Volvo FH s návesom a zdvíhaním tandemovej nápravy na štrkovej ceste

Optimálny režim jazdy

Zdvíhanie tandemovej nápravy je ideálne v situáciách, keď jedným smerom jazdíte s plne naloženým vozidlom a druhým smerom naprázdno. Po vyložení nákladu jednoducho stlačením tlačidla na prístrojovom paneli uvoľníte a zdvihnete hnanú nápravu. Po naložení nákladného vozidla sa hnaná náprava automaticky spustí a zapojí, aby zabezpečila maximálnu trakciu a výborné jazdné vlastnosti. Celý úkon trvá len 15 sekúnd, takže sa nemusíte báť straty cenného času. 

Pohľad zblízka na zdvihnutú tandemovú nápravu

Ušetrite až 4 % paliva

Hnané nápravy vytvárajú trenie a valivý odpor, čo zvyšuje množstvo spotrebovaného paliva. Odpojením a zdvihnutím nápravy vo chvíli, keď ju nepotrebujete, môžete na spiatočnej ceste znížiť spotrebu paliva až o 4 %. To sa určite výrazne prejaví na vašich obchodných výsledkoch.

Zdvihnutá tandemová náprava na štrkovej ceste

Lepšia ovládateľnosť

Po zdvihnutí nápravy sa nákladné vozidlo správa rovnako ako vozidlo v konfigurácii 4×2 alebo 6×2, vďaka čomu dosiahnete menší polomer otáčania a nižšiu spotrebu paliva. Napríklad pri konfigurácii 6×4 s rázvorom kolies 4,6 metra sa polomer otáčania môže znížiť o viac ako meter.

Volvo FH16 – uchopte veci pevne do rúk

Uchopte veci pevne do rúk

Potrebujete viac trakcie? V rámci obmedzení zaťaženia možno jednoduchým stlačením tlačidla presunúť celú hmotnosť na jednu hnanú nápravu. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Zdvihnite nápravu. Zlepšite svoju ziskovosť

Vyskúšajte si zdvíhanie tandemovej nápravy v praxi u vášho predajcu Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu