 600 mm).

2. Rad otvorov na ráme pre pripojenie nadstavby
Horný rad otvorov je vyhradený pre montáž nadstavby. Všetky úchyty sú odsadené a vybavené 8-milimetrovou rozperou. Nepoužívajú sa žiadne nity.

3. Príprava pre hydraulickú ruku
Výstužné platne na podvozku sa dajú namontovať už vo výrobe.

4. Odpruženie zadnej nápravy a krátky zadný previs
Prepracovaný stabilizátor, ktorý je namontovaný vpredu, znižuje zadný previs – výhodné pre stavebné aplikácie vozidiel napr. pri výstavbe ciest a vozidlá s výmennou nadstavbou.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Páči sa vám? Zajazdite si v ňom

Náš nový dynamický podvozok si najlepšie vyskúšate tak, že si sadnete za volant. Zastavte sa v niektorom Truck Centre a vyskúšajte si ho osobne. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu