Systém Volvo Dynamic Steering poskytuje od začiatku dokonalú stabilitu pri vysokých rýchlostiach, úplnú kontrolu pri nízkych rýchlostiach a zníženie namáhania vašich svalov. Teraz tiež pomáha predchádzať šmykom a neúmyselnému vybočeniu z pruhu, umožňuje nastaviť preferencie volantu a dokonca ponúka diaľkovo ovládané riadenie.

Video o tom, ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Mimoriadne citlivá technológia riadenia

Naša patentovaná technológia spája tradičné hydraulické servoriadenie s elektrickým motorom namontovaným na riadiace ústrojenstvo. Po spracovaní vstupov z viacerých senzorov môže elektrická riadiaca jednotka (ECU) určiť, kam vozidlo smeruje a aký je vodičov úmyseľ. Motor je 2 000 krát za sekundu riadený princípom „prekrývanie momentu“, čím koriguje neúmyselné pohyby pri riadení a ak je to potrebné, zvyšuje krútiaci moment. Systém Volvo dynamické riadenie je teraz dostupný pre všetky konfigurácie náprav, vrátane tých s dvojitými prednými nápravami.

Volvo FH16 – dynamické riadenie vo vysokých rýchlostiach

Bezproblémová jazda akoukoľvek rýchlosťou

Volvo dynamické riadenie vám pri vysokých rýchlostiach zaručí stabilitu a udržanie smeru. Pri pomalom a opatrnom manévrovaní vám zas poskytne viac sily pri točení volantom, bez ohľadu na zaťaženie. Keď hovoríme, že Volvo FH16 môžete ovládať jedným prstom, myslíme to vážne.

Vodič nákladného vozidla cúva pomocou funkcie Volvo dynamické riadenie

Cúvanie je teraz rovnako jednoduché ako jazda vpred.

Pri cúvaní s plne naloženým nákladným vozidlom sa už nebudete namáhať. Volvo dynamické riadenie vám ponúka mimoriadnu presnosť a ovládanie takmer bez námahy. Volant sa pritom samočinne vracia do priamej polohy. A smerová stabilita je teraz tak skvelá, že môžete cúvať viac ako 100 metrov bez vybočenia z dráhy.

Volvo FH16 s nápravami tridem a návesom

Priamy smer v akýchkoľvek podmienkach

Korigovanie smeru po brzdení na nerovnom povrchu? Tak to je minulosť. Trhnutia od výmoľov, koľají a dopravného značenia? Takmer nepostrehnuteľné. Volvo dynamické riadenie dokáže okrem toho eliminovať aj vplyv silného bočného vetra. Volant už nemusíte držať silou – vozidlo zmení smer, len ak budete chcieť. 

Ruky vodiča na volante

Dynamická jazda

Vďaka systému Volvo Dynamic Steering s osobnými nastaveniami máte všetko pod kontrolou. To vy nastavujete odpor volantu tak, aby vyhovoval podmienkam jazdy a vašim preferenciám. Buď si vyberiete predvolené nastavenie alebo úplne prispôsobené. Vo výsledku vám pomôže dosiahnuť presne taký zážitok z jazdy, aký potrebujete.

Ako to funguje
Volvo FH jazdiace v chladných podmienkach

Predchádzajte šmyku

Systém Volvo Dynamic Steering s asistenciou stability minimalizuje riziko nehôd v dôsledku šmyku. Ak systém zaznamená šmyk, okamžite poskytne miernu asistenciu volantu. Pomôže vám to riadiť vozidlo do opačného smeru a stabilizovať ho, a to dokonca predtým, ako si uvedomíte, že sa niečo udeje.

Ako to funguje
Nákladné vozidlo Volvo FH jazdiace vedľa osobného vozidla Volvo

Zostaňte v pruhu

Volvo Dynamic Steering s asistenciou jazdy v jazdnom pruhu minimalizuje riziko prevrátenia a zrážok s inými vozidlami. Ak sa vozidlo neúmyselne priblíži k okraju značenia jazdného pruhu, jemná podpora riadenia vám ho pomôže vrátiť sa do určeného smeru. Takmer si to nevšimnete, avšak určuje to nový štandard bezpečnosti.

Ako to funguje
Vodič ovládajúci vozidlo Volvo FH zvonka prostredníctvom diaľkového ovládania

Vitajte v novej kabíne

Volvo Dynamic Steering s externým riadením vám umožňuje ovládať nákladné vozidlo prostredníctvom diaľkového ovládania. Je to ideálne v prípade, ak s nákladným vozidlom vykonávate opakované krátke pohyby a zároveň pracujete mimo kabíny. Zvýši sa vaša produktivita, a to ešte nehovoríme o tom, že váš pracovný deň bude o dosť pohodlnejší.

Ako to funguje
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Pripravení zažiť dynamickú jazdu?

Navštívte Volvo Truck Centrum a absolvujte tú najjednoduchšiu jazdu, akú ste kedy zažili. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu