Vieme, čo sa na cestách odohráva. Vieme, ako vyzerajú nehody. Preto vykonávame veľa testov nad rámec, ktoré legislatíva nevyžaduje.“

Carl Johan Almqvist

Riaditeľ pre bezpečnosť premávky a produktov, Volvo Trucks

Robíme viac pomocou našich testov bezpečnosti: video

Interiér

Nočný režim Volvo FH

Aktivovaním nočného režimu môžu vodiči naraz vypnúť všetky nedôležité podsvietenia prístrojového panela pomocou jediného tlačidla. Vodič má vďaka tomu v zornom poli menej zdrojov oslnení a rušivých odleskov na čelnom skle a v spätných zrkadlách. Funkciu najviac ocenia vodiči diaľkovej prepravy, a to ako pri jazde v noci, tak aj pri cúvaní a manévrovaní v náročnom počasí alebo členitom prostredí, napríklad počas pripájania alebo odpájania prívesu.

Bezpečnostné okno Volvo FH

Únikový východ

Každé vozidlo Volvo FH je vybavené veľkým panoramatickým strešným oknom, ktoré plní funkciu núdzového východu. Prispieva k presvetlenej a vzdušnej kabíne, aby bol vodič ostražitý a mohol sa sústrediť na cestu.

Bezpečnostný pás Volvo FH

BEZPEČNOSTNÝ PÁS

Používaním bezpečnostného pásu možno zabrániť približne polovici všetkých smrteľných nehôd v nákladných vozidlách – pamätajte na to, keď sa najbližšie vydáte na cestu.

Exteriér

Systém ochrany proti podbehnutiu spredu Volvo FH16

Systém proti podbehnutiu spredu

Pohltí časť sily zrážky spätným nárazom dozadu pod nákladné vozidlo. Teraz je vyrobený z ľahších a pevnejších materiálov, a preto je efektívny aj pri vyšších rýchlostiach. 

Osvetlenie exteriéru Volvo FH16

Osvetlenie

Integrovali sme predné obrysové svetlá a denné svetlá. Výsledkom je, že celá jednotka zabezpečuje inteligentné osvetlenie v jednom kompaktnom balíku.

Zrkadlá a okná Volvo FH16

Spätné zrkadlá a viditeľnosť

Rad inteligentných prvkov slúži k dosahovaniu  skutočného 360-stupňovú prehľadu pre vodiča. Veľké okná a spätné zrkadlá modelu FH tiež ponpkajú skvelý výhľad.

SYSTÉMY AKTÍVNEJ BEZPEČNOSTI

Vaše nákladné vozidlo vám pomôže. Získajte stručný prehľad používaných systémov aktívnej bezpečnosti od spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

ZAŽITE BEZPEČNOSŤ NA VLASTNEJ KOŽI

Zastavte sa v našich Truck Centrách a radi vám ukážeme všetky bezpečnostný prvok a zodpovie všetky vaše otázky ohľadom bezpečnosti.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu