Podvozok tridem s troma nápravami

Vyberajte zákruty svojím tempom

Podvozok s troma nápravami výrazne zlepšuje manévrovanie v obmedzenom priestore – dokonca aj na úzkych cestách. Počas jazdy na dobrých cestách a bez nákladu môžete zdvihnúť jednu (alebo dokonca dve) z náprav, a ušetriť tak palivo a znížiť opotrebovanie pneumatík. Optimalizáciou tlaku na všetkých zadných nápravách získate lepšiu trakciu vtedy, keď ju potrebujete.

Ľahké manévrovanie a pohodlná jazda

Ľahké manévrovanie a pohodlná jazda

K podvozku tridem si môžete vybrať vlečenú (za hnanými nápravami) alebo tlačenú nápravu (pred hnanými nápravami), prípadne obe pri konfigurácii 8×2.
Keďže nápravy môžu byť riadené hydraulicky, polomer otáčania je oveľa užší než v nákladnom vozidle s dvojitými prednými nápravami. Preto sa s ním ľahko manévruje na náročných trasách. Vzduchové odpruženie navyše zaručuje pohodlie, najmä pri jazde naprázdno.

Automatické zdvíhanie nápravy šetrí palivo a znižuje opotrebovanie pneumatík

Zdvihnite nápravu a ušetrite palivo

Keď nepotrebujete nepoháňanú nápravu kvôli rozloženiu váhy, automaticky sa zdvihne – ušetríte palivo a znížite opotrebovanie pneumatík. Pri nakladaní vozidla sa náprava automaticky spustí, aby nedošlo k preťaženiu.

Konfigurácia náprav podvozka tridem

Podvozok tridem je dostupný pre štvor- a päťnápravové konfigurácie vrátane novej konfigurácie 10×4. Všetky majú vzduchové odpruženie a možno ich vybaviť nápravami s redukčným prevodom v kolese.

Dostupné konfigurácie

Typ   Nápravy   Odpruženie   Max. zaťaženie podvozka   Vlečené/tlačené nápravy
RAPDT-GR   8×2R   Vzduchové   32 t   Tlačená náprava (riadená)
+ vlečená náprava (pevná/riadená)
RADDT-GR   8×4R, 10×4R   Vzduchové   36 t   Vlečená náprava (riadená)
RAPDD-GR   8×4R, 8×4T   Vzduchové   35 t   Tlačená náprava (riadená)
R = podvozok určený na dostavbu, T = ťahač
VT

Zabočte k nám

Chcete zistiť, akú úzku zákrutu zvládnete? Vyberte sa k vášmu miestnemu predajcovi spoločnosti Volvo Trucks a vyskúšajte si podvozok tridem.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu