Video s vysvetlením výhod brzdy pre vyrovnanie súpravy

Brzda pre vyrovnanie súpravy

Počas otáčania alebo pri jazde dolu kopcom na šmykľavej ceste sa aktivuje nová brzda Volvo FM pre vyrovnanie súpravy, ktorá zabráni jej vybočeniu. Jej účinok spočíva v impulznom brzdení návesu, ktoré vyrovná jazdnú súpravu. Môžete si nastaviť automatickú aktiváciu tohto systému v nebezpečných situáciách pri rýchlosti do 50 km/h. Brzda pre vyrovnanie súpravy je dostupná pre podvozky určené na dostavbu aj ťahače.
Video s vysvetlením výhod Výstrahy pre vodiča

Výstraha pre vodiča

Výstraha pre vodiča je inteligentný systém, ktorý sleduje vaše správanie počas jazdy. Ak sa odlišuje od bežného správania a vyskytujú sa náznaky únavy, upozorní vás zvukový signál a hlásenie na displeji, ktoré vám odporučí dať si pauzu.
Video s vysvetlením výhod adaptívneho tempomatu a varovania pred nárazom s núdzovým brzdením

Adaptívny tempomat so systémom Včasné varovanie pred nárazom

Systém adaptívneho tempomatu (ACC) vybavený radarom vám v premávke pomôže udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami pomocou ovládania akcelerátora a všetkých dostupných bŕzd. Ak vznikne nebezpečenstvo nárazu, na čelnom skle sa zobrazia výstražné svetlá.
Video s vysvetlením výhod podpory pri zmene jazdného pruhu

Podpora pri zmene jazdného pruhu

Systém podpora pri zmene jazdného pruhu používa pri aktivácii radarovú technológiu na sledovanie iných účastníkov premávky v mŕtvom uhle na strane spolujazdca. Ak nie je bezpečné zmeniť jazdný pruh, upozorní vás na to bzučiak a blikajúca ikona v zrkadle na strane pasažiera.
Video s vysvetlením výhod Elektronického stabilizačného programu

Elektronický stabilizačný program

Náš Elektronický stabilizačný program (ESP) účinne znižuje riziko šmyku a prevrátenia. V nebezpečných situáciách okamžite zakročí, zníži výkon motora a aktivuje brzdy každého kolesa nákladného vozidla a návesu. Systém ESP je teraz dostupný pre väčšinu špecifikácií nákladných vozidiel, pre ťahače aj pre podvozky určené na dostavbu.
Video s vysvetlením výhod núdzového brzdového svetla

Núdzové brzdové svetlo

Ak prudko zabrzdíte, brzdové svetlá začnú rýchlo blikať, aby varovali vozidlá za vami – jednoduchý spôsob, ako predchádzať nárazom zozadu, ktoré ohrozujú život.

Balík Aktívna bezpečnosť

ACC – Adaptívny tempomat
Podpora pri zmene jazdného pruhu
Výstraha pre vodiča
VT

Prejdite na vyššiu úroveň bezpečnosti

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a pozrite si naše systémy podpory vodiča v akcii.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu