Podvozok vozidla Volvo FL je snom každého nadstavbára

Rýchlo a flexibilne

Podvozky vozidla Volvo FL môžete objednať v štandardnej konfigurácii alebo ich prispôsobiť pre akúkoľvek úlohu a nadstavbu. Robustný, pevný a plochý podvozok s hranatým dizajnom umožňuje jednoduchšiu montáž nadstavieb. Rám možno namontovať pomocou úchytiek pre nadstavbu. Pokyny pre montáž nadstavby (VBI) navyše urýchľujú tento proces. Vaše nákladné vozidlo, ktoré je dokonale prispôsobené vášmu podnikaniu, dostanete najrýchlejším a najúspornejším spôsobom.

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo
Ponuka predných náprav, ktoré nepotrebujú údržbu

Predné nápravy, ktoré nepotrebujú údržbu

V závislosti od vášho zaťaženia je k dispozícii viacero typov bezúdržbových predných náprav. Zaťaženie sa pohybuje v rozmedzí 4,0 až 7,1 ton. Hnaná predná náprava pre Volvo FL s pohonom na štyri kolesá má ložnú kapacitu 5,6 ton.

Vysoká produktivita – vďaka elektronickému systému ovládania

Rýchle a jednoduché nakladanie

Systémom elektronického riadenia (ECS) môžete ovládať výšku vzduchového odpruženia pomocou spínačov na palubnej doske alebo diaľkovom ovládaní. To znamená rýchle a efektívne nakladanie v akejkoľvek výške.  

Vyberte si medzi vzduchovým alebo listovým odpružením

Vyberte si odpruženie

V závislosti od vášho zaťaženia si zvoľte vzduchové alebo listové odpruženie, prípadne kombináciu oboch.

Kolesá pre každý náklad

Vyberte si kolesá

Pri motore D5K budete potrebovať 17,5 alebo 19,5-palcové rámy. V prípade ťažších nákladných vozidiel s šesťvalcovými motormi si zvoľte 19,5 alebo 22,5-palcové rámy.

EBS – Elektronický brzdový systém

Volvo FL je vybavené pneumatickými brzdami s vetranými prednými aj zadnými kotúčmi. Jeho Elektronicky riadený brzdový systém (EBS) má rýchlejšiu a bezpečnejšiu odozvu a pomáha znížiť opotrebovanie obloženia. Obsahuje aj ABS a systém synchronizácie bŕzd, ktorý využíva rôzne typy bŕzd vo vozidle na podporu plynulého brzdenia a zníženie opotrebovania bŕzd a pneumatík. Rozšírený balík EBS obsahuje aj funkciu Hill Hold.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Začnite stavať

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks, preberte spolu možnosti konštrukcie a zostavte si vaše ideálne Volvo FL alebo Volvo FL 4×4.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu