Volvo FL so štvor- alebo šesťvalcovým motorom

Spoznajte svoj motor

Vďaka širokej škále výkonov a pôsobivej odozve je motor D8K značky Volvo ideálny pre distribúciu v meste. Menší a ľahší motor D5K je vhodný pre celkové hmotnosti súprav medzi 10 a 16 tonami. Je to tiež jeden z najsilnejších a najvýkonnejších štvorvalcových motorov na trhu.

Výkon motoru vozidla Volvo FL sa vyznačuje širokou a plochou krivkou krútiaceho momentu

Záruka plynulej jazdy

Pohotové zrýchlenie. Ľahká manipulácia pri nízkej rýchlosti. Prvotriedny výkon. Motory D5K a D8K majú širší plynulejší rozsah krútiacich momentov a rýchlejšie reakcie pri nízkych otáčkach. Maximálny krútiaci moment motora D5K je 800 – 900 Nm, u D8K 950 – 1 050 Nm, čím výrazne klesá potreba preraďovania.

Vyberte si výkon

Nezáleží na tom, ktorý z motorov máte vo vašom Volvo FL – obidva zaručia potrebný výkon: v prípade D5K je to 210 až 240 k a pri D8K je to 250 až 280 k. V kombinácii s vynikajúcou manévrovateľnosťou a bleskovou odozvou vozidla Volvo FL sa rýchlo a efektívne dostanete na miesto určenia.

Ponuka motorov radu Volvo FL

  Konská sila kW Krútiaci moment
D5K210 210 154 800 Nm
D5K240 240 177 900 Nm
D8K250 250 184 950 Nm
D8K280 280 206 1 050 Nm
Päťlitrový motor na bionaftu ako voliteľná výbava

Pripravený na bionaftu

Všetky úrovne výkonu pre motory D5K a D8K sú certifikované pre syntetickú naftu (HVO) Motor D5K s výkonom 240 k existuje vo verzii, ktorá ide na čistú bionaftu (B100), a je certifikovaný pre Euro 6. Je to ideálna voľba, ak chcete znížiť dopad na životné prostredie a zároveň využívať výhody dostupné na vašom trhu.

Pomocné pohony pre vaše zariadenia na manipuláciu s nákladom

Pomocné pohony

Dodajte šťavu vašim zariadeniam na manipuláciu s nákladom. Pomocné pohony prenášajú energiu z motora do jednotlivých prídavných zariadení, ako napríklad žeriav alebo domiešavač betónu. Volvo FL ponúka množstvo pomocných pohonov, ktoré možno prispôsobiť vašim potrebám.

Pozrite si technické parametre pomocných pohonov
Norma Euro 6 je porovnateľná s Euro 5, pokiaľ ide o výkon a hospodárnosť paliva

Rovnaký výkon, nižšie emisie

Naše motory spĺňajúce požiadavky normy Euro 6 predstavujú obrovský krok v rámci prechodu na ekologickejšiu dopravu a nižší vplyv na životné prostredie. V oblasti výkonu a úspory paliva sa vyrovnajú našim modelom Euro 5, no majú o polovicu nižšiu hladinu emisií pevných častíc a emisie oxidov dusíka sme zredukovali o takmer 80 %.

Riešenie Euro 6 od spoločnosti Volvo

Naše riešenie pre splnenie normy Euro 6

1. Motor
Nové komponenty motora zlepšujú prietok výfukových plynov a zabezpečujú, aby sa dostali do systému dočisťovania v optimálnej teplote.

2. Siedmy vstrekovač
Na riadenie teploty katalyzátora DOC sa využíva zvláštny vstrekovač nafty, ktorý zabezpečuje aj efektívne fungovanie dieselového časticového filtra (DPF) a katalytickej redukcie SCR.

3. Dieselový oxidačný katalyzátor (DOC)
DOC produkuje NO2 potrebný na to, aby mohol dieselový filter pevných častíc účinne spáliť častice. V studených podmienkach tiež poskytuje teplo potrebné na regeneráciu.

4. Dieselový filter pevných častíc (DPF)
Filter zachytáva pevné častice (PM) a ukladá ich, kým sa nespália počas regenerácie. Regenerácia je automatická, bez potreby zásahu vodiča.

5. Selektívna katalytická redukcia (SCR)
V zmiešavacej zóne sa výfukové plyny zmiešajú s roztokom AdBlue. V katalyzátore sa oxidy dusíka (NO2) menia na neškodný plynný dusík a vodnú paru.

6. Redukčný katalyzátor (ASC)
Posledný krok predtým, než výfukové plyny opustia potrubie, v ktorom sa odstránia prípadné zvyšky amoniaku (NH3).

Dieselový filter pevných častíc

Riadená regenerácia

Naše motory D5K a D8K sú vybavené dieselovým časticovým filtrom (DPF). Počas regenerácie zachytáva a spracúva mikroskopické častice sadzí vo výfukových plynoch a zanecháva len jemný popol. Tento proces je automatický, ale v prípade potreby manuálnej regenerácie – napríklad v rámci ekologickej zóny – budete včas upozornení.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Zažite ten výkon

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks, vyskúšajte si motory D5K a D8K a získajte odpovede na všetky vaše otázky.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu