Vzhľadom k tomu, že systém vopred pozná sklon vozovky, môže motor a prevodovku I-Shift inštruovať, ako majú ideálne využívať kinetickú energiu vozidla, udržiavať nízku spotrebu paliva a emisie CO2.

Anders Eriksson

vývojár systému I-See, Volvo Trucks

Video o tom, ako funguje systém I-See

Úspora so systémom I-See

Koľko dokážete ušetriť so systémom I-See?

Ako to funguje

Keď sa blížite ku kopcu, nákladné vozidlo automaticky prevezme údaje z dostupnej databázy o topografii vozovky. Tieto údaje sa následne využijú v šiestich krokoch na maximalizáciu využitia kinetickej energie vozidla a zníženie spotreby paliva až do 5 %. Pokiaľ nie je vozovka zakreslená na mape alebo ak sa nepodarí nadviazať spojenie so serverom, systém využije zdieľanú databázu.

Skúsení vodiči takéto veci bežne robia. Lenže nikto to nedokáže osem hodín denne. Vďaka systému I-See sa môžete namiesto toho sústrediť na iné veci.

 Systém I-See pripojený k databáze typu cloud

Pomoc je vám vždy nablízku

Nový systém I-See bol zdokonalený. Rovnako ako doteraz využíva topografické údaje na optimalizáciu rýchlosti a radenia. Topografické mapy sú vo vysokom rozlíšení a ako záložné riešenie má pripravené údaje generované ostatnými používateľmi systému I-See, ktoré sa načítajú z cloudového úložiska. A ak sa nepodarí nadviazať spojenie, systém použije údaje uložené vo vozidle.

To znamená, že sa k topografickým údajom dostanete vždy, čo vám zaručí plynulú jazdu za každých okolností. Systém sa navyše automaticky aktualizuje bez potreby navštíviť servisnú dielňu. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Nastal čas úspor?

Navštívte predajcu spoločnosti Volvo Trucks a preskúmajte všetky funkcie a služby na úsporu paliva.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu