Vieme, čo sa tam vonku odohráva. Vieme, ako vyzerajú nehody. Preto navyše vykonávame mnoho testov, ktoré legislatíva nevyžaduje.

Carl Johan Almqvist

Riaditeľ pre bezpečnosť premávky a produktov, spoločnosť Volvo Trucks

Interiér

Bezpečné sedadlá vozidla Volvo FL

Bezpečné sedadlá

Vo vozidle Volvo FL ste výborne chránení. Upevnenie sedadla a celá konštrukcia kabíny boli posilnené a vyhoveli všetkým náročným testom, ktoré naše kabíny absolvovali. 

Systém alcolock vozidla Volvo FL

Systém Alcolock

Alkohol nepatrí do premávky. Systém alcolock si môžete nechať namontovať do svojho vozidla vo výrobe, čím dáte svojim vodičom a zákazníkom jasne najavo, ako vážne beriete bezpečnosť na cestách. 

Kabína pre posádku vozidla Volvo FL

Kabína pre posádku

Posaďte posádku 7 ľudí bezpečne do kabíny Volvo FL. Kabína pre posádku je samozrejme testovaná rovnako prísne ako všetky naše kabíny. 

Integrované bezpečnostné pásy vozidla Volvo FL

Integrovaný bezpečnostný pás

Používaním bezpečnostného pásu možno zabrániť približne polovici všetkých smrteľných nehôd v nákladných vozidlách – pamätajte na to, keď najbližšie sadnete za volant. Vo vozidle Volvo FL sú integrované v sedadlách. 

Exteriér

Systém proti podbehnutiu vozidla Volvo FL

Systém proti podbehnutiu

Integrovaný vpredu, vzadu a na stranách – ochrana pre ostatných účastníkov cestnej premávky pri náraze. Systém zabraňuje zakliesneniu menších vozidiel pod nákladné vozidlo. 

Osvetlenie vozidla Volvo FL

Osvetlenie

Integrovali sme predné obrysové svetlá a denné svetlá. Výsledkom je, že celá jednotka zabezpečuje inteligentné osvetlenie v jednom kompaktnom balíku. Nákladné vozidlo je vždy dobre viditeľné pre ostatných účastníkov cestnej premávky. 

Zlepšená celková viditeľnosť vozidla Volvo FL

Celková viditeľnosť

Výborné rozmiestnenie zrkadiel, veľké čelné sklo s nízkym spodným okrajom a okná navyše na dverách vám umožňujú vidieť, čo sa deje okolo nákladného vozidla. Mimoriadne dôležité pre bezpečnú premávku v mestských častiach. 

Systémy aktívnej bezpečnosti vozidla Volvo FL

Systémy aktívnej bezpečnosti

Vaše nákladné vozidlo vám pomôže. Získajte stručný prehľad používaných systémov aktívnej bezpečnosti od spoločnosti Volvo Trucks. 

Rozprávanie o bezpečnosti vozidla Volvo FL

Čo ak?

Náš riaditeľ pre bezpečnosť cestnej premávky a produktov odhaľuje tajomstvá našich systémov aktívnej bezpečnosti a ich funkcie.

VT

Zažite pocit bezpečnosti

Váš miestny predajca spoločnosti Volvo Trucks vám predstaví každý vynikajúci bezpečnostný prvok a zodpovie všetky otázky ohľadom bezpečnosti.

Vyhľadajte vášho najbližšieho predajcu