Šetrite si sily vďaka inovatívnemu riadiacemu systému

Vychutnajte si jazdu

Jazda s prevodovkou I-Shift od spoločnosti je jednoduchšia, bezpečnejšia a oveľa pohodlnejšia. Nemusíte zápasiť so žiadnou ťažkou spojkou alebo radiacou pákou. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná. Jednoduchosť systému znižuje únavu vodiča a pomáha vám sústrediť sa na cestu a premávku okolo vás. Ak chcete predsa len radiť manuálne, stlačením tlačidla na radiacej páke získate priamu kontrolu nad zmenou prevodových stupňov.

Systém spolupracuje s ostatnými funkciami a zabezpečuje hladkú a efektívnu jazdu

Ušetrite palivo

Prevodovka I-Shift je navrhnutá tak, aby ušetrila palivo. Vnútorné straty energie sú nízke, ale skutočný rozdiel spočíva v elektronike. Každá zmena prevodového stupňa je presne načasovaná. To umožňuje motoru pracovať s najúčinnejším rozsahom otáčok, bez vplyvu na úsporu paliva alebo výkon motora. Systém I-Roll navyše počas jazdy z kopca uvoľní motor, čím maximalizuje hybnosť nákladného vozidla a ušetrí až 2 % paliva.

Systém bol vyvinutý na základe nesynchronizovanej manuálnej prevodovky

Ako to funguje

Základom prevodovky I-Shift je „klasická” nesynchronizovaná manuálna prevodovka – vďaka tomu je kompaktná a má nízke vnútorné straty. Hlavný trik spočíva v jednotke elektronického ovládania, ktorá riadi spojku a radenie prevodových stupňov. Vďaka vyhodnocovaniu informácií o rýchlosti vozidla a jeho hmotnosti, stúpaní cesty a potreby krútiaceho momentu vykonáva každé preradenie s najvyššou presnosťou. Systém tiež komunikuje s motorom a umožňuje mu prispôsobiť otáčky a výkon bŕzd na dosiahnutie najlepšieho výkonu.

Prevodovku I-Shift možno ovládať z prístrojového panela pomocou štyroch spínačov

Úsporné preraďovanie

Prevodovka I-Shift je taká efektívna, že už nebudete tak často siahať na radiacu páku. Ak chcete vo vašej kabíne ušetriť viac miesta, môžete sa radiacej páky zbaviť úplne a nahradiť ju štyrmi spínačmi na prístrojovej doske.

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi – Naštartujte v každom teréne

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi – Naštartujte v každom teréne

Prevodovka I-Shift je teraz ešte všestrannejšia a jednoduchšie sa ovláda. Automatická prevodovka je teraz dostupná s jedným alebo dvoma pomalými prevodmi a dodatočnou voliteľnou spiatočkou. Ak prevážate ťažké náklady, poznáte ťažkosti spojené so štartovaním z miesta, najmä v kopcovitom teréne alebo na nekvalitnej vozovke. V najhoršom prípade musíte vyložiť náklad alebo dokonca zavolať odťahovú službu, čo má katastrofálne následky pre vašu prevádzkyschopnosť a produktivitu. Vybavte vaše Volvo FM prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi a dajte zbohom tomuto problému. Vaša štartovateľnosť sa výrazne zvýši a namáhanie spojky sa zníži až o 75 %, takže sa vyhnete zbytočným opravám.

Pomalý rozjazd, hladká jazda

Pomalý rozjazd, hladká jazda

Môže vám prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi skutočne pomôcť zvýšiť palivovú hospodárnosť? Iste. Predtým ste si museli zvoliť palivovú hospodárnosť na úkor štartovateľnosti. Vďaka pomalým prevodom teraz môžeme vaše nákladné vozidlo vybaviť rýchlejším prevodovým pomerom zadných náprav, aby ste si počas jazdy na kvalitných cestách mohli zachovať rovnomernú rýchlosť pri oveľa nižších otáčkach. Vaša spotreba paliva sa tak zníži o niekoľko percent.

Dokonalá kontrola v každom smere

Dokonalá kontrola v každom smere

Manévrovanie pri nízkej rýchlosti je jedným z najnáročnejších aspektov tohto povolania. Vďaka prevodovému pomeru až do 32:1 (a do 37:1 pri cúvaní) vám prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi umožní jazdiť pri nízkych rýchlostiach od 0,5 – 2 km/h. Máte vždy všetko pod kontrolou, takže môžete pri nakladaní alebo vykladaní tovaru presne zaparkovať a vyhnúť sa nehodám, ktoré môžu pokaziť váš deň a znížiť vašu produktivitu. 

Rozmanité pracovné úlohy

Rozmanité pracovné úlohy

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi zvyšuje všestrannosť nákladného vozidla, čo znamená, že rovnaké nákladné vozidlo môžete použiť v rozličných podmienkach a pre rôzne úlohy. Jazdíte po ceste a mimo nej? Prepravujete tie najťažšie náklady? Pracujete v oblasti s vysokou nadmorskou výškou? Vyžadujú vaše úlohu jazdu pri nízkej rýchlosti? Žiadny problém.

Modul pomalého prevodu predlžuje prevodovku I-Shift len o 120 mm a pridáva jej 48 kg.

Dvojspojková prevodovka I-Shift

Prevodovka I-Shift Dual Clutch – nový spôsob jazdy

Prevodovka I-Shift Dual Clutch je prvou svojho druhu vo svete ťažkých vozidiel, pričom ponúka skutočne plynulé a dynamické zrýchlenie. Dvojspojková prevodovka I-Shift, pri ktorej sme sa inšpirovali prevodovkami pretekárskych áut, strieda prevodové stupne v zlomku sekundy. Poskytuje stabilný výkon, ktorý zmení váš štýl jazdy a zlepší vašu produktivitu.

Pohodlie vodiča a bezpečnosť

Pohodlie vodiča a bezpečnosť

Keď vaše prepravné úlohy vyžadujú vysoký výkon a časté preraďovanie, vyberte si I-Shift Dual Clutch. Ponúka neprekonateľné pohodlie vodiča. Vďaka konštantnému krútiacemu momentu môžete smelo preraďovať aj v strede zákruty. Výkon sa navyše neustále prenáša do kolies, čím minimalizuje riziko uviaznutia alebo straty kontroly na klzkom povrchu. Dokonca aj počas brzdenia motorom počas jazdy z kopca pri podraďovaní si môžete vychutnať stabilnú a bezpečnú jazdu. Prevodovka I-Shift Dual Clutch je dostupná s našimi motormi D13K s výkonom 460 a 500 koní.

Čo získate vďaka I-Shift Dual Clutch

Čo získate vďaka I-Shift Dual Clutch

Prevodovka s dvoma spojkami dokáže počas jazdy predvoliť ďalší prevodový stupeň. Zatiaľ čo jedna spojka pracuje, druhá je nečinná. Vďaka dvom vstupným hriadeľom a dômyselnému umiestneniu ozubených kolies a funkcií je možné zvoliť dva prevodové stupne naraz. Výsledok? Preraďovanie, ktoré prebieha v zlomku sekundy a bez prerušenia výkonu.

Aká by mala byť prevodovka I-Shift?

Aká by mala byť prevodovka I-Shift?

Softvér umožňuje prispôsobiť prevodovku I-Shift vašim podmienkam jazdy. Vyberte si zo štyroch prídavných balíkov – Stavebníctvo, Distribúcia, Diaľková preprava alebo Preprava ťažkých nákladov – a z viacerých voliteľných funkcií ako systém I-See, pomalé prevody alebo prídavné pomocné pohony.

Prevodovka I-Shift a systém I-See vám spoločne ušetria palivo

I-See: vyššia úspora

Prevodovka I-Shift podáva bezchybný výkon v kopcovitom teréne pomocou našej intuitívnej technológie I-See,
s ktorou ušetríte ešte viac paliva.

Zistite, ako funguje systém I-See
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Pripravení na prevodovku I-Shift?

Vyskúšajte si ju sami. Skontaktujte sa s vaším miestnym predajcom spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu